Kyiv not Kiev

Обсуждение вопросов, напрямую не связанных с авиацией
Аватар користувача
Krakowite
A380
Повідомлень: 2866
З нами з: 25 жовтня 2011, 20:53
Звідки: KRK
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення Krakowite »

Почали з транслітерації назви міст, завершили наявністю української мови в меню.

Думаю незабаром дійдемо до обговорення мовної поліції у Квебеку (quebecois de la langue francaise).

Я вдячний усім російськомовним українцям які у побуті переходять на українську мову як протест проти політики сучасної Росії, але визнайте, що це складний шлях, який вимагає значних зусиль і він не для всіх підходить.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10222
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення Sentry »

Krakowite писав: 21 червня 2019, 11:57 Почали з транслітерації назви міст, завершили наявністю української мови в меню.

Думаю незабаром дійдемо до обговорення мовної поліції у Квебеку (quebecois de la langue francaise).

Я вдячний усім російськомовним українцям які у побуті переходять на українську мову як протест проти політики сучасної Росії, але визнайте, що це складний шлях, який вимагає значних зусиль і він не для всіх підходить.
Как по мне, то достаточно просто уважения к украинскому в Украине. За всю мою жизнь меня ни разу никто не ущемлял за то, что я разговариваю по русски. При необходимости или желании я могу без проблем перейти на украинский, но обычно общаюсь так, как удобнее мне. И уважаю подобное право у собеседника.

А вот отсутствие уважения к украинскому в Украине - признак того, что человек находится не на своем месте.
Inguri

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення Inguri »

Якщо відійти від оцих хуторянських "вас здєся нє стаяло", і глянути ширше, набагато ширше, то сабж - це один із проявів боротьби локального з глобальним, різноманіття з уніфікацією, Пузатої Хати з МакДональдсом.

Певна річ, колись на планеті буде лише англійська, лише "савєцкій нарід" 3000 year edition І білковий концентрат в тюбиках.
І справді, це зручно, логічно, ефективно, спокійно, безпечно і т. д.

Ентропія, якщо фізику не прогулювали.

Але!
Живыми называются такие системы, которые способны самостоятельно поддерживать и увеличивать свою очень высокую степень упорядоченности в среде с меньшей степенью упорядоченности. Такие процессы являются процессами с отрицательной энтропией (негэнтропийными процессами).

Тобто, якщо хочемо розвитку, то мусимо підтримувати різноманіття. Доведено Великим Вибухом і Дарвіном.
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення manjeroke »

Krakowite писав: 21 червня 2019, 11:57 Почали з транслітерації назви міст, завершили наявністю української мови в меню.

Думаю незабаром дійдемо до обговорення мовної поліції у Квебеку (quebecois de la langue francaise).

Я вдячний усім російськомовним українцям які у побуті переходять на українську мову як протест проти політики сучасної Росії, але визнайте, що це складний шлях, який вимагає значних зусиль і він не для всіх підходить.
Щоб вивчити українську мову потрібно бажання та трошки зусиль. Кажу як людина яка до 21 року українську чула декілька раз на рік і ніколи не вивчала.
Не згоден що це складний шлях. Для спілкування в публічному просторі дуже легко за пів року. Але писати для мене особисто дійсно важко тому прошу вибачення за можливі помилки.
DIMMka
Airbus A330
Повідомлень: 523
З нами з: 28 березня 2014, 11:35
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення DIMMka »

manjeroke писав: 21 червня 2019, 13:53
Krakowite писав: 21 червня 2019, 11:57 Почали з транслітерації назви міст, завершили наявністю української мови в меню.

Думаю незабаром дійдемо до обговорення мовної поліції у Квебеку (quebecois de la langue francaise).

Я вдячний усім російськомовним українцям які у побуті переходять на українську мову як протест проти політики сучасної Росії, але визнайте, що це складний шлях, який вимагає значних зусиль і він не для всіх підходить.
Щоб вивчити українську мову потрібно бажання та трошки зусиль. Кажу як людина яка до 21 року українську чула декілька раз на рік і ніколи не вивчала.
Не згоден що це складний шлях. Для спілкування в публічному просторі дуже легко за пів року. Але писати для мене особисто дійсно важко тому прошу вибачення за можливі помилки.
От як раз писати українською набагато простіше, ніж російською. І якщо навчитися розмовляти можна за півроку, то ще місяць-два... Я бачу проблему в іншому, як російськомовний українець - у відсутності кваліфікованих викладачів української, особливо в молодшій школі та дитячих садках. В результаті молодь не знає жодної мови, ні української, ні російської, ...
Аватар користувача
converj
A380
Повідомлень: 2948
З нами з: 05 листопада 2015, 14:14
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення converj »

manjeroke писав: 21 червня 2019, 13:53 Щоб вивчити українську мову потрібно бажання та трошки зусиль.
Достатньо буде лише мовчазної поваги і мова сама зайде до розуму поступово. Тим паче, якщо живеш в країні, де вона існує.
Аватар користувача
Krakowite
A380
Повідомлень: 2866
З нами з: 25 жовтня 2011, 20:53
Звідки: KRK
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення Krakowite »

converj писав: 21 червня 2019, 15:47 Достатньо буде лише мовчазної поваги і мова сама зайде до розуму поступово
І для чого діти вивчають українську мову в школі, якщо достатньо "мовчазної поваги"

🙂
Аватар користувача
converj
A380
Повідомлень: 2948
З нами з: 05 листопада 2015, 14:14
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення converj »

Krakowite писав: 21 червня 2019, 16:28
І для чого діти вивчають українську мову в школі, якщо достатньо "мовчазної поваги"
Я не то имел ввиду. Речь шла о ярых высказываниях "против"
Аватар користувача
Krakowite
A380
Повідомлень: 2866
З нами з: 25 жовтня 2011, 20:53
Звідки: KRK
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення Krakowite »

Peter Santanello каже Kyiv / Lviv, it just works

nik-dem
A380
Повідомлень: 1176
З нами з: 16 жовтня 2011, 16:20
Звідки: Україна
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення nik-dem »

Krakowite писав: 22 червня 2019, 21:55 Peter Santanello каже Kyiv / Lviv, it just works

Я теж, коли спілкуюся англійською, вимовляю Київ у транскрипції, що наводив вище.
Аватар користувача
AlexK
A380
Повідомлень: 4760
З нами з: 04 травня 2010, 01:47
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення AlexK »

Krakowite писав: 22 червня 2019, 21:55 Peter Santanello каже Kyiv / Lviv, it just works
Каже, бо він тут живе і знає, як треба казати. Наші люди, які в США живуть, теж кажуть Шикаго і ФлОрида (чи навіть ФлАріда), і Ілліной, і Конетікет.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11277
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення mischko »

адмін, не видаляй:

Kyiv or Kiev? Why does it matter so much to Ukrainians?

https://www.euronews.com/2019/06/21/kyi ... ukrainians
Аватар користувача
AlexK
A380
Повідомлень: 4760
З нами з: 04 травня 2010, 01:47
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення AlexK »

mischko писав: 25 червня 2019, 11:59 адмін, не видаляй:

Kyiv or Kiev? Why does it matter so much to Ukrainians?

https://www.euronews.com/2019/06/21/kyi ... ukrainians
Чого ж вона не вийшла на вулицю і не попросила людей прочитати напис Kyiv вголос і сказати, що це і де це?
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11277
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення mischko »

AlexK писав: 25 червня 2019, 12:23 Чого ж вона не вийшла на вулицю і не попросила людей прочитати напис Kyiv вголос і сказати, що це і де це?
30років тому вам і Україну ніхто б на карті не показав, що з "the", що без. Не розумію до чого тут географічні скіли європейців взагалі.
nik-dem
A380
Повідомлень: 1176
З нами з: 16 жовтня 2011, 16:20
Звідки: Україна
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення nik-dem »

AlexK писав: 25 червня 2019, 12:23
mischko писав: 25 червня 2019, 11:59 адмін, не видаляй:

Kyiv or Kiev? Why does it matter so much to Ukrainians?

https://www.euronews.com/2019/06/21/kyi ... ukrainians
Чого ж вона не вийшла на вулицю і не попросила людей прочитати напис Kyiv вголос і сказати, що це і де це?
Укотре питаю: звідки такі переймання за іноземців? Що це за комплекс меншовартости?
Аватар користувача
Rel
A380
Повідомлень: 2913
З нами з: 19 липня 2014, 03:05

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення Rel »

Krakowite писав: 22 червня 2019, 21:55Peter Santanello каже Kyiv / Lviv, it just works
Плохой пример. Я смотрю его тоже. Чувак очень смелый, много путешествует, не стесняется общаться с местными, был в т.ч. в Харькове, правда назвал его недооценённым. А ещё он жил и работал в украиномовной семье и работал у них на ферме. Как вы думаете, где он научился говорить Львив, Киив - в штатах или уже здесь?
Особенно когда ему попадаются такие экскурсоводши, как на превью вышеприведённого видео, которые говорят такой бред как мы были сначала под гнётом поляков, потом Германии, потом России, потом опять немцев, потом опять России, которая освободила территорию "как они сами это называют". Он даже её поправляет и позже немного троллит - типа, а разве этот прекрасный мурал не советский? И в этот момент нужно видеть её лицо.
Нужно понимать, что Украина большая, история её неоднородная. И не нужно пытаться натянуть свой Львовский язык на всю территорию. В отличии от Львова Харьков привык быть свободным. Если Галичина под кем только не была: под турками, австрийцами, немцами, поляками, венграми, российской империей, то Слобожанщина большую часть истории оставалась свободной и независимой ни от кого. Вот откуда их "европейскость", Львову нравится походить на разных окупантов. Слово слобода происходит от слова свобода. Да, основали Слобожанщину выходцы из правоборежной Украины. У нас даже есть Золочев, который основали люди из... Золочева (Львовской области). Такой себе Нью Золочев. Но с тех пор история людей двух Золочев сильно разделилась. Одни жили не тужили, вторые тужили и очень сильно. На Слобожанщине писали и общались в основном на русском. Поэты и писатели Слобожанщины Квитки-Основьяненко, В.Каразин, Я.Нахимов, О.Сомова, Гоголь, Г.Данилевський, Чехов. В Харькове в 1804 году Вася Каразин основал университет. И пока по Львове преподавание велось на польском, здесь преподавали на латыни и русском. Более двухсот лет подряд! Я в нём учился в т.ч. в нём, с 2006-2013, на 100% русском! Только диплом заставили перевести на укр, так я просто прогнал его в пролинг офисе автопереводчиком и так сошло.
Харьков начал называться Харькивом совсем недавно и не нужно хотя бы к нам лезть со своим уставом.
nik-dem
A380
Повідомлень: 1176
З нами з: 16 жовтня 2011, 16:20
Звідки: Україна
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення nik-dem »

Rel писав: 25 червня 2019, 13:49 Харьков начал называться Харькивом совсем недавно и не нужно хотя бы к нам лезть со своим уставом.
Когда Харьковскую Народную Республику устраиваем? :flag:
dimentiy
Airbus A321
Повідомлень: 435
З нами з: 16 січня 2013, 09:38
Звідки: KBP/IEV
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення dimentiy »

Совсем недавно — это в 1920-х годах, как минимум.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11277
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення mischko »

Rel писав: 25 червня 2019, 13:49 Квитки-Основьяненко
він насправді був Цвєток-Основьянов, це вже біндери переіначили на львівську мову.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11277
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Kyiv not Kiev

Повідомлення mischko »

nik-dem писав: 25 червня 2019, 13:54 Когда Харьковскую Народную Республику устраиваем? :flag:
Шаруканський Каганат
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей