Євроінтеграція України

Обсуждение вопросов, напрямую не связанных с авиацией
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Igoresha »

Tetris писав: 08 листопада 2022, 12:13 звісно, не платим. Платником ПДВ є магазин, який вам продає товар (тут навіть юридично в Податковому кодексу так написано). Покажіть свою декларацію про сплату ПДВ, якщо ви його платите? Більше того, візьміть будь-яку декларацію публічної особи і знайдіть там сплачений ПДВ чи sales tax.
Ну я так і зрозумів - не платим нічого. А значить, нема чого рахувати чужі гроші і вимагати їх розумно використовувати
mischko писав: 08 листопада 2022, 12:26 В США нема ПДВ, а є податок з продажу, ставка якого може бути різною навіть в межах одного штату. І ціна товару на полиці НЕ включає цей податок, на ціннику може бути вказано +N податку, а може й не бути. Про це вже на касі дізнаєшся. Випадок з життя - їдемо в машині з Огайо в Пенсильванію. Зупиняємося на заправці. В мене в кишені було 50 центів, дивлюся - пачка чіпсів за 40 з чимось там (це було давно). Зрадів, що якраз вистачає. А на касі з'ясувалося, що ціна інша. І як визначити яка, якщо ти не знаєш, яка величина цього податку в цьому конкретному графстві. Та і в якому ти зараз графстві ти теж не знаєш - ти на заправці зупинився. Але величину податку усвідомлюєш, хоча ціна з податком зручніша безумовно.
Це взагалі тупізм, звісно.
mischko писав: 08 листопада 2022, 12:26 Десь в 2012-му замовив я з США для дитини диск з розвиваючими пісеньками. При доставці мені кур'єр вручив декларацію - кур'єрська фірма заплатила за мене мито (я затупив, треба було з британського eBay замовляти) - 15 євро, будьте ласкаві, компенсуйте.
А от і не платили ви мито, згідно логіки Tetris))
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Igoresha писав: 08 листопада 2022, 12:51 А от і не платили ви мито, згідно логіки Tetris))
Залежить від інтерпретації: в мене виник борг у зв'язку з митом. Я можу проігнорувати цей борг, гроші ж в мене на руках, я можу ними вільно розпоряджатися. Я повинен оплатити борг окремо від покупки, транзакції рознесені в часі навіть.
Я усвідомлюю, що це мито. Тому тут скоріше інтерпретація Тетріса, з якою я погоджуюся, хоча це майже завжди менш зручно.
Аватар користувача
АндрейМ
A380
Повідомлень: 1705
З нами з: 18 липня 2012, 10:05
Звідки: KBP
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення АндрейМ »

Tetris писав: 08 листопада 2022, 12:24 Нічого в Україні не зменшує. Я прихожу на роботу і кажу роботодавцю: хочу отримувати 10 тис грн. Роботодавець платить мені 10 тисяч, витрачаючи 14. От і все. Де тут моя оплата?
А де в Україні це так працює? ЗП зазвичай зазначаються "гросс". Якщо Ви кажете про "сірі" зарплати, то це так працює (офіційно сплачується мінімалка, а на руки видається узгоджена сума) або "чорні" ЗП, коли людина взгалаі офіційно не працевлаштована, але нормальні компанії давно працюють із "гросс" ЗП і пропонують "гросс". Якщо Вам приємніше вважати, що це не з Вашого доходу сплачується ПДФО, то, будь ласка, вважайте так. Але це дуже дивний погляд на податок на доходи фізичних осіб. Я знаю, что моя справжня заробітна плата вища ніж те, що я отримую, тому що роботодавець сплачує за мене ПДФО в розмірі 18% та військовий збір в розмірі 1,5%. Ось ці 19,5% і є моєю оплатою, тому що їх відрахували від моєї справжньої ЗП. Я б отримував на руки більше грошей, якби не був зобов'язаний сплачувати податки. Всі інші податки роботодавця (на прибуток, ЄСВ, земельний і т.д.) мене не стосуються, оскільки вони не змінюють мою фактичну ЗП.

Так само я знаю, що ПДФО і військовий збір з процентів за банківським депозитом сплачую я, незважаючи на те, що його перераховує до бюджету банк. Ви кажете, що я не вирішую чи сплачувати цей податок, але в тому ж і сенс - держава не хоче, щоб я вирішував, а зобов'язує банки сплачувати мій податок за мене, щоб я не вирішив його не сплатити (ніхто ж не хоче втрачати 19,5% із отриманого доходу).
Tetris писав: 08 листопада 2022, 12:24 Людина, яка отримує білу зп знає, скільки платить її роботодавець. Якщо роботодавець почне платити сіру, або чорну зп, ніякої відповідальності для працівника не виникає. Якщо працівник, за вашою логікою, сплачує ПДФО, чому ж він не несе відповідальності на несплату податку? Якщо я прийду до роботодавця і попрошу платити в чорну на 30% вільше і він погодиться - для мене не буде ніякої відповідальності, а роботодавця покарають за несплачені ЄСВ і ПДФО.
Як це у працівника не виникає відповідальності, якщо кожен громадянин зобов'язаний сплачувати податки? Немає різниці в тому, чи сплатив за Вас ПДФО роботодавець чи зробили Ви це самі. Так, роботодавців зобов'язують вирахувавати ПДФО із нарахованої ЗП, оскільки так легше адмініструвати і контролювати цей податок, але ніхто не знімає з Вас обов'язку задекларувати усі доходи, з яких не було сплачено податок у джерела, і сплатити ПДФО. "Сірі" та "чорні" ЗП складно відстежувати, але виплата "сірої" чи "чорної" ЗП не знімає обов'язку задекларувати такий дохід або відповідальності за невиконання цієї вимоги (тобто, ухилення від податків). Ви плутаєте різні речі.
mischko писав: 08 листопада 2022, 12:26 Десь в 2012-му замовив я з США для дитини диск з розвиваючими пісеньками. При доставці мені кур'єр вручив декларацію - кур'єрська фірма заплатила за мене мито (я затупив, треба було з британського eBay замовляти) - 15 євро, будьте ласкаві, компенсуйте.
Так, і в Україні це так працює (працювало до війни). DHL, наприклад, сплачував мито за мене, а я давав гроші кур'єру (без цього посилку не віддавали), але мито сплачував я, у квитанції було зазначено моє ім'я, держава отримало мито від мене. Укрпошта так не працює, наприклад. Там спочатку потрібно було сплатити мито, а потім з квитанцією забирати посилку. Тобто, DHL мені надало послугу із сплати мита (зручно). Так само, і у податковій ПДФО буде проведено з моїм ідентифікаційним кодом і буде зазначено, що його сплатив Андрій, а не компанія, яка його перерахувала від мого імені.
Востаннє редагувалось 08 листопада 2022, 15:17 користувачем АндрейМ, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Я в такому випадку бюджетнику (припустимо - вчителю), який обурівав від того, що в його зарплатній відомості податок вище за мій ФОПівський (мова про Україну нульових) пояснював так:

Дивись, те, що в тебе в зарплатній відомості - це не ТИ заплатив, це В ТЕБЕ забрали.
У тебе не було можливості НЕ заплатити.
А тепер скажи мені, чи задекларував ти доходи отримані від репетиторства? Чи сплатив з них податки? От це якраз те - що ти САМ сплатив.


Бюджетники, як правило, замовкали. Цей аргумент їм не було чим крити.
Додам також, що в нульових ФОПи як правило отримували гроші на приватні карткові рахунки, або навіть готівку. І могли декларувати що завгодно - ставка податку була фіксована і від доходів не залежала.
Та й реєстрація ФОПом була майже добровільна - дехто і цього не робив, щоб навіть ті 200грн на місяць не сплачувати.
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення manjeroke »

[
Tetris писав: 08 листопада 2022, 12:13
Igoresha писав: 08 листопада 2022, 11:38 Ви знов говорите про саму операцію оплати: мол, не сплатив власними руками - не рахується.
Ні, не так. Не приймав рішення про сплату - не рахується.
Igoresha писав: 08 листопада 2022, 11:38 З такою логікою ми і ПДВ на товари не платим.

звісно, не платим. Платником ПДВ є магазин, який вам продає товар (тут навіть юридично в Податковому кодексу так написано). Покажіть свою декларацію про сплату ПДВ, якщо ви його платите? Більше того, візьміть будь-яку декларацію публічної особи і знайдіть там сплачений ПДВ чи sales tax.
Тобто для Вас навіть американський sales tax не є податком якій платить фізична особа?)
Тоді можно казати що 99% населення Землі не платить податки та користуються державними послугами абсолютно безкоштовно.
Хоча за Вашою логікою я ще можу казати що в Україні є можливість обирати купити щось в "білу" та сплатити ПДВ та інші можливі податки чи купити те саме в "чорну" та не сплачувати ціх податків
Igoresha писав: 08 листопада 2022, 12:51
mischko писав: 08 листопада 2022, 12:26 В США нема ПДВ, а є податок з продажу, ставка якого може бути різною навіть в межах одного штату. І ціна товару на полиці НЕ включає цей податок, на ціннику може бути вказано +N податку, а може й не бути. Про це вже на касі дізнаєшся. Випадок з життя - їдемо в машині з Огайо в Пенсильванію. Зупиняємося на заправці. В мене в кишені було 50 центів, дивлюся - пачка чіпсів за 40 з чимось там (це було давно). Зрадів, що якраз вистачає. А на касі з'ясувалося, що ціна інша. І як визначити яка, якщо ти не знаєш, яка величина цього податку в цьому конкретному графстві. Та і в якому ти зараз графстві ти теж не знаєш - ти на заправці зупинився. Але величину податку усвідомлюєш, хоча ціна з податком зручніша безумовно.
Це взагалі тупізм, звісно.
Чому Ви вважаєте це тупизмом? туристичні збори міста також не включені в ціну номера за готелі в Європі.
Sales tax звісно може неприємно здивувати спочатку, але я вважаю що він десь краще за ПДВ.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

manjeroke писав: 08 листопада 2022, 15:18 Чому Ви вважаєте це тупизмом? туристичні збори міста також не включені в ціну номера за готелі в Європі.
Але той же Букінг показує ПОВНУ ціну. Останній випадок: букали відпочинковий будиночок в Арденах в 🇧🇪 Бельгії. Ціна - 115 євро. З картки зняло 110. В приватні хазяйка написала - залиште на столі, будь-ласка, 4 євро (одна дитина за віком не оподатковувалася). Ці 4 євро - це місцевий податок на туриста (з окремим ліжком я так розумію).
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення manjeroke »

mischko писав: 08 листопада 2022, 15:22
manjeroke писав: 08 листопада 2022, 15:18 Чому Ви вважаєте це тупизмом? туристичні збори міста також не включені в ціну номера за готелі в Європі.
Але той же Букінг показує ПОВНУ ціну. Останній випадок: букали відпочинковий будиночок в Арденах в 🇧🇪 Бельгії. Ціна - 115 євро. З картки зняло 110. В приватні хазяйка написала - залиште на столі, будь-ласка, 4 євро (одна дитина за віком не оподатковувалася). Ці 4 євро - це місцевий податок на туриста (з окремим ліжком я так розумію).
Букінг зараз і в США показує повну ціну
Аватар користувача
АндрейМ
A380
Повідомлень: 1705
З нами з: 18 липня 2012, 10:05
Звідки: KBP
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення АндрейМ »

mischko писав: 08 листопада 2022, 15:15 Бюджетники, як правило, замовкали. Цей аргумент їм не було чим крити.
Тому що це - не аргумент і крити його нічим непотрібно. Всі податки, які утримуються з мого доходу, сплачую я, незалежно від того, чи утримуються вони із джерела чи я їх сам декларую, а потім сплачую. Це якась дурниця вважати, що якщо ти сам фізично не пішов у банк і не сплатив податок, то це не ти його сплатив. А той факт, що це мої гроші, значення не має.
mischko писав: 08 листопада 2022, 15:15 У тебе не було можливості НЕ заплатити.
Це - про ухилення від сплати податків, а не про те, хто насправді їх сплачує.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Суть в тому, що з однієї частини доходу людина (бюджетник) сплачує досить серйозний податок.
А з іншої (часто - набагато більшої, особливо репетитори з англійської) - не сплачує взагалі нічого.
При цьому вважає, що підприємець, весь дохід якого по суті другого типу, з якого взагалі можна було б не сплачувати нічого, оподатковується нечесно (має бути податок в співмірний з бюджетним податком першого типу доходів).
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення manjeroke »

mischko писав: 08 листопада 2022, 15:34 Суть в тому, що з однієї частини доходу людина (бюджетник) сплачує досить серйозний податок.
А з іншої (часто - набагато більшої, особливо репетитори з англійської) - не сплачує взагалі нічого.
При цьому вважає, що підприємець, весь дохід якого по суті другого типу, з якого взагалі можна було б не сплачувати нічого, оподатковується нечесно (має бути податок в співмірний з бюджетним податком першого типу доходів).
Взаємовідносини за кеш без повідомлення податкової існують усюди. Чи Ви думаєте що всі хто отримує tips в США його чесно декларують?
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Тетріс напирав на усвідомленні цього акту. Тобто, в тебе є гроші, ти їх віддав - володіння, розпорядження. А тут в тебе їх не було і ти їх не віддавав. Їх списали ще до зарахування.
Аналогічно з покупкою чогось, коли мито/податок закладений вже в ціну, а не йде "зверху".
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

Igoresha писав: 08 листопада 2022, 12:51 Ну я так і зрозумів - не платим нічого. А значить, нема чого рахувати чужі гроші і вимагати їх розумно використовувати
"нічого", "нема чого"... якщо опускатись до кухонних розмов, то вже без мене.
Igoresha писав: 08 листопада 2022, 12:51 Це взагалі тупізм, звісно.
Тупізм. З тієї самої причини: sales tax платить магазин, а його чомусь окремо виставляють покупцю.
Igoresha писав: 08 листопада 2022, 12:51 А от і не платили ви мито, згідно логіки Tetris))
Ну вам вже пояснили: якраз-таки платив він мито за моєю логікою, адже взяв свої гроші, які були власністю (розпорядження, володіння, користування) і заплатив.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 15:06 А де в Україні це так працює?
Кругом. Грос зазначають хіба що в Законодавстві про мінімальну оплату праці, в зведеннях Держкомстату та, можливо, на держслужбі ще десь.
Я ніколи з роботодавцями не обговорював гросс-зарплату. (і завжди отримував білу, до речі)
Нещодавно на касі подивився в АТБ рекламку про запрошення касирів/вантажників - вказана зарплата на руки (з зірочкою уточняють, що вказана зарплата, яку людина отримає на руки).
АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 15:06 Як це у працівника не виникає відповідальності, якщо кожен громадянин зобов'язаний сплачувати податки?
А так, що податковим агентом, згідно Податкового кодексу, є не фізособа, а роботодавець. Це обов'язок роботодавця - перераховувати податки. Працівник не може на це вплинути фактично.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

manjeroke писав: 08 листопада 2022, 15:18 Тобто для Вас навіть американський sales tax не є податком якій платить фізична особа?)
Звісно, не є. У випадку з цим податком його навіть де-юре не платять фізособи.
Знайдіть хоч в одній декларації фізособи цей податок.
А от в звітності юросіб він якраз має бути, бо вони його платники і де-юре, і де-факто.
Повторюсь: факт того, що якійсь платіж чи податок сплачується при купівлі товару не говорить, що його сплачуєте ви. В ціну товару входить і податок на землю, на якій стоїть магазин, і навіть ПДВО продавця. Магазин всі податки оплачує з виручки, яку отримує від покупців.
manjeroke писав: 08 листопада 2022, 15:18 Тоді можно казати що 99% населення Землі не платить податки та користуються державними послугами абсолютно безкоштовно.
Не знаю, як ви підрахували 99%, але державні послуги не безкоштовні і оплачуються коштом платників податків. В Україні майже всі податки платять юрособи, здебільшого крупний бізнес, який всі так не люблять.
manjeroke писав: 08 листопада 2022, 15:18 Хоча за Вашою логікою я ще можу казати що в Україні є можливість обирати купити щось в "білу" та сплатити ПДВ та інші можливі податки чи купити те саме в "чорну" та не сплачувати ціх податків
Ви можете обирати і роботодавця: чесного платника податків, чи ні. Але в цьому випадку ви обираєте свого контрагента (доброчесного чи ні), але не приймаєте рішення платити податки. Пару сторінок тому я згадував про ресторани, які не приймають картки щоб лишатись на спрощенці. Це ж не ви, оплачуючи замовлення готівкою, ухиляєтесь від податків, а ресторан.
Аватар користувача
АндрейМ
A380
Повідомлень: 1705
З нами з: 18 липня 2012, 10:05
Звідки: KBP
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення АндрейМ »

mischko писав: 08 листопада 2022, 15:46 Тетріс напирав на усвідомленні цього акту. Тобто, в тебе є гроші, ти їх віддав - володіння, розпорядження. А тут в тебе їх не було і ти їх не віддавав. Їх списали ще до зарахування.
Окрім фізичного факту оплати, що це міняє по суті? Те, що я не повинен сплачувати ПФДО та військовий збір самостійно, а за мене це робить мій працедавець, жодним чином не впливає на моє усвідомлення того, що саме за рахунок моїх податків фінансуються державні видатки та армія. Я усвідомлюю, що саме я сплачую цей податок і цей збір, незважаючи на те, що фізично я ці гроші не бачу і сам кнопочку "надіслати платіж" не натискаю. Кожного місяця я одержую детальну виписку, де зазначено скільки роботодавець перерахував моїх податків державі.

Мені потрібно цю новітню економічну теорію пояснити американцям, які вважають, що саме за рахунок їхніх податків існують федеральний уряд та уряди Штатів, а виявляється, що вони помилялись. Утримання податку роботодавцем із ЗП і перерахування його відповідним казначействам не рахується, оскільки немає "володіння і розпорядження". Незрозуміло, як можливо не усвідомлювати те, що ти сплачуєш податки, якщо твоя ЗП - Х, а отримав ти менше, а у пейчеку чи зарплатній відомості чорним по білому написано, що держава отримала ХХ% твоїх грошей?
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Sentry »

manjeroke писав: 08 листопада 2022, 15:39 Взаємовідносини за кеш без повідомлення податкової існують усюди. Чи Ви думаєте що всі хто отримує tips в США його чесно декларують?
В большинстве стран есть минимальный уровень, до которого такие взаимоотношения декларировать не нужно. Выше этого уровня - нужно, и не уведомление является уклонением от налогов. Не знаю кейса США, но если там действительно чаевые у официантов составляют основную часть ЗП, то это наверняка является налоговым преступлением, если в законе прямо не прописано исключение для официантов. Имхо, тут важнее "как по закону", чем "как по факту".
АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 16:38
mischko писав: 08 листопада 2022, 15:46 Тетріс напирав на усвідомленні цього акту. Тобто, в тебе є гроші, ти їх віддав - володіння, розпорядження. А тут в тебе їх не було і ти їх не віддавав. Їх списали ще до зарахування.
Окрім фізичного факту оплати, що це міняє по суті? Те, що я не повинен сплачувати ПФДО та військовий збір самостійно, а за мене це робить мій працедавець, жодним чином не впливає на моє усвідомлення того, що саме за рахунок моїх податків фінансуються державні видатки та армія. Я усвідомлюю, що саме я сплачую цей податок і цей збір, незважаючи на те, що фізично я ці гроші не бачу і сам кнопочку "надіслати платіж" не натискаю. Кожного місяця я одержую детальну виписку, де зазначено скільки роботодавець перерахував моїх податків державі.
Вы все правильно понимаете. Разница в том, что экономическое образование и сознательность у Вас значительно выше среднего. Для "среднего" налогоплательщика самостоятельное взаимодействие с налоговой очень-очень важно для осознания ownership налогов. По-моему почти во всех странах налоги за сотрудника платит работодатель, но в многих западных странах сотрудник по итогам года заполняет декларацию, по итогам которой может получить возврат части налогов. Имхо, это очень важный этап, благодаря которому сотрудник понимает во-первых размер своих налогов, во-вторых то, что он может на них влиять. К сожалению, в Украине такой практики нет.
Незрозуміло, як можливо не усвідомлювати те, що ти сплачуєш податки, якщо твоя ЗП - Х, а отримав ти менше, а у пейчеку чи зарплатній відомості чорним по білому написано, що держава отримала ХХ% твоїх грошей?
Очень легко, если принять налог как неотвратимое стихийное бедствие, которое тебе не принадлежит. Имхо, у большинства отношение именно такое. А раз не принадлежит, то и требовать за него что-то не логично.
Аватар користувача
АндрейМ
A380
Повідомлень: 1705
З нами з: 18 липня 2012, 10:05
Звідки: KBP
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення АндрейМ »

Tetris писав: 08 листопада 2022, 16:16 А так, що податковим агентом, згідно Податкового кодексу, є не фізособа, а роботодавець. Це обов'язок роботодавця - перераховувати податки. Працівник не може на це вплинути фактично.
Ви писали про "чорну" зарплату, яку Ви самі попросили у роботодавця. У такому випадку у працівника виникає обов'язок задекларувати такий дохід і сплатити з нього податки. В України громадяни зобов'язані декларувати всі доходи, з яких не утримувались податки у джерела. Така ж ситуація з іноземними доходами. Якщо людина працює на іноземного роботодавця, то вона самостійно сплачує ПДФО і військовий збір, оскільки іноземний роботодавець не має можливості утримати податок і перерахувати його казначейству.
Tetris писав: 08 листопада 2022, 16:25 Звісно, не є. У випадку з цим податком його навіть де-юре не платять фізособи.
У більшості Штатів законодавство накладає sales tax на покупців і вимагає від продавців стягувати цей податок з покупців і перераховувати його Штату. Мені відомий лише один Штат, де sales tax де-юре накладається на продавця. Окрім того, є покупці, які звільняються від сплати sales tax, і у разі пред'явлення відповідного свідоцтва продавці не стягують з них цей податок.
Востаннє редагувалось 08 листопада 2022, 17:02 користувачем АндрейМ, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 16:38 Окрім фізичного факту оплати, що це міняє по суті?
Справа не в ффзичному перерахунку. Суть в тому, віддаєте ви власні кошти державі, чи ні. В умовах України фактично ні.
АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 16:38 Те, що я не повинен сплачувати ПФДО та військовий збір самостійно, а за мене це робить мій працедавець, жодним чином не впливає на моє усвідомлення того, що саме за рахунок моїх податків фінансуються державні видатки та армія. Я усвідомлюю, що саме я сплачую цей податок і цей збір, незважаючи на те, що фізично я ці гроші не бачу і сам кнопочку "надіслати платіж" не натискаю. Кожного місяця я одержую детальну виписку, де зазначено скільки роботодавець перерахував моїх податків державі.
Ну от моє усвідомлення як у людини з економічною освітою, насправді, схоже на ваше: завдяки моєму високому (і білому) доходу, держава отримує значну суму грошей. Виходить, це я заробив гроші для держави.
Де-факто це податок, що сплачує роботодавець, але він напряму залежить від мого доходу, відповідно, мій вклад в бюджет достатньо вагомий.
Але проблема в тому, що такий механізм не сприяє такому усвідомленню у переважної більшості людей, нажаль
Аватар користувача
АндрейМ
A380
Повідомлень: 1705
З нами з: 18 липня 2012, 10:05
Звідки: KBP
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення АндрейМ »

Sentry писав: 08 листопада 2022, 16:48 но в многих западных странах сотрудник по итогам года заполняет декларацию,
Я, вот, тоже хотел это отметить как явление, которые не очень вкладывается в новую экономическую теорию, выдвинутою Tetris, что налог на доходы физических лиц является проблемой работодателя. Допустим, в Украине с ее простой системой налогооблажения физлиц можно прийти к работодателю и сказать, что я хочу 10 тысяч гривен "чистыми". Эту "чистую" сумму будет легко подсчитать. Но в США, например, многие работники не будут знать сколько в итоге они получили на руки до того, как они заполнят налоговую декларацию, которая им скажет должны ли они что-то доплатить или получить возврат уплаченных налогов. Попросить у американского работодателя ЗП "чистыми" будет нонсенсом. Да, и в Украине упоминание "чистой ЗП" или "на руки" говорит о том, что ЗП будет "серой" или "черной", и ни о каких налогах речь не идет. Легальный рынок трудоустройства давно не оперирует такими понятиями (возможно, в IT ситуация иная - я слышал, что работники там капризные, но я не знаком с этой сферой).

Проблема Украины не в низком уровне финансового образования, а в наличии громадного "серого" и "черного" рынка труда, а также в очень низких зарплатах в "белом" секторе. Люди просто понимают, что никаких существенных налогов с их доходов не платится, чтобы о чем-то заявлять. Если бы человек с ЗП 100 тысяч гривен, например, знал, что он отдал государству 19500 гривен, а на руки получил 80500 грн, то его отношение к его налогам было бы иным, чем в ситауции, когда с этой суммы заплачены копеечные налоги.
Tetris писав: 08 листопада 2022, 17:16 Справа не в ффзичному перерахунку. Суть в тому, віддаєте ви власні кошти державі, чи ні. В умовах України фактично ні.
Поясніть в чому особливість України. В моєму трудовому договорі зазначений розмір моєї заробітної плати. Це мої кошти. Отримую я 80,5 відсотків від грошей, які я заробив за місяць, оскільки я віддаю державі 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Чиї це гроші, як не мої власні? Я ж домовлявся про одну суму, а фактично отримую меншу за рахунок сплати податків. За мене ці податки ніхто не сплачує і не компенсує їх мені. В інших країнах ситуація подібна - працівник отримає меншу суму, ніж зазначено в його трудовому договорі.
Tetris писав: 08 листопада 2022, 17:16Де-факто це податок, що сплачує роботодавець, але він напряму залежить від мого доходу, відповідно, мій вклад в бюджет достатньо вагомий.
Ви плутаєте з ЄСВ.

Візьмемо працівника із заробітною платою 10000 гривень. Роботодавець нараховує працівнику ЗП в розмірі 10000 грн, виплачує йому 8050 гривень, переказує стягнуті ПДФО і військовий збір в сумі 1950 грн державі (за рахунок коштів працівника) і переказує 2200 грн ЄСВ (за рахунок власних коштів). Роботодавцю такий працівник коштуватиме 12200 гривень. Роботодавець не нараховує ПДФО на ЗП, а вираховує його із ЗП.
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення manjeroke »

Tetris писав: 08 листопада 2022, 17:16
АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 16:38 Окрім фізичного факту оплати, що це міняє по суті?
Справа не в ффзичному перерахунку. Суть в тому, віддаєте ви власні кошти державі, чи ні. В умовах України фактично ні.
АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 16:38 Те, що я не повинен сплачувати ПФДО та військовий збір самостійно, а за мене це робить мій працедавець, жодним чином не впливає на моє усвідомлення того, що саме за рахунок моїх податків фінансуються державні видатки та армія. Я усвідомлюю, що саме я сплачую цей податок і цей збір, незважаючи на те, що фізично я ці гроші не бачу і сам кнопочку "надіслати платіж" не натискаю. Кожного місяця я одержую детальну виписку, де зазначено скільки роботодавець перерахував моїх податків державі.
Ну от моє усвідомлення як у людини з економічною освітою, насправді, схоже на ваше: завдяки моєму високому (і білому) доходу, держава отримує значну суму грошей. Виходить, це я заробив гроші для держави.
Де-факто це податок, що сплачує роботодавець, але він напряму залежить від мого доходу, відповідно, мій вклад в бюджет достатньо вагомий.
Але проблема в тому, що такий механізм не сприяє такому усвідомленню у переважної більшості людей, нажаль
Тобто це не "податок якій за суттю платить працівник", а "вклад в бюджет працівника"? Чи я щось не зрозумів?
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей