Євроінтеграція України

Обсуждение вопросов, напрямую не связанных с авиацией
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення manjeroke »

Tetris писав: 04 листопада 2022, 11:04
manjeroke писав: 04 листопада 2022, 01:18 А в Тайвані взагалі картки не приймають у багатьох місцях! В Тайвані!!! Я взагалі не думав що буду там користуватися готівкою, але це неможливо.
Я так розумію, це через те, що банківські сервіси незручні та/або дорогі.
В Україні готівка - щоб уникати податків. В США і Тайвані (а також в Старій Європі) таке мало кому в голову прийде.
manjeroke писав: 04 листопада 2022, 01:18 Якщо працювати за законом в Україні то держава також половину забирає.
Взагалі багато людей з постсовка не розуміють прости речі щодо податків. Майже усі кажуть які шалені податки в США, але справа в тому що в США усі бачать скільки платять податків, а в Україні більшість думає що взагалі не платить нічого. Так і виходить що хтось скаржиться коли платить 20-25%.
Навіть якщо розказує про ПДФО і ОСВ від білої зарплати - це все роботодавець сплачує.
По Тайваню можу казати що готівка використовується точно не для того щоб не платити ПДВ(5%) та інші податки . Там колись була така сама проблема того що багато чого продавалося в чорну. Влада знайшла цікавій вихід. Кожен чек має унікальний номер та всі люди беруть та зберігають їх. Все тому що кожні 2 місяця держава проводить лотерею з використанням ціх номерів. Я за 6 місяців так отримав приблизно 80$. Максимальний виграш - 500к$ і постійно хтось виграє хто просто купив воду/каву/шоколадку в 7eleven.

Всі податки сплачуємо ми! Якщо вони відраховані роботодавцем це не означає що не ви їх сплатили. Я також не перераховую податки до IRS(податкова в США), це також робить роботодавець, а я зазвичай отримую щось назад від IRS в березні-квітні. Хочете казати що я не плачу податки, а IRS платить мені?
Igoresha писав: 04 листопада 2022, 11:42
Tetris писав: 04 листопада 2022, 11:04 Я, доречі, вважаю, що більшість саме не платить нічого. Прості люди, що працюють по найму, не є податковими агентами.
Ну чекайте. Роботодавець то платить. Але дивно чути, що я "нічого не плачу - платить роботодавець" коли ми говоримо про ПДФО і військовий збір. Те, що ці гроші зняв роботодавець ще на етапі нарахування мені зп не робить мене "неплатником" - ці гроші були зняті з моєї зарплати. Відповідно, наймані за трудовим договором мають цілком повне право казати, що він сплатив податки, хай хоч і не робив це фізично ручками.
Ви пишете, скоріше, про ЄСВ - це дійсно податок, який платить роботодавець і про який працівник зовсім не в курсі. І не повинен бути, бо це не його податки.
ЄСВ так само є податком, якій сплачує той хто працює. В США також федеральний Social Security Tax в розмірі 12.4% та Medicare 2.9%, половину якіх сплачує роботодавець. Тобто в моїх документах з податкової буде тільки 6.2%, та 1.45%. але це не означає що інші 7.65% роботодавець сплатив с власного карману. Коли мені давали оффер, то вже було розраховано що треба буде сплатити 7.65% від моєї зарплати.
Таким чином я коли рахую податки завжди додаю 7.65% SSA tax, та 6% sales tax.
Igoresha писав: 04 листопада 2022, 11:58
denya24 писав: 03 листопада 2022, 18:27 А какая в Канаде средняя зарплата чистыми? И сколько стоит аренда жилья?
Погуглив. Знайшов щось отаке для Онтаріо (думаю, часто на нього орієнтуються): 60300 канадських доларів в рік (чуть більше 5к в місяць).
https://www.glassdoor.ca/Salaries/ontar ... _KO0,7.htm

Мінус податки (за отаким калькулятором https://www.wealthsimple.com/en-ca/tool ... or/ontario порахувало як 23,6%), мінус житло (вище писали, за 1,5-2к можна щось знайти, хоч умови будуть дуже скромними).
В результаті виходить 46083 - (1500*12) = 28083 долара в рік або біля 2300 в місяць. Це на харчування, проїзд, одяг і що там ще.
Не в курсі про медичне страхування, що із ним в Канаді. Як по мені, жити бідно не будеш за таку суму, але це явно не заробітки для Бентлі і 4 Seasons в Ніцці
Для одного нормально. А якщо один працює в родині з дитиною то вже важко буде. Але не бідно, так.
Sentry писав: 04 листопада 2022, 12:16 И это не говоря уж о том, что государство облагает налогами не только доходы физлиц, но и расходы физлиц, поэтому полный налог уплаченный физлицами уходит в небеса. Но вот это уже очень сложная тема.
100%. Я в США навчився рахувати майже всі податки. В тому числі sales tax, якій тут замість ПДВ.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

chukinson писав: 04 листопада 2022, 11:16
Tetris писав: 04 листопада 2022, 11:04 якби самі щомісяця набирали в зручному монобанчику платіжку з ПДФО в сумі 18% від доходів.
Не з українською відповідальністю. В такому випадку мало кто платив би то добровільно (нехай син Порошенка платить..), суди би були завалені справами про несплату податків, а в тюрьмах не вистачило би місць.
Не треба ніяаих судів і тюрем. Все як з автомобільними штрафами - передача приватним виконавцям, які швиденько арештуют рахунки та майно.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

Igoresha писав: 04 листопада 2022, 11:42 Ну чекайте. Роботодавець то платить. Але дивно чути, що я "нічого не плачу - платить роботодавець" коли ми говоримо про ПДФО і військовий збір. Те, що ці гроші зняв роботодавець ще на етапі нарахування мені зп не робить мене "неплатником" - ці гроші були зняті з моєї зарплати.
А якщо не зняв (точніше, не "не зняв", а не перерахував у бюджет), то кого покарають? Вас? Ні - роботодавця. То хто зобов'язаний платити? - Роботодавець. До чого тут ви?
Он Багач вище писав - людей цікавить дохід на руки, а що там кому платить роботодавець їм пофігу. А в США навпаки - роботодавець домовляється про оплату працівнику певну суму, а відносини цього працівника з податковою роботодавця не цікавлять. В Україні є такий показник як ФОТ, який включає всі витрати на праціаника. І саме цей показник береться до уваги при фінансовому плануванні.
Відчуваєте різницю? Роботодавець все оплачує.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

Sentry писав: 04 листопада 2022, 12:16 И это не говоря уж о том, что государство облагает налогами не только доходы физлиц, но и расходы физлиц, поэтому полный налог уплаченный физлицами уходит в небеса. Но вот это уже очень сложная тема.
Ну нет, НДС считать налогом, который платят физлица - это уже совсем перекручивать.
Во-первых, покажите декларацию? Нет декларации (или платежки) - ничего вы не платите.
Ну а во-вторых (и в-главных), то, что этот налог включен в цену товара, не означает, что его платите вы. В цену пакета кефира входит и ЕСВ кассира, и налог на прибыль супермаркета, и даже налог на землю, на котором этот супермаркет стоит. В цену все всегда включено. Все всегда оплачивает покупатель, но это не повод говорить о том, что физлица платят все налоги. В Украине почти никакие не платят. Даже налог на проценты по депозиту банк платит фактически.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

manjeroke писав: 04 листопада 2022, 13:44 Всі податки сплачуємо ми! Якщо вони відраховані роботодавцем це не означає що не ви їх сплатили.
...
ЄСВ так само є податком, якій сплачує той хто працює.
В Україні - абсолютно не так. Припустимо, ваш роботодавець вирішив платити "в конверті". Ви навіть про це можете не дізнатись - багато де "конверт" виглядає як окрема картка, на яку залітають гроші. Хто буде нести відповідальність? Точно не ви. Якщо це ви сплачуєте податки, то виходило б так, що ви ухиляєтесь від сплати, а це не так. Бо ухиляється роботодавець. Це він є податковим анентом, а не ви.
Якщо банк не перерахує податок на проценти з депозиту в бюджет, а заплатить їх вам (або залишить собі - не важливо), відповідальність буде нести банк, а не ви. Що ж ви тоді сплачуєте?
Ви навіть не підписуєте ніяких договорів чи доручень комусь сплачувати за вас податки. Що ж ви тоді платите? Повторюсь: покажіть платіжку.
В Україні реклама працевлаштування і переговори перед наймом на роботу проходять про те, скільки співробітник отримуватиме на руки. Він це розуміє як свій заробіток, свій дохід. І нічого з цього доходу не зобов'язаний сплачувати.
І це погано, безумовно.
Навіть якби всіх зобов'язали платити через зарплатні картки, а обов'язок вираховувати податки поклали б на банк, і то краще б було - люди хоча б бачили, скільки вираховується, а роботодавці припинили б ухилятись від податків сплачуючи в конверті. Це явище б збереглось (готівкою хтось би доплачував), але відповідальність була б вже на фізособі.
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення manjeroke »

Tetris писав: 04 листопада 2022, 15:38
manjeroke писав: 04 листопада 2022, 13:44 Всі податки сплачуємо ми! Якщо вони відраховані роботодавцем це не означає що не ви їх сплатили.
...
ЄСВ так само є податком, якій сплачує той хто працює.
В Україні - абсолютно не так.
Схема інша, але зміст той самий. Я розумію що Ви кажете, але інакше до цього ставлюсь.
letsfly
Airbus A318
Повідомлень: 55
З нами з: 30 квітня 2022, 16:47
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення letsfly »

Igoresha писав: 04 листопада 2022, 11:58 Не в курсі про медичне страхування, що із ним в Канаді.
Безкоштовне провінційне страхування, яке не покриває зуби і очі ( може ще щось, говорю за те, чим цікавився). Але страхування від роботодавця покриває і зуби і очі ( на 50-80%, з певним річним лімітом).
Аватар користувача
v_volf
A380
Повідомлень: 1311
З нами з: 02 червня 2012, 12:09
Звідки: HRK / YVR
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення v_volf »

letsfly писав: 04 листопада 2022, 16:38
Igoresha писав: 04 листопада 2022, 11:58 Не в курсі про медичне страхування, що із ним в Канаді.
Безкоштовне провінційне страхування, яке не покриває зуби і очі ( може ще щось, говорю за те, чим цікавився). Але страхування від роботодавця покриває і зуби і очі ( на 50-80%, з певним річним лімітом).
Це + ліки за межами шпиталю, фізіотерапія, масаж, алтернативні види терапії та медичні прилади, зазвичай, не покриваються стандартним планом.
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Igoresha »

Sentry писав: 04 листопада 2022, 12:16 Я бы сказал, что не " роботодавець не мав би цього податку, якби не зарплата його працівника", а работник имел бы значительно более высокую зарплату, если бы не этот налог при том же размере зарплатного фонда.
Зовсім не факт. Замість такого податку роботодавець міг би залучити ці кошти в оборот чи вивести в прибуток - при тому, у працівника була б точно така ж зп, як і з ЄСВ.
Tetris писав: 04 листопада 2022, 15:22 А якщо не зняв (точніше, не "не зняв", а не перерахував у бюджет), то кого покарають? Вас? Ні - роботодавця. То хто зобов'язаний платити? - Роботодавець. До чого тут ви?
Ми говорили про те, чи можна вважати ПДФО і військовий збір - особистими податками працівників.
Моя логіка в цьому випадку - принцип власності. Ті гроші уже у власності працівника, навіть якщо фізично вони ще не перераховані. Те, що на роботодавця покладений обов'язок дотримуватись податкового законодавства, не робить ті гроші не власністю працівника.
Ваша логіка виходить із принципу фізичної дії - перерахування податку. Але дії дуже часто делегуються третім особам (не обов'язково оподаткування - ми часто наймаємо інших людей/компанії для виконання певних дій), що не применшує нашу особисту вагу в цій дії. Вкінці-кінців, дуже тупий приклад: "зробив ремонт в квартирі" означатиме, що було найнято працівників, дизайнера, які займались ремонтом (іноді власник задіяний тільки в процесі дизайну).
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

Igoresha писав: 07 листопада 2022, 12:49 Моя логіка в цьому випадку - принцип власності. Ті гроші уже у власності працівника, навіть якщо фізично вони ще не перераховані. Те, що на роботодавця покладений обов'язок дотримуватись податкового законодавства, не робить ті гроші не власністю працівника.
Ваша логіка виходить із принципу фізичної дії - перерахування податку. Але дії дуже часто делегуються третім особам (не обов'язково оподаткування - ми часто наймаємо інших людей/компанії для виконання певних дій), що не применшує нашу особисту вагу в цій дії. Вкінці-кінців, дуже тупий приклад: "зробив ремонт в квартирі" означатиме, що було найнято працівників, дизайнера, які займались ремонтом (іноді власник задіяний тільки в процесі дизайну).
Ви помиляєтесь. Це, якраз, моя логіка побудована за принципом власності. Адже поняття власності передбачає володіння, використання і розпорядження.
І що ми бачимо з "грос" зарплатнею? Володіння немає (не передбачено можливості отримати ці гроші), використання - теж (не можна вирішити не заплатити податок, або заплатити пізніше), розпорядження теж немає (неможна делегувати, наприклад банку перерахувати гроші, або сплатити самому). Тому фактично ніякої власності на ті гроші у співробітника нема.
"Зробив ремонт" - це коли саме я обрав прораба, дизайнера і бригаду - тому "я зробив", якщо ж ваш тесть обрав і найняв, то "тесть зробив". А у випадку з ЄСВ, роботодавець, незалежно від моєї волі і бажання, заплатив. Тут не можна казати "я заплатив".
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

Tetris писав: 07 листопада 2022, 13:07 Тут не можна казати "я заплатив".
Золоті слова. Завжди це говорив бюджетникам, коли вони наїжджали на ФОПів.

Але тема все ж таки не про це.
Аватар користувача
АндрейМ
A380
Повідомлень: 1705
З нами з: 18 липня 2012, 10:05
Звідки: KBP
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення АндрейМ »

Tetris писав: 07 листопада 2022, 13:07 А у випадку з ЄСВ, роботодавець, незалежно від моєї волі і бажання, заплатив. Тут не можна казати "я заплатив".
Звісно, що неможна, тому що в Україні працівники не платять ЄСВ. Це - податок на працедавця, і це - ідіотизм податкової системи України.

Ігор писав про ПДФО, коли роботодавець виступає податковим агентом. Неважливо чи працівник сам його перерахує чи роботодавець перерахує в бюджет. ЄСВ тут ні до чого, оскільки працівники його не сплачують. Роботодавці сплачують ЄСВ не від імені працівника, а як власний податок.
Tetris писав: 07 листопада 2022, 13:07 І що ми бачимо з "грос" зарплатнею?
Ви, мабуть, мали на увазі "чисту" зарплату?

Я, звичайно, не цікавився цим питанням, але сумнівно, що у багатьох країнах працівник отримує "грос" зарплату, а потім самостійно вирішує коли сплачувати податки (і чи сплачувати їх взагалі).
mischko писав: 07 листопада 2022, 14:36 Золоті слова. Завжди це говорив бюджетникам, коли вони наїжджали на ФОПів.
ФОПів, які сплачують ЄСВ аж з однієї мінімальної ЗП? Герої... Вся система соціального страхування, мабуть, тримається на ФОПах в Україні... :?
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

На той момент ФОПам було абсолютно фіолетово, на чому там воно тримається. Тому маємо те, що маємо
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

АндрейМ писав: 07 листопада 2022, 17:22 Звісно, що неможна, тому що в Україні працівники не платять ЄСВ. Це - податок на працедавця, і це - ідіотизм податкової системи України.
Як людина ліберальних поглядів, абсолютно згоден, що це ідіотизм.
АндрейМ писав: 07 листопада 2022, 17:22 Ігор писав про ПДФО, коли роботодавець виступає податковим агентом. Неважливо чи працівник сам його перерахує чи роботодавець перерахує в бюджет. ЄСВ тут ні до чого, оскільки працівники його не сплачують. Роботодавці сплачують ЄСВ не від імені працівника, а як власний податок.
І ПДФО і ЄСВ - все єдино. Так, ПДФО формально сплачується від імені працівника, але де-факто, платником є також роботодавець.
Роботодавці вираховують ФОТ для цього: Щоб заплтити працівнику 10 тис. грн., треба витратити приблизно 14 тис. Тобто співробітник, який отримає 10 тис., для працедавця вартий 14 тис. Працівник при цьому, нічого не сплачує в бюджет.
АндрейМ писав: 07 листопада 2022, 17:22 Ви, мабуть, мали на увазі "чисту" зарплату?

Я, звичайно, не цікавився цим питанням, але сумнівно, що у багатьох країнах працівник отримує "грос" зарплату, а потім самостійно вирішує коли сплачувати податки (і чи сплачувати їх взагалі).
Ні, мав на увазі "брудну" зарплату - грос. Щоб вважати себе платником ПДФО в Україні, людині треба "присвоїти" собі всю зарплату. Тобто отримати на неї власність. Щоб отримати власність, треба отримати можливість володіти, користуватись і розпоряджатись (це складові поняття "власність"). А в Україні цієї можливості немає, тобто власність є лише на "чисту" зарплату (нет), а от з неї ніякі податки не сплачуються (окрім податку на нерухомість, якщо такий є і т.п.)
Не знаю, як в яких країнах, але от пишуть, що в США якраз так - отримуєш дохід і йдеш платити податки.
АндрейМ писав: 07 листопада 2022, 17:22 ФОПів, які сплачують ЄСВ аж з однієї мінімальної ЗП? Герої... Вся система соціального страхування, мабуть, тримається на ФОПах в Україні... :?
От саме для того і потрібно самостійно сплачувати податки і ЄСВ - тоді не треба цієї різниці між ФОПами, які в деяких сферах (наприклад в ІТ) є фактично найнятими співробітниками і працівниками.
Отримав дохід - іди сам платити податки і ЄСВ з цього доходу. Для ФОПів це може бути відсоток від різниці між доходами і витратами, що безпосередньо понесені в бізнесі.
В підсумку через деякий час зможемо отримати більш відповідальне суспільство. Частково за рахунок того, що айтішники стануть отримувати на 40% менше)))
Аватар користувача
АндрейМ
A380
Повідомлень: 1705
З нами з: 18 липня 2012, 10:05
Звідки: KBP
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення АндрейМ »

Tetris писав: 08 листопада 2022, 10:06 І ПДФО і ЄСВ - все єдино. Так, ПДФО формально сплачується від імені працівника, але де-факто, платником є також роботодавець.
Роботодавці вираховують ФОТ для цього: Щоб заплтити працівнику 10 тис. грн., треба витратити приблизно 14 тис. Тобто співробітник, який отримає 10 тис., для працедавця вартий 14 тис. Працівник при цьому, нічого не сплачує в бюджет.
Ні, Ви не праві. ПДФО та ЄСВ - різні податки. ПДФО сплачується працівником. Якщо у людини ЗП 10 тисяч гривень, то після сплати ПДФО вона отримає 8050 гривень. Той факт, что цей податок сплачується у джерела не змінює його суті - це податок на доход фізичної особи. ПДФО нічого роботодавцю не коштує на відміну від ЄСВ. ПДФО лише зменшує суму грошей, яку я фактично отримаю.

Так само з депозитами, наприклад. Банк стягує цей податок у джерела і перераховує його до бюджету від імені вкладника. Це простіше, але я знаю, что саме я сплачую цей податок, тому ще гроші беруться з мого гаманця. В США, наприклад, я відсотки за вкладами сплачую із річною декларацією, але суті для мене це не змінює. Це податок на мій дохід, а не на банк.
Tetris писав: 08 листопада 2022, 10:06 От саме для того і потрібно самостійно сплачувати податки і ЄСВ
Чесно кажучи, я не можу зрозуміти що саме Ви бажаєте цим досягти. Навіть у США, де розповсюджено річне декларування, роботодавці стягують податок на доходи і соціальні внески із зарплати працівників. У пейчеку будуть зазначені всі сплачені за працівника податки, але й в Україні у зарплатних відомостях ця інформація зазначається. Людина, яка отримує "білу" ЗП знає скільки вона сплатила податків. Питання в тому, скільки в Україні людей, які отримують велику "білу" ЗП. Як правило, чим більша ЗП, тим "сірішою", вона стає. ФОПи самостійно сплачують податки, але вони мізерні.

ЄСВ потрібно реформувати в Україні і зробити його податком і на працівника і на роботодавця.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Sentry »

АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 11:02 ЄСВ потрібно реформувати в Україні і зробити його податком і на працівника і на роботодавця.
Имхо, социальные налоги нужно реформировать. Не только в Украине, но и в большинстве западных стран. Они хорошо работают в условиях молодой нации и быстрого экономического роста, а если еще и вместе с добровольным уровнем, то совсем хорошо. Увы, в условиях незначительного роста или стареющей нации они работают плохо. В таких условиях за счет адекватного социального налога обеспечить адекватные соц выплаты невозможно, что в свою очередь не мотивирует граждан платить эти налоги. Я бы не расчитывал жить только на государственную пенсию. А неадекватный уровень такого налога убивает экономику, т.к. фактически это ресурс который изимается из экономического роста и просто "проедается".

Это я не к тому, что социальную функцию нужно взять и отменить, а к тому, что реформа нужна. Кстати, послевоенное "экономическое чудо" вполне может закрыть вопрос реформы соцналогов и соцвыплат в Украине на несколько поколений.
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Igoresha »

Tetris писав: 07 листопада 2022, 13:07 Ви помиляєтесь. Це, якраз, моя логіка побудована за принципом власності. Адже поняття власності передбачає володіння, використання і розпорядження.
І що ми бачимо з "грос" зарплатнею? Володіння немає (не передбачено можливості отримати ці гроші), використання - теж (не можна вирішити не заплатити податок, або заплатити пізніше), розпорядження теж немає (неможна делегувати, наприклад банку перерахувати гроші, або сплатити самому). Тому фактично ніякої власності на ті гроші у співробітника нема.
"Зробив ремонт" - це коли саме я обрав прораба, дизайнера і бригаду - тому "я зробив", якщо ж ваш тесть обрав і найняв, то "тесть зробив". А у випадку з ЄСВ, роботодавець, незалежно від моєї волі і бажання, заплатив. Тут не можна казати "я заплатив".
Ви знов говорите про саму операцію оплати: мол, не сплатив власними руками - не рахується. З такою логікою ми і ПДВ на товари не платим. І мито, коли щось замовляєм з іноземних інтернет магазинів і за нас платить який-небудь клерк Нової Пошти.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

Igoresha писав: 08 листопада 2022, 11:38 Ви знов говорите про саму операцію оплати: мол, не сплатив власними руками - не рахується.
Ні, не так. Не приймав рішення про сплату - не рахується.
Igoresha писав: 08 листопада 2022, 11:38 З такою логікою ми і ПДВ на товари не платим.

звісно, не платим. Платником ПДВ є магазин, який вам продає товар (тут навіть юридично в Податковому кодексу так написано). Покажіть свою декларацію про сплату ПДВ, якщо ви його платите? Більше того, візьміть будь-яку декларацію публічної особи і знайдіть там сплачений ПДВ чи sales tax.
Востаннє редагувалось 08 листопада 2022, 12:24 користувачем Tetris, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення Tetris »

АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 11:02 Ні, Ви не праві. ПДФО та ЄСВ - різні податки. ПДФО сплачується працівником. Якщо у людини ЗП 10 тисяч гривень, то після сплати ПДФО вона отримає 8050 гривень. Той факт, что цей податок сплачується у джерела не змінює його суті - це податок на доход фізичної особи. ПДФО нічого роботодавцю не коштує на відміну від ЄСВ. ПДФО лише зменшує суму грошей, яку я фактично отримаю.
Нічого в Україні не зменшує. Я прихожу на роботу і кажу роботодавцю: хочу отримувати 10 тис грн. Роботодавець платить мені 10 тисяч, витрачаючи 14. От і все. Де тут моя оплата?
В Україні хіба що на держслужбі хтось оперує "грос"-зарплатами. В інших випадках люди домовляються про отримані гроші нва руки і ночого з них не сплачують.
АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 11:02 У пейчеку будуть зазначені всі сплачені за працівника податки, але й в Україні у зарплатних відомостях ця інформація зазначається.
Не важливо, що де зазначається. В фіскальному чеку з супермаркету зазначено ПДВ, але не зазначено ЄСВ касира, але обидва податки платить супермаркет. Просто законодавство вимагає зазначати один податок і не вимагає зазначати інших. Платником є юрособа, що продає вам макарони, хоча усі податки включаються в ціну, безумовно - підприємці хочуть отримати прибуток, що є всіма доходами за вирахуванням витрат (в т.ч. витрат на податки).
АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 11:02 Людина, яка отримує "білу" ЗП знає скільки вона сплатила податків. Питання в тому, скільки в Україні людей, які отримують велику "білу" ЗП. Як правило, чим більша ЗП, тим "сірішою", вона стає.
Людина, яка отримує білу зп знає, скільки платить її роботодавець. Якщо роботодавець почне платити сіру, або чорну зп, ніякої відповідальності для працівника не виникає. Якщо працівник, за вашою логікою, сплачує ПДФО, чому ж він не несе відповідальності на несплату податку? Якщо я прийду до роботодавця і попрошу платити в чорну на 30% вільше і він погодиться - для мене не буде ніякої відповідальності, а роботодавця покарають за несплачені ЄСВ і ПДФО.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Євроінтеграція України

Повідомлення mischko »

АндрейМ писав: 08 листопада 2022, 11:02 Чесно кажучи, я не можу зрозуміти що саме Ви бажаєте цим досягти. Навіть у США, де розповсюджено річне декларування, роботодавці стягують податок на доходи і соціальні внески із зарплати працівників. У пейчеку будуть зазначені всі сплачені за працівника податки, але й в Україні у зарплатних відомостях ця інформація зазначається. Людина, яка отримує "білу" ЗП знає скільки вона сплатила податків.
Українські "мамкині" лібертаріанці дуже дивуються, коли дізнаються про це.
Igoresha писав: 08 листопада 2022, 11:38 Ви знов говорите про саму операцію оплати: мол, не сплатив власними руками - не рахується. З такою логікою ми і ПДВ на товари не платим.
В США нема ПДВ, а є податок з продажу, ставка якого може бути різною навіть в межах одного штату. І ціна товару на полиці НЕ включає цей податок, на ціннику може бути вказано +N податку, а може й не бути. Про це вже на касі дізнаєшся. Випадок з життя - їдемо в машині з Огайо в Пенсильванію. Зупиняємося на заправці. В мене в кишені було 50 центів, дивлюся - пачка чіпсів за 40 з чимось там (це було давно). Зрадів, що якраз вистачає. А на касі з'ясувалося, що ціна інша. І як визначити яка, якщо ти не знаєш, яка величина цього податку в цьому конкретному графстві. Та і в якому ти зараз графстві ти теж не знаєш - ти на заправці зупинився. Але величину податку усвідомлюєш, хоча ціна з податком зручніша безумовно.

Зображення
Igoresha писав: 08 листопада 2022, 11:38 І мито, коли щось замовляєм з іноземних інтернет магазинів і за нас платить який-небудь клерк Нової Пошти.
Десь в 2012-му замовив я з США для дитини диск з розвиваючими пісеньками. При доставці мені кур'єр вручив декларацію - кур'єрська фірма заплатила за мене мито (я затупив, треба було з британського eBay замовляти) - 15 євро, будьте ласкаві, компенсуйте.
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей