Євроінтеграція України

Обсуждение вопросов, напрямую не связанных с авиацией
Glucker
A380
Повідомлень: 1586
З нами з: 29 березня 2009, 02:26
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Glucker »

Tetris писав: 08 листопада 2022, 12:24 Нічого в Україні не зменшує. Я прихожу на роботу і кажу роботодавцю: хочу отримувати 10 тис грн. Роботодавець платить мені 10 тисяч, витрачаючи 14. От і все. Де тут моя оплата?
В Україні хіба що на держслужбі хтось оперує "грос"-зарплатами. В інших випадках люди домовляються про отримані гроші нва руки і ночого з них не сплачують.
На всяких підприємствах комунальної форми власності теж оперують грос-зарплатами, а також на заводах та іншіх установах, да вся ЗП "біла". Ясно що не на всіх підприємствах, де "біла" ЗП оперують грос-зарплатами, але нерідко.
А ще знаю випадки, коли роботодавець називає ЗП, яку будеш тримувати на руки, але офіційна тільки мінімальна ЗП (або навіть половина мінімальної ЗП з оформленням працівника на 4-годинний робочий день). Хочеш щоб роботодавець "світив" всю ЗП перед відповідними державними органами - вирахують різницю у відповідних податках.
Glucker
A380
Повідомлень: 1586
З нами з: 29 березня 2009, 02:26
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Glucker »

manjeroke писав: 08 листопада 2022, 15:18 Чому Ви вважаєте це тупизмом? туристичні збори міста також не включені в ціну номера за готелі в Європі.
Не тільки у Європі (під Європою маю на увазі ЄС). В Україні теж траба окремо платити city tax якщо подорожуєш як турист. Ясно що не всі об'єкти розміщення цей збір беруть к гостей (і потім перераховують муніципалітету, але це питання має таку ж при роду як і сплата інших податків і зборів у нашій країні). І у тих готелях, що таки збирають цей збір, у разі, якщо заселяєшся по справах, треба показувати посвідчення про відрядження, наявність якого звільняє від сплати city tax.
el ucranio
Airbus A330
Повідомлень: 672
З нами з: 02 серпня 2010, 15:41
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення el ucranio »

chukinson писав: 31 жовтня 2022, 20:22
Tetris писав: 31 жовтня 2022, 14:56 зараз цікаво спостерігати за експансією НП в ЄС
Поки що в порівнянні із симбіотичним поєднанням GLS + Міст Експресс + НП на напрямку Польша - Україна НП як самостійний оператор програє. Не зрозумілий цінник, не налагоджена логістика і посилки їдуть до 14 днів, неможливість замовити кур'єра і оплати послуг онлайн. Маю надію що щось зміниться на краще, але поки що ні.. Міст.
У НП вже значно краще виходить. Власний досвід - оформлення відправлення у середу, 02 листопада близько 20:30 у відділенні в Києві. У суботу, 05 листопада о 17 годині було отримане смс, що посилка вже доставлена у відділення НП у Варшаві.
Аватар користувача
chukinson
Airbus A340
Повідомлень: 738
З нами з: 13 лютого 2014, 10:33
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення chukinson »

el ucranio писав: 09 листопада 2022, 01:20
chukinson писав: 31 жовтня 2022, 20:22
Tetris писав: 31 жовтня 2022, 14:56 зараз цікаво спостерігати за експансією НП в ЄС
Поки що в порівнянні із симбіотичним поєднанням GLS + Міст Експресс + НП на напрямку Польша - Україна НП як самостійний оператор програє. Не зрозумілий цінник, не налагоджена логістика і посилки їдуть до 14 днів, неможливість замовити кур'єра і оплати послуг онлайн. Маю надію що щось зміниться на краще, але поки що ні.. Міст.
У НП вже значно краще виходить. Власний досвід - оформлення відправлення у середу, 02 листопада близько 20:30 у відділенні в Києві. У суботу, 05 листопада о 17 годині було отримане смс, що посилка вже доставлена у відділення НП у Варшаві.
Висилав з України і до війни - питань не було (окрім ціни). Тут питання про Польша - Україна. Вони відкрилися в польських містах і поки що досвід відправки негативний (посилка їхала 2 тиждні, її загубили, неможливо викликати кур'єра (вези в відділення сам), немає онлайн оформлення, тощо). Можливо сервіс покращиться в майбутньому, але на цьому етапі їхнього розвитку він слабкий. В симбіозі GLS + Міст Експресс + НП за посилкою приїзжає кур'єр GLS, перевозить до Львова Міст-експрес, а далі по Україні вже НП. І доставка за 3-4 дні. І ціна не намного дорожча за НП.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 17:42 Да, и в Украине упоминание "чистой ЗП" или "на руки" говорит о том, что ЗП будет "серой" или "черной", и ни о каких налогах речь не идет. Легальный рынок трудоустройства давно не оперирует такими понятиями (возможно, в IT ситуация иная - я слышал, что работники там капризные, но я не знаком с этой сферой).
Ну вот я работаю всю жизнь в финансовой сфере. Года с 2007 ни разу не слышал, чтобы кто-то обсуждал гросс-зарплату. При этом зарплата у меня всегда белая (за исключением очень короткого периода очень давно), в отрасли зарплаты в крупных банках и компаниях тоже белые, но если сотрудника пригласят на работу на зарплату в 50 тыс. грн. и в первый месяц работы он получит 40, а на его недоуменное лицо начальник скажет, что 10 тысяч - это налоги, то сотрудник справедливо посчитает, что его обманули. Я знаю только один случай такого обмана - мой друг уволился через пару месяцев с такой работы и прямо назвал в качестве причины обман с зарплатой.
АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 17:42 Поясніть в чому особливість України. В моєму трудовому договорі зазначений розмір моєї заробітної плати. Це мої кошти. Отримую я 80,5 відсотків від грошей, які я заробив за місяць, оскільки я віддаю державі 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Чиї це гроші, як не мої власні?
Роботодавця, звісно. Вони були б вашими власними, якби ви могли ними розпоряджатись, володіти та користуватись.
АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 17:42 Ви плутаєте з ЄСВ.

Візьмемо працівника із заробітною платою 10000 гривень. Роботодавець нараховує працівнику ЗП в розмірі 10000 грн, виплачує йому 8050 гривень, переказує стягнуті ПДФО і військовий збір в сумі 1950 грн державі (за рахунок коштів працівника) і переказує 2200 грн ЄСВ (за рахунок власних коштів). Роботодавцю такий працівник коштуватиме 12200 гривень. Роботодавець не нараховує ПДФО на ЗП, а вираховує його із ЗП.
Нічого я не плутаю. Щоб ви отримали дохід в сумі 8 тисяч, роботодавець має витратити на вас свої кошти в сумі 12 тисяч гривень (це називається ФОТ), адже має заплатити за вас ПДФО та ЄСВ.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

manjeroke писав: 08 листопада 2022, 19:05 Тобто це не "податок якій за суттю платить працівник", а "вклад в бюджет працівника"? Чи я щось не зрозумів?
Саме так. Це щось схоже на акцію, коли хтось подвоює донат. Платить податок роботодавець, але цей податок прямо пропорційний моїй вартості на рикнку праці. Чим вона більша - тим більше заплатить в бюджет роботодавець.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

Glucker писав: 08 листопада 2022, 23:52 А ще знаю випадки, коли роботодавець називає ЗП, яку будеш тримувати на руки, але офіційна тільки мінімальна ЗП (або навіть половина мінімальної ЗП з оформленням працівника на 4-годинний робочий день). Хочеш щоб роботодавець "світив" всю ЗП перед відповідними державними органами - вирахують різницю у відповідних податках.
І в цьому випадку податки заплатить саме працівник, але це ситуація настільки рідкісна (що працівник погодиться), що не варто розглядати ці поодинокі випадки. А причина в тому, що працівник не несе відповідальності за такі ухилення.
Тому, на мій погляд потрібно внести зміни в податкове законодавство, згідно з якими ФОТ буде дорівнювати виплаті працівнику, а вже працівник нехай розбирається з тим, що він винен бюджету.

Можна було б взагалі піти в лібертаріанство і скасувати ЄСВ, запропонувавши працівникам саммим накопичувати собі "подушку" на випадок звільнення чи хвороби (або звертатись за таким страхуванням в приватні фінустанови), але радиукальні варіанти, хоча й нерідко бувають справедливими, як правило, погано приживаються в реальному житті.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Discover the latest news in Ukrainian on how the EU and the European Parliament support Ukraine./Дізнавайтесь останні новини українською про те, як ЄС та Європейський Парламент підтримують Україну.

Follow us on/Слідкуйте за нами на наших каналах:

Twitter/Твітер ➡️ http://epfacebook.eu/UA_twitter
Telegram/Телеграм ➡️ http://epfacebook.eu/UA_telegram
Website/Сайті ➡️ http://epfacebook.eu/UA_epwebsite
Аватар користувача
АндрейМ
A380
Повідомлень: 1705
З нами з: 18 липня 2012, 10:05
Звідки: KBP
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення АндрейМ »

Tetris писав: 09 листопада 2022, 10:41Роботодавця, звісно. Вони були б вашими власними, якби ви могли ними розпоряджатись, володіти та користуватись.
Я не знаю звідки така теорія у Вас виникла. В стандартному трудовому договорі буде прописано: "розмір заробітної плати працівника становить ХХХ до вирахування податків і зборів. Роботодавець утримує із заробітної плати працівника ПДФО та військовий збір". Це і є розпорядження, оскільки працівник підписує договір і погоджується на те, щоб роботодавець утримував з його ЗП ці податки. Звісно, держава не залишає йому іношого вибору, оскільки держава забороняє виплату ЗП без утримання ПФДО з доходу працівника, щоб працівник не вирішив потім його не сплатити, але... Якщо комусь неважливо скільки з його ЗП утримують податків, а важлива лише чиста виплата, то це його/її проблема. Я хочу знати скільки податків я сплачую державі зі своєї ЗП.
Tetris писав: 09 листопада 2022, 10:41 Нічого я не плутаю. Щоб ви отримали дохід в сумі 8 тисяч, роботодавець має витратити на вас свої кошти в сумі 12 тисяч гривень (це називається ФОТ), адже має заплатити за вас ПДФО та ЄСВ.
Ні, це не називається ФОТ (якщо Ви мали на увазі "фонд оплати праці" російською). Фонд оплати праці - це усі нарахування працівникам, тобто, це кошти, які підлягають до виплати працівникам, з яких утримуються ПДФО та ВЗ. Внески підприємств на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не належать до фонду оплати праці. Зверніться до співробітника, який відповідає за статистику заробітної плати на Вашому підприємстві, Вам підтвердять.

Підприємство нараховує ЄСВ на фонд заробітної плати (тобто, для нього це - додатковий збір), але воно не нараховує додатково ПДФО на ФОП, тобто, ПДФО не збільшує видатки підприємства на оплату праці. Підприємство вираховує ПФДО із ФОП і переказує його казначейству від імені працівників (зверніться до своєї податкової і дізнайтесь скільки Ви сплатили ПДФО. Ваш роботодавець сплатив нуль ПДФО, а Ви сплатили дофіга, якщо у Вас "біла" і висока ЗП).
Tetris писав: 09 листопада 2022, 10:41І в цьому випадку податки заплатить саме працівник, але це ситуація настільки рідкісна (що працівник погодиться), що не варто розглядати ці поодинокі випадки. А причина в тому, що працівник не несе відповідальності за такі ухилення.
Чому Ви вважаєте, що така ситуація рідкісна? В Україні купа підприємств, які платять "білі" зарплати, з яких працівник сплачує усі податки. Ви самі кажете, що у Вас "біла" ЗП - Ви ж погодились, щоб Ваше підприємство "світило" Вашу справжню ЗП і щоб з Вас утримували усі податки. Не рідкісне це явище.
Tetris писав: 09 листопада 2022, 10:43 Саме так. Це щось схоже на акцію, коли хтось подвоює донат. Платить податок роботодавець, але цей податок прямо пропорційний моїй вартості на рикнку праці. Чим вона більша - тим більше заплатить в бюджет роботодавець.
Роботодавець завжди заплатить нуль податку на доходи фізичних осіб, незалежно від вартості Вашої праці на ринку праці.
Tetris писав: 09 листопада 2022, 10:47 скасувати ЄСВ
Краще піти досвідом інших розвинутих країн, в яких аналог ЄСВ сплачується рівними частинами роботодавцем і працівником.
Ostap
Airbus A340
Повідомлень: 916
З нами з: 10 липня 2017, 19:37
Звідки: LCJ
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Ostap »

Дивна дискусія. При тому, що кожен має індивідуальний податковий номер по якому можна дізнатися скільки податків сплачено. В Польщі, скажімо, теж працедавець стягує з зарплати, але в кінці року мусиш розрахувати, бо не завжди працедавець знає коли/чи ти перейшов на другий рівень оподаткування (можна змінити роботу, мати інші джерела доходу).
Ну і за десять років роботи в Україні в фінансовій сфері ніколи не мав розмов про чисту з/п, лише брутто. Тобто, ту суму, яку працедавцем готовий платити за виконану мною роботу.
Аватар користувача
v_volf
A380
Повідомлень: 1311
З нами з: 02 червня 2012, 12:09
Звідки: HRK / YVR
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення v_volf »

mischko писав: 08 листопада 2022, 15:46 Тетріс напирав на усвідомленні цього акту. Тобто, в тебе є гроші, ти їх віддав - володіння, розпорядження. А тут в тебе їх не було і ти їх не віддавав. Їх списали ще до зарахування.
Аналогічно з покупкою чогось, коли мито/податок закладений вже в ціну, а не йде "зверху".
ОК, але ж сплачені податки у деяких випадках повертаються (і в Україні також). Тому таке мислення принципово хибне. Продовжуючи за логікою Тетрісу, можна сказати, що прибуток не є прибутком, якщо він перераховується безготівково на рахунок, і стає прибутком тільки після отримання готівки.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Прибутком ти можеш розпоряджатися в якій завгодно формі: готівковій чи безготівковій.
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Igoresha »

manjeroke писав: 08 листопада 2022, 15:18 Чому Ви вважаєте це тупизмом? туристичні збори міста також не включені в ціну номера за готелі в Європі.
Sales tax звісно може неприємно здивувати спочатку, але я вважаю що він десь краще за ПДВ.
Я не про сам податок, а про інформування про нього. З туристичним збором в принципі було щось подібне раніше, але, по-перше, його розмір зазвичай було легко обрахувати (1 євро за ніч, наприклад), по-друге, на сайтах бронювань зазвичай зазначають додаткову плату, яка буде знята в готелі.
А тут, я так розумію, цінники без інформування про кінцеву ціну товарів. Це дуже незручно
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

Мені здається, ми дивимось на ситуацію під різним кутом і говоримо про одні і ті ж речі.
АндрейМ писав: 09 листопада 2022, 17:11 В стандартному трудовому договорі буде прописано: "розмір заробітної плати працівника становить ХХХ до вирахування податків і зборів. Роботодавець утримує із заробітної плати працівника ПДФО та військовий збір". Це і є розпорядження, оскільки працівник підписує договір і погоджується на те, щоб роботодавець утримував з його ЗП ці податки. Звісно, держава не залишає йому іношого вибору, оскільки держава забороняє виплату ЗП без утримання ПФДО з доходу працівника, щоб працівник не вирішив потім його не сплатити, але... Якщо комусь неважливо скільки з його ЗП утримують податків, а важлива лише чиста виплата, то це його/її проблема. Я хочу знати скільки податків я сплачую державі зі своєї ЗП.
По-перше, трудові договори підписують не всі. По-друге, ви знаєте скільки ви сплачуєте податків, я знаю, але більшість людей це не цікавить, їм важлива отримана сума на руки. Вони знають, що сплата податків за них - проблема роботодавця.
АндрейМ писав: 09 листопада 2022, 17:11 Ні, це не називається ФОТ (якщо Ви мали на увазі "фонд оплати праці" російською). Фонд оплати праці - це усі нарахування працівникам, тобто, це кошти, які підлягають до виплати працівникам, з яких утримуються ПДФО та ВЗ. Внески підприємств на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не належать до фонду оплати праці. Зверніться до співробітника, який відповідає за статистику заробітної плати на Вашому підприємстві, Вам підтвердять.
От ви знов про формальності, а я вам кажу, як рахують на підприємствах при складанні управлінської звітності і фінансового планування. Я бачив достатньо багато фінпланів і управлінських звітів.
Припустимо, компанія-рітейлер планує експансію в новий регіон. Вони розуміють, що для відкриття 10 нових магазинів потрібно, серед іншого, найняти 50 касирів, 20 вантажників і 30 продавців. Вони роблять (чи замовляють) дослідження, яке говорить, що в регіоні ринкова "ціна" таких співробітників - блиько 10 тисяч гривень. Відповідно компанія розуміє, що витрати на персонал складатимуть 14 тисяч гривень * 100 осіб, тобто 1,4 млн. грн. в місяць. Щоб платити працівникам ринкові 10 тисяч, треба витратити 14.
АндрейМ писав: 09 листопада 2022, 17:11 Чому Ви вважаєте, що така ситуація рідкісна? В Україні купа підприємств, які платять "білі" зарплати, з яких працівник сплачує усі податки. Ви самі кажете, що у Вас "біла" ЗП - Ви ж погодились, щоб Ваше підприємство "світило" Вашу справжню ЗП і щоб з Вас утримували усі податки. Не рідкісне це явище.
Перечитайте повідомлення, ви не зрозуміли про що йшлось. Працівнику пропонують мінімалку + конверт, а якщо він не згоден, то йому поставлять нормальну зарплату, але ЄСВ і ПДФО вирахують з неї. Тобто, якщо ти хочеш отримувати 10 тисяч, роботодавець пропонує офіційно 5 (заплативши в бюджет умовно 1 тисячу ПДФО і 1 тисячу ЄСВ) + 5 у конверті. Тобто роботодавець витратить 12 тисяч на такого співробітника. А якщо працівник повністю захоче білу зп, йому пропонують отримувати менше, компенсувавши роботодавцю витрати на ПДФО і ЄСВ, щоб роботодавець витрачав ті самі 12 тисяч і не більше.
На таке мало хто погоджується.
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Igoresha »

Tetris писав: 10 листопада 2022, 11:40 По-перше, трудові договори підписують не всі. По-друге, ви знаєте скільки ви сплачуєте податків, я знаю, але більшість людей це не цікавить, їм важлива отримана сума на руки. Вони знають, що сплата податків за них - проблема роботодавця.
А тепер ви тих людей, які все ж знають, скільки заплатили податків і для яких це важливо, макаєте обличчям в калюжу, бо "не сплатив власними ручками - значить не сплатив"
Tetris писав: 10 листопада 2022, 11:40 Перечитайте повідомлення, ви не зрозуміли про що йшлось. Працівнику пропонують мінімалку + конверт, а якщо він не згоден, то йому поставлять нормальну зарплату, але ЄСВ і ПДФО вирахують з неї. Тобто, якщо ти хочеш отримувати 10 тисяч, роботодавець пропонує офіційно 5 (заплативши в бюджет умовно 1 тисячу ПДФО і 1 тисячу ЄСВ) + 5 у конверті. Тобто роботодавець витратить 12 тисяч на такого співробітника. А якщо працівник повністю захоче білу зп, йому пропонують отримувати менше, компенсувавши роботодавцю витрати на ПДФО і ЄСВ, щоб роботодавець витрачав ті самі 12 тисяч і не більше.
На таке мало хто погоджується.
Ваш приклад суперечить першій вашій думці про те, що всі податки - головняк роботодавця. Якщо компанія готова тратити 12к на зарплату працівнику, то їй, грубо кажучи, всеодно, чи працівник хоче отримати на руки 10 тисяч (5 білими і 5 в конверті) чи 8 тисяч (всі білими). Я знаю випадки, коли такі речі пропонували на вибір - і так, люди вибирали сіру схему, бо живі гроші вони тут і зараз, а майбутні соцвиплати - це щось далеке і аморфне. Але для компанії обидві схеми коштують 12к в місяць на працівника
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

Igoresha писав: 10 листопада 2022, 13:02 А тепер ви тих людей, які все ж знають, скільки заплатили податків і для яких це важливо, макаєте обличчям в калюжу, бо "не сплатив власними ручками - значить не сплатив"
Дивне у вас поняття "макання обличчям в калюжу". Сказати, що ви не сплачуєте ПДВ - макати в калюжу, сказати, що де-факто не сплачуєте ПДФО - макати в калюжу.
Це не макання в калюжу - це констатація реальності. Те, що люди знають, скільки їх роботодавець сплачує державі за них податку, не означає, що вони його платять. Цей податок залежить від їх зарплати, але цього недостатньо, щоб говорити, що вони його платять.
Igoresha писав: 10 листопада 2022, 13:02 Ваш приклад суперечить першій вашій думці про те, що всі податки - головняк роботодавця. Якщо компанія готова тратити 12к на зарплату працівнику, то їй, грубо кажучи, всеодно, чи працівник хоче отримати на руки 10 тисяч (5 білими і 5 в конверті) чи 8 тисяч (всі білими). Я знаю випадки, коли такі речі пропонували на вибір - і так, люди вибирали сіру схему, бо живі гроші вони тут і зараз, а майбутні соцвиплати - це щось далеке і аморфне. Але для компанії обидві схеми коштують 12к в місяць на працівника
Приклад не мій, але гарно ілюструє те, з чого складається власність: володіння, розпорядження, користування. Якщо працівник сам погодився на фактичне зменшення доходу, щоб сплатити податки, можна констатувати, що це саме він вирішив платити власні гроші. В такому випадку співробітник якраз фактично розпоряджається частиною власного доходу і просить роботодавця перерахувати його державі. Тобто людина прийшла заробляти 10 тисяч, отримує половину в конверті, їй не не сподобалось і вона вирішила віддачи частину державі. Відчуваєте різницю? В той самий час людина з білою зарплатою прийшла заробляти 10 тисяч і заробляє їх, а роботодавець платить за неї податки.

Я, есно кажучи, вважаю, що ми занадто багато уваги приділили цій темі. Ми ходимо вокруг одного й того самого, просто дивимось на це під різним кутом.
Аватар користувача
АндрейМ
A380
Повідомлень: 1705
З нами з: 18 липня 2012, 10:05
Звідки: KBP
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення АндрейМ »

Tetris писав: 10 листопада 2022, 14:20 Приклад не мій, але гарно ілюструє те, з чого складається власність: володіння, розпорядження, користування. Якщо працівник сам погодився на фактичне зменшення доходу, щоб сплатити податки, можна констатувати, що це саме він вирішив платити власні гроші. В такому випадку співробітник якраз фактично розпоряджається частиною власного доходу і просить роботодавця перерахувати його державі. Тобто людина прийшла заробляти 10 тисяч, отримує половину в конверті, їй не не сподобалось і вона вирішила віддачи частину державі. Відчуваєте різницю? В той самий час людина з білою зарплатою прийшла заробляти 10 тисяч і заробляє їх, а роботодавець платить за неї податки.
Ми не розпоряджаємося нашими грошима, коли мова йде про податки. Слово "погодився" тут недоречно. Ніби він послугу якусь робить, "погодившись" виконати закон, як це роблять інші люди. Держава просто каже нам, що частина наших доходів належить їй, і все. Тут не може бути жодного розпорядження, якщо ми не обговорюємо ухилення від податків. По суті, ми всі позбавлені права власності на частку наших доходів, яка належить державі. Той факт, що в Україні розповсюджена ЗП в конверті, жодним чином не змінює те, що офіційно працевлаштовані працівники по всьому світі сплачують податок на доходи, навіть якщо цей податок забирають під час виплати ЗП (що, власне, і робиться для того, щоб ми не "розпоряджалися" цієї часткою своїх доходів). Податок сплачується не роботодавцем за нас, а роботодавцем від нашого імені як податковим агентом.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Igoresha »

Tetris писав: 10 листопада 2022, 14:20 Приклад не мій, але гарно ілюструє те, з чого складається власність: володіння, розпорядження, користування. Якщо працівник сам погодився на фактичне зменшення доходу, щоб сплатити податки, можна констатувати, що це саме він вирішив платити власні гроші. В такому випадку співробітник якраз фактично розпоряджається частиною власного доходу і просить роботодавця перерахувати його державі. Тобто людина прийшла заробляти 10 тисяч, отримує половину в конверті, їй не не сподобалось і вона вирішила віддачи частину державі. Відчуваєте різницю? В той самий час людина з білою зарплатою прийшла заробляти 10 тисяч і заробляє їх, а роботодавець платить за неї податки.

Я, есно кажучи, вважаю, що ми занадто багато уваги приділили цій темі. Ми ходимо вокруг одного й того самого, просто дивимось на це під різним кутом.
А люди в Штатах розпоряджаються власними коштами? У них є вибір не платити податки? У них його немає.
Я перепрошую, але не платити податки, щоб потім прийшла податкова із рішенням суду про стягнення заборгованості - це не про свободу "розпоряджатись". Її немає. Це все ще ваш обов'язок - платити податки. Єдина різниця - хто саме внесе потрібну суму на рахунок податкової.
Що в цілому не має значення для того, що люди знають, скільки з них забрали грошей в якості податків, а тому логічно, щоб вони намагались вимагати від тих, хто працює на ці гроші і розпоряджається ними, використовувати ті гроші в більш ефективний спосіб.
Аватар користувача
artml
A380
Повідомлень: 1124
З нами з: 04 листопада 2015, 15:07
Звідки: ORD / HRK
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення artml »

Вибачте шо трошки запізно приєднуюся до дискусії про податки та їх усвідомлення пересічними громадянами, але це настільки прекрасно що не можна не запостити.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей