Євроінтеграція України

Обсуждение вопросов, напрямую не связанных с авиацией
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення manjeroke »

Igoresha писав: 31 жовтня 2022, 13:41 Так а ніхто і не каже, що ситуація склалась "штучною і неприродньою". Дискусія почалась із того, що система не є прозорою і зрозумілою. Більше того, оскільки із самого початку manjeroke написав, що якби його сім'я звернулась за тією ж послугою в клініку без страховки, це їм коштувало б 346$. А зі страховкою їм уже виставили рахунок на 432,03$ + більше 2к$ ще повинна сплатити страхова.
Можливо, звісно, що таким чином більш заможні люди (тобто ті, хто може платити за страховку) "субсидують" тих, хто не має страховки (в моєму розумінні, бідніші верстви населення). Але знову ж таки: я би не назвав це прозорим чи зрозумілим.
Я не думаю що така послуга коштує десь більше 100$. Враховуючи вартість навчання, та рівень зарплат можно казати що 300-400$ може буде зрозумілою ціною. Але ось ці танці з додатковими 2000$ це просто шахрайство. 2.5к$ за використання приміщення з апаратом на 15-20 хвилин! Єдина причина робити систему настільки не прозорою і не зрозумілою це шахрайство.
Щодо підтримки бідніших то за це я щомісяця сплачую більше 1к$ податків.

P.s. спілкувався з знайомим, дружина якого також робила таку ж саму послугу на 2 тижня раніше. Вони дуже багато заробляють, але не мають страховки. І що ви думаєте? Їм також прийшов рахунок на 2.5к$. і після 2 годин на телефоні, дійсно виявилось що сталася "помилка" і вони будуть платити 300+. Це також ще не шахрайство?

P.s. я не проти ринку. Ринок це добре, але не треба думати що він вирішить усі проблеми. Я кожні 3-4 місяця перевіряю усі рахунки та знаходжу що декілька компаній стягує більше ніж повинні. Кожного разу це 1-2 години на телефоні і виявляється "помилкою". Одна справа коли це за телефон зайві 10$ щомісяця, а інша коли люди не хочуть йти лікуватися з страху таких рахунків. Моя думка в тому що не треба вчитися у Америці як робити медичну систему. Я бачив набагато кращі приклади.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

manjeroke писав: 31 жовтня 2022, 14:09 P.s. спілкувався з знайомим, дружина якого також робила таку ж саму послугу на 2 тижня раніше. Вони дуже багато заробляють, але не мають страховки. І що ви думаєте? Їм також прийшов рахунок на 2.5к$. і після 2 годин на телефоні, дійсно виявилось що сталася "помилка" і вони будуть платити 300+. Це також ще не шахрайство?
Якщо виступати за точність формулювань, то не шахрайство. Шахрайство - це коли б вам клініка запропонувала перерахувати 2000 (чи 340) доларів передплати напередодні візиту, а коли ви б приїхали на УЗІ, ніякої клініки б за вказаною адресою б не було.
Те, що описуєте ви точно не є криміналом і є нічим іншим, як неповага до клієнта.
Наскільки я розумію, проблема якраз в тому. що клінік, які б поважали клієнтів в звичному для нас розумінні (майже) нема. Я от був на днях в Добробуті, який моя страхова оплачує з франшизою. Прайс є на сайті, в застосунку при записі до лікаря висвічується ціна - ве нормально і прозоро. Дивно, що в Америці конкуренція не оцивілізувала ці правила. Але, для цього якась причина, що нам невідома, має бути.
manjeroke писав: 31 жовтня 2022, 14:09 Моя думка в тому що не треба вчитися у Америці як робити медичну систему. Я бачив набагато кращі приклади.
Тут важко не погодитись. Та й в принципі, дуже багато українців (в т.ч. моїх знайомих), які, опинившись в ЄС в якості біженців, звертались там по медичну допомогу, шоковані і вже не вважають українську медицину такою поганою.
Головна перевага нашої медицини - якраз доступність. Так, бувають кричущі випадки (а де їх не буває), але я точно знаю, що, наприклад, прокинувшись зранку (в т.ч. в суботу) з високою температурою, я можу приїхати навіть без запису в районну амбулаторію і таки потрапити до лікаря. Сам, нащастя таке не пробував, але з дитиною, що в суботу прокидалась з температурою і кашлем - потрапляв. До півгодини в черзі в амбулаторії, що обслуговує сильно перенаселений район.

Взагалі, повертаючись до теми, варто думати не лише про те, що ЄС дасть Україні, а й що ми, окрім безпеки на східних кордонах, можемо дати. А тут не так вже й мало.
Виявляється, Укрзалізниця не така вже й погана. Поштові/кур'єрські послуга в нас взагалі "огонь", і зараз цікаво спостерігати за експансією НП в ЄС.
Побачимо.
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Igoresha »

Tetris писав: 31 жовтня 2022, 14:56 Тут важко не погодитись. Та й в принципі, дуже багато українців (в т.ч. моїх знайомих), які, опинившись в ЄС в якості біженців, звертались там по медичну допомогу, шоковані і вже не вважають українську медицину такою поганою.
Головна перевага нашої медицини - якраз доступність. Так, бувають кричущі випадки (а де їх не буває), але я точно знаю, що, наприклад, прокинувшись зранку (в т.ч. в суботу) з високою температурою, я можу приїхати навіть без запису в районну амбулаторію і таки потрапити до лікаря. Сам, нащастя таке не пробував, але з дитиною, що в суботу прокидалась з температурою і кашлем - потрапляв. До півгодини в черзі в амбулаторії, що обслуговує сильно перенаселений район.
Ну це якщо міряти "мені треба до лікаря прямо в цю хвилину".
Але далі, якщо розбирати, то якість лікування буде дуже сильно різною: від "вау, в державних і комунальних лікарнях бувають такі гарні лікарі?" до "де мені знайти мого лікаря, який мені робив операцію? ні разу його не бачив".
Не впевнений, що отак по-різному буває в європейських лікарнях.
Ну і власне, оснащеність самих лікарень
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Sentry »

Tetris писав: 31 жовтня 2022, 14:56Дивно, що в Америці конкуренція не оцивілізувала ці правила.
Увы, мое понмание процессов в США таково, что с конкуренцией сейчас там все плохо. Конкуренция работает хорошо, когда предложение больше или примерно равно спросу, и компании должны бороться за клиента. На самом же деле, основная цель любого бизнеса - не конкуренция, а победа в конкуренции, т.е. монополия. И в США очень много областей, где есть или монополия (реже), или предложение намного ниже спроса (чаще). Почему так происходит? Потому что в большинстве случаев доступ на рынок - очень сложная процедура, которая в том числе требует согласия уже существующих участников рынка. Которые, понятное дело, увеличения конкуренции не допустят. Фактически наоборот, конкуренцию пытаются уничтожить максимально, оставив какие-то внешние признаки, чтобы убедить реглирующие органы. Такие процедуры получаются из-за того, что бизнес может позволить себе лоббировать свои интересы куда лучше, чем потребители могут защитить свои интересы. И это приводит к искуственному недостатку всего: медучреждений, жилья, качественных продуктов питания, пилотов, гейтов в аэропортах и т.д.

Возвращаясь к теме евроинтеграции, у ЕС в большинстве случаев получается много лучше. Имхо, в том числе потому что благодаря тому, что страны блока намного разнообразнее и пока имеют больше разнообразия во всех сферах. Хотя есть и свои перегибы в желании "отнять и поделить" у бизнеса.
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення manjeroke »

Sentry писав: 31 жовтня 2022, 16:25 Возвращаясь к теме евроинтеграции, у ЕС в большинстве случаев получается много лучше. Имхо, в том числе потому что благодаря тому, что страны блока намного разнообразнее и пока имеют больше разнообразия во всех сферах. Хотя есть и свои перегибы в желании "отнять и поделить" у бизнеса.
В ЄС дійсно багато сфер мають кращу пропозицію тому що майже у кожній сфері кожна країна має свої компанії. В США частіше формуються олігополії. На виході маємо ринок поділений між 2-5 корпораціями з значно вищими цінами та поганою якістю ніж у Європі.

Порівняння будь якої компанії яка працює в Європі та в Америці завжди буде однаковим. В США дорожче та гірше. Я не знаю жодного виключення.
Аватар користувача
chukinson
Airbus A340
Повідомлень: 738
З нами з: 13 лютого 2014, 10:33
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення chukinson »

Tetris писав: 31 жовтня 2022, 14:56 зараз цікаво спостерігати за експансією НП в ЄС
Поки що в порівнянні із симбіотичним поєднанням GLS + Міст Експресс + НП на напрямку Польша - Україна НП як самостійний оператор програє. Не зрозумілий цінник, не налагоджена логістика і посилки їдуть до 14 днів, неможливість замовити кур'єра і оплати послуг онлайн. Маю надію що щось зміниться на краще, але поки що ні.. Міст.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

chukinson писав: 31 жовтня 2022, 20:22 Поки що в порівнянні із симбіотичним поєднанням GLS + Міст Експресс + НП на напрямку Польша - Україна НП як самостійний оператор програє. Не зрозумілий цінник, не налагоджена логістика і посилки їдуть до 14 днів, неможливість замовити кур'єра і оплати послуг онлайн. Маю надію що щось зміниться на краще, але поки що ні.. Міст.
Думаю, це тимчасово.
Взагалі, я казав не про якісь конкретні сервіси чи компанії, а, скоріше, про філософію. Україна може запропонувати інше розуміння сервісу та організації (в транспорті, логістиці, медицині).
Звісно, що Укрзалізниця навряд буде возити по маршруту Париж-Марсель (хоча, варіант Відень-Будапешт цілком можливий), а Приват 24 - дозволить реєстрацію італійцям, просто буде запропонований досвід, який може певним чином змінити життя європейців.
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Igoresha »

manjeroke писав: 31 жовтня 2022, 19:10 Порівняння будь якої компанії яка працює в Європі та в Америці завжди буде однаковим. В США дорожче та гірше. Я не знаю жодного виключення.
Комічність ситуації в тому, що часто одна і та ж компанія, яка працює в Європі і в Штатах, через дотримання різних стандартів буде на виході мати різну продукцію. Часто чув про продукцію компаній, типу Te Coca Cola чи Макдональдс, у яких європейська продукція вважається кращою від американської
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Igoresha писав: 01 листопада 2022, 13:14 Coca Cola чи Макдональдс, у яких європейська продукція вважається кращою від американської
Я колись дуже любив Mountain Dew - але в Європі в супермаркетах його зустрічав не часто. Знайомий американець казав, що європейський варіант має менше кофеїну і тому не так добре продається. ХЗ чи правда.
Я до того, що це не завжди правило. Різні версії, але не завжди американська продукція буде гірша.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Tetris писав: 01 листопада 2022, 10:16 просто буде запропонований досвід, який може певним чином змінити життя європейців.
досвіду в Європі дофіга, проблема з його запозиченням/імплементацією. В тій же Іспанії цифровізація знаходиться на дуже низькому рівні (за розповідями екс-колег, які туди переїхали з Нідерландів). Чому Іспанія за 35 років в ЄС не "шмогла" перейняти прогресивний досвід Нідерландів, а тут раптом побіжить адаптувати українські рішення?
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення manjeroke »

Igoresha писав: 01 листопада 2022, 13:14
manjeroke писав: 31 жовтня 2022, 19:10 Порівняння будь якої компанії яка працює в Європі та в Америці завжди буде однаковим. В США дорожче та гірше. Я не знаю жодного виключення.
Комічність ситуації в тому, що часто одна і та ж компанія, яка працює в Європі і в Штатах, через дотримання різних стандартів буде на виході мати різну продукцію. Часто чув про продукцію компаній, типу Te Coca Cola чи Макдональдс, у яких європейська продукція вважається кращою від американської
Це особливо стосується продуктів харчування. Особливо великих міжнародних мереж. Навіть Starbucks в США найгірший з 20+ країн де я в ньому був.
mischko писав: 01 листопада 2022, 15:03
Igoresha писав: 01 листопада 2022, 13:14 Coca Cola чи Макдональдс, у яких європейська продукція вважається кращою від американської
Я колись дуже любив Mountain Dew - але в Європі в супермаркетах його зустрічав не часто. Знайомий американець казав, що європейський варіант має менше кофеїну і тому не так добре продається. ХЗ чи правда.
Я до того, що це не завжди правило. Різні версії, але не завжди американська продукція буде гірша.
Не завжди, як я і казав є виключення. Ще може казати що мені тут дуже подобаються горіхи
Ostap
Airbus A340
Повідомлень: 916
З нами з: 10 липня 2017, 19:37
Звідки: LCJ
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Ostap »

mischko писав: 01 листопада 2022, 15:09
досвіду в Європі дофіга, проблема з його запозиченням/імплементацією. В тій же Іспанії цифровізація знаходиться на дуже низькому рівні (за розповідями екс-колег, які туди переїхали з Нідерландів). Чому Іспанія за 35 років в ЄС не "шмогла" перейняти прогресивний досвід Нідерландів, а тут раптом побіжить адаптувати українські рішення?
Не знаю, як в Нідерландах, але зазвичай, в ЄС цифровізація краща в т.зв. нових країнах - балтійських, Польщі, Угорщині тощо. Також, залежить, підозрюю, від кількості населення і, відповідно, кількості даних, які потрібно обробляти, зокрема, вже існуючих в глибоких архівах.
Аватар користувача
LWIEV
A380
Повідомлень: 1252
З нами з: 25 лютого 2012, 18:16
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення LWIEV »

Якби дати комусь в Україні 20 років тому почитати цю розмову, люди би подумали, що учасники дискусії з глузду з'їхали))
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Igoresha »

Та чого 20. Я 10 років тому закінчував університет. Жив в гуртожитку в Києві. Інтернету не було, хоч грозились провести всі роки, поки жив. Звісно, гуртожиток далекувато від щільної забудови, але все ж. В останні роки проживання купив Укртелекомівський 3g модем. Швидкість рідко коли була 3g, зазвичай - на рівні 2,5g.
А ви кажете, 20 років)
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

LWIEV писав: 03 листопада 2022, 11:08 Якби дати комусь в Україні 20 років тому почитати цю розмову, люди би подумали, що учасники дискусії з глузду з'їхали))
я і зараз вважаю, що українці трішки неадекватно порівнюють українську реальність з європейською (хоча єдиної європейської немає). В діаспорі таких зневажливо називають "свідки Монобанку", або "свідки Нової Пошти".
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Ostap писав: 03 листопада 2022, 08:59 Не знаю, як в Нідерландах, але зазвичай, в ЄС цифровізація краща в т.зв. нових країнах - балтійських, Польщі, Угорщині тощо. Також, залежить, підозрюю, від кількості населення і, відповідно, кількості даних, які потрібно обробляти, зокрема, вже існуючих в глибоких архівах.
Я засумнівався в цій інформації і нашвидкуруч нагуглив отаке: https://www.statista.com/statistics/124 ... ion-level/

Якраз навпаки - вся нова Європа внизу рейтингу. А перша трійка: Фінляндія, Данія, Нідерланди.

Гадаю, цю ілюзію можна пояснити тим, що великі європейські економіки: Франція, Німеччина - лише трішки випереджають Литву. А Італія взагалі нижче середнього між Латвією і Чехією.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

Мені здається, ще є питання в потребі. Кілька моїх знайомих в шоці від кількості поштових листів в Німеччині. Але, може, німцям так подобається?
Думаю, була б у них потреба в більшій цифровізації - була б більша. Просто так звикли. У Франції, розповідали, до сих пір зустрічаються люди з чековими книжками замість карток.

До того ж багато сервісів можуть не прижитись в ЄС (а також загинути в Україні, до речі) через більшу цивілізованість та законодавство.
Дуже класно перекидати один одному гроші, потрусивши телефонами, але скільки українців задумувались, що б про це подумала нормальна податкова?
У нас вже є ресторани, в яких офіціанти, замість термінал принести, дають картонку з номером картки - це ж діч. Хоча й високотехнологічна)

Втім, як не крути, єдиний союз означатиме і спілкування, і співіснування. Тому щось з нашого досвіду мешканці старої європи взяти могли б.
letsfly
Airbus A318
Повідомлень: 55
З нами з: 30 квітня 2022, 16:47
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення letsfly »

mischko писав: 03 листопада 2022, 12:48
LWIEV писав: 03 листопада 2022, 11:08 Якби дати комусь в Україні 20 років тому почитати цю розмову, люди би подумали, що учасники дискусії з глузду з'їхали))
я і зараз вважаю, що українці трішки неадекватно порівнюють українську реальність з європейською (хоча єдиної європейської немає). В діаспорі таких зневажливо називають "свідки Монобанку", або "свідки Нової Пошти".
Сорі, але діаспора часто живе в рожевих окулярах і не бачить мінусів своєї країни, а в ЄС США Канаді їх дуже багато ( хоч і плюсів ще більше). Можна називати свідками Монобанку, але факт в тому, що ЗРУЧНИХ банків ( я саме про зручність) в тій же Канаді немає, чекати по годині часу на лінії оператора це норма, написати в чат - таке навіть не чули.

Чи доставка, коли чекаєш робочу техніку, тобі її два дні поспіль не привозять, кажуть, що тебе не було вдома ( а ти був весь день вдома), а коли сам приходиш на відділення забрати техніку - не видають.

Тому діаспорі пора зняти рожеві окуляри.
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Bagach »

letsfly писав: 03 листопада 2022, 17:36 Можна називати свідками Монобанку, але факт в тому, що ЗРУЧНИХ банків ( я саме про зручність) в тій же Канаді немає, чекати по годині часу на лінії оператора це норма, написати в чат - таке навіть не чули.
Мені б канадську зарплату, то я б не проти мати банківське обслуговування рівня 90-х років.
Аватар користувача
denya24
A380
Повідомлень: 1116
З нами з: 27 березня 2019, 17:27
Звідки: HRK, IEV, LCY
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення denya24 »

Bagach писав: 03 листопада 2022, 18:23
letsfly писав: 03 листопада 2022, 17:36 Можна називати свідками Монобанку, але факт в тому, що ЗРУЧНИХ банків ( я саме про зручність) в тій же Канаді немає, чекати по годині часу на лінії оператора це норма, написати в чат - таке навіть не чули.
Мені б канадську зарплату, то я б не проти мати банківське обслуговування рівня 90-х років.
А какая в Канаде средняя зарплата чистыми? И сколько стоит аренда жилья?
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей