Провал операції з "вагнерівцями" - авіаційна сторона справи

Обсуждение вопросов, напрямую не связанных с авиацией
Відповісти
Аватар користувача
LWIEV
A380
Повідомлень: 1252
З нами з: 25 лютого 2012, 18:16
Контактна інформація:

Провал операції з "вагнерівцями" - авіаційна сторона справи

Повідомлення LWIEV »

Юрій Бутусов сьогодні виклав тривожну розповідь про те, яким чином провалилася операція українських спецслужб із затримання найманців, які воювали в Україні
https://www.facebook.com/butusov.yuriy/ ... 5144445747

В тексті є ось такий аспект:
...Они должны были 25 июля вылететь рейсом Минск - Стамбул в Турцию.

Самолет по определенным причинам приземлился бы в Украине, террористы были бы задержаны, а пассажиры и экипаж смогли бы быстро продолжить полет.
Не дуже розумію, на яких правових підставах українські правоохоронці могли б примусити транзитний літак приземлитися і, тим більше, зайти на борт літака. Наскільки я пам'ятаю, в Україні колись був інцидент з Бєлавіа, коли після вильоту із Жулян літак за запитом СБУ примусили повернутись назад. Але я собі не уявляю правову сторону. На ФБ адвоката Андрія Гука останній допис 4 дні тому.

Вся історія трешова і дуже насторожує. Але, відклавши політичний бік, остерігаюсь, щоб ми не мали ще однієї хвилі втечі транзитних авіакомпаній, особливо, ТК.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10222
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Провал операції з "вагнерівцями" - авіаційна сторона справи

Повідомлення Sentry »

LWIEV писав: 18 серпня 2020, 15:58 Не дуже розумію, на яких правових підставах українські правоохоронці могли б примусити транзитний літак приземлитися і, тим більше, зайти на борт літака. Наскільки я пам'ятаю, в Україні колись був інцидент з Бєлавіа, коли після вильоту із Жулян літак за запитом СБУ примусили повернутись назад. Але я собі не уявляю правову сторону. На ФБ адвоката Андрія Гука останній допис 4 дні тому.

Вся історія трешова і дуже насторожує. Але, відклавши політичний бік, остерігаюсь, щоб ми не мали ще однієї хвилі втечі транзитних авіакомпаній, особливо, ТК.
В другом источнике видел информацию о том, что агенту из СБУ, летящему тем же рейсом должно было стать плохо над территорией Украины, чтобы борт посадили по медицинским показаниям. В любом случае, наверное, не очень хорошо, что эти подробности всплывают. С другой стороны, те, кому нужно, и так обо всем вероятно знают.
Аватар користувача
LWIEV
A380
Повідомлень: 1252
З нами з: 25 лютого 2012, 18:16
Контактна інформація:

Re: Провал операції з "вагнерівцями" - авіаційна сторона справи

Повідомлення LWIEV »

Sentry писав: 18 серпня 2020, 16:03 В другом источнике видел информацию о том, что агенту из СБУ, летящему тем же рейсом должно было стать плохо над территорией Украины, чтобы борт посадили по медицинским показаниям. В любом случае, наверное, не очень хорошо, что эти подробности всплывают. С другой стороны, те, кому нужно, и так обо всем вероятно знают.
Я теж це бачив, але як приземлення з медичної причини дає підстави для арешту інших пасажирів?
el ucranio
Airbus A330
Повідомлень: 672
З нами з: 02 серпня 2010, 15:41
Контактна інформація:

Re: Провал операції з "вагнерівцями" - авіаційна сторона справи

Повідомлення el ucranio »

Підстав немає, наскільки я розумію. Але, якщо там дійсно були люди причетні до збиття МН17, то, за умови видачі їх до суду в Нідерландах, думаю, офіційно ЄС та Штати пожурили би трохи, а неофіційно навіть подякували би. А інші персонажі були би "бонусом".
Десь читав, що за часів СРСР, викриті агенти та перебіжчики з совєтів, яким вдалося втекти на Захід, не літали навіть безпосадковими рейсами над територією СРСР якраз з причини, щоб їх не арештували при вимушеній посадці.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10222
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Провал операції з "вагнерівцями" - авіаційна сторона справи

Повідомлення Sentry »

LWIEV писав: 18 серпня 2020, 16:06 Я теж це бачив, але як приземлення з медичної причини дає підстави для арешту інших пасажирів?
Любой борт, приземлившийся на территории страны может быть досмотрен. А там, какой сюрприз, пассажиры, которых давно искали. И уж точно не Турции возмущаться в таком случае - они сами таким промышляли, при чем в более жестком виде - сажали самолет при помощи истребителей.
Turkish authorities on Wednesday, Oct. 10, 2012 grounded a scheduled Syrian civilian aircraft flying from Moscow to Damascus on suspicion that it was shuttling “heavy weapons” to President Bashar Assad. Inspection of the plane by Turkish Authorities yielded military communications equipment and “parts that could be used in missiles,” according to a report in Today’s Zaman.

Turkish F-16 fighter jets scrambled and intercepted the Airbus A-320 carrying 35 passengers after it entered Turkish airspace. The Turkish Air Force forced the jet to land at Ankara’s Esenboğa airport.
Скорее вопрос, как на это отреагировали бы в РФ... После такого показательного дерганья за усы.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10222
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Провал операції з "вагнерівцями" - авіаційна сторона справи

Повідомлення Sentry »

el ucranio писав: 18 серпня 2020, 16:16 Підстав немає, наскільки я розумію. Але, якщо там дійсно були люди причетні до збиття МН17, то, за умови видачі їх до суду в Нідерландах, думаю, офіційно ЄС та Штати пожурили би трохи, а неофіційно навіть подякували би. А інші персонажі були би "бонусом".
Десь читав, що за часів СРСР, викриті агенти та перебіжчики з совєтів, яким вдалося втекти на Захід, не літали навіть безпосадковими рейсами над територією СРСР якраз з причини, щоб їх не арештували при вимушеній посадці.
Причины есть. И СССР (ранее), и США (сейчас) имеют право посадить любой борт, пролетающий над их территорий. Более того, США сейчас запрашивают списки пассажиров у всех бортов, которые пролетают над ними. Авиационное пространство любой страны - такая же суверенная территория, как и наземное пространство, и любой борт может быть досмотрен.
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей