Скандинавские города

В яких ви були. Фото, враження, досвід...
В которых вы были. Фото, впечатления, опыт...
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Скандинавские города

Повідомлення Bagach »

В Скандинавии еще не был.
Вообще, есть географические нюансы, по которым Финляндия не относится к Скандинавии, а Исландия - относится.
Здесь же, безо всяких нюансов, можно обсуждать и Финляндию, и Исландию, и даже Фареры с Гренландией.
Первым наметил Копенгаген. Потом другие столицы. Еще потом - не столицы. Мальмё, Тронхейм, например.

Кто что может сказать о городах Скандинавии? Прежде всего о городах, хотя горы, фьорды, ледники и т.д. тоже при определенных обстоятельствах могут быть интересны. Как выезд на пару часов из города и назад.

Копенгаген, Хельсинки, Стокгольм у меня в списке "Must see". Осло и Рейкьявик - в списке "Экзотика".
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Igoresha »

Из списка был в Копенгагене, Мальмё. Не из списка - Хиллерёд, Хелсингёр, Хельсингбор.
Копенгаген - куча путеводителей есть, не буду повторять. Посоветую при нормальной погоде покататься каналами (вариант подешевле - на "водном автобусе", вариант подороже - туристические, они же заплывают в инетерсные раенчики). Из Копенгагена на city train можно поехать в Хиллерёд - там красивый замок и парк вокруг.
Если есть желание и возможность, можно поехать севернее, в Хельсингёр-Хельсингборг. Там поромная переправа занимает всего 20 минут, можно побывать в двух городах. Хотя Хельсингборг не такой интересный, разве только ратуша.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Sentry »

В Мальме смотреть особо нечего. Так, прогуляться, если уже там живешь. Это хороший вариант для проживания для тех, кто хочет сэкономить на гостинице в Копенгагене, не более.

Копенгаген очень интересный и стильный. Достаточно очень качественных музеев, например музей дизайна. Цены часто значительно выше, чем в Стокгольме.

Слышал позитивные отзывы о Гетеборге, но сам не был.
Аватар користувача
Sirko Production
Airbus A319
Повідомлень: 290
З нами з: 04 березня 2020, 14:59
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Sirko Production »

Я є ярим прихильником Норвегії. І не тільки через те що мене там за свого сприймають (через зовнішню схожість на скандинава).
В першу чергу для мене Норвегія - це природа!

Стосовно міст:
Ставангер - симпатичне маленьке портове містечко (як і майже всі міста Норвегії). З якого поромом+автобус можна дібратись до Preikestolen - краєвиди там фантастичні, а якщо ще вдасться уникнути натовпів туристів, так взагалі бімба!
Берген - з історично-архітектурної точки зору - це мабуть найбільш туристичне місто Норвегії. Я б сказав що це як скандинавський аналог Львова, але менший.
З природних красот, там на який схил не піднімешся, кругом красиво. Але, я маю це сказати, під час знаходження там не покидало відчуття депресивності.
Олесунн - краєвиди симпатичні, але не більше, архітектурно-історично на мене не справив враження жодним чином. Від нього зручно добиратись (якщо "зручно" буде коректним формулюванням) до Сходів тролів.
Тронгейм - по типажу схожий з Бергеном, тобто подивитись загалом є що, але не багато.
Тромсе - історично-архітектурно, на мою думку ні, а от природа там, однозначно так. Дуже сподобалось, а так як їздив щоб побачити Аврору (яку таки побачив), так взагалі бімба! Якщо хочеться зрозуміти як це коли сонце світить 24 години, теж варіант.

Також є ще маленькі містечка та села, які з певних причин варті відвідування, але в Норвегії все не так просто з транспортом, тому про них потрібно окремо говорити.

Трішки офтопу. Ще я мав би написати про Лофотенські острови, але, через карантин подорож перенеслась на невизначений термін.
Avalon
Airbus A319
Повідомлень: 141
З нами з: 14 квітня 2015, 16:11
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Avalon »

я был в Осло 2 раза по неделе в командировке (считай бесплатно). Могу сказать так, за свой счет там делать нечего)) особенно после 8 вечера все закрыто) Есть 5 отелей там с ужинами, в которых жил, круто когда хочешь сэкономить на питании. Вообщем на 1-2 дня и все. Все прелести Норвегии вне столицы.
Был 3 дня в Стокгольме (тоже командировка) - все успел посмотреть (тоже показался депресивным)
Возможно такие впечатления, потому что был зимой)) Единственное, что я увидел в Осло это Полярные стратосферные облака
Аватар користувача
Sirko Production
Airbus A319
Повідомлень: 290
З нами з: 04 березня 2020, 14:59
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Sirko Production »

Avalon писав: 03 липня 2020, 12:21 (тоже показался депресивным)
Ну тут все можливо залежить від настрою)
Я в Бергені був в серпні, ще й пощастило потрапити в один з не багатьох сонячних днів, які там вважаються рідкістю, і все рівно депресняк)
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Igoresha »

Sentry писав: 03 липня 2020, 11:46 В Мальме смотреть особо нечего. Так, прогуляться, если уже там живешь. Это хороший вариант для проживания для тех, кто хочет сэкономить на гостинице в Копенгагене, не более.
Так себе экономия, с учётом стоимости проезда на поезде в Копенгаген
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Sentry »

Igoresha писав: 03 липня 2020, 12:48 Так себе экономия, с учётом стоимости проезда на поезде в Копенгаген
Если жить не в хостеле, то даже с учетом проезда нормальная там экономия. В Копенгагене нормальная гостиница с завтраком на мои даты стартовала от 150 евро\ночь (не в центре!), в Мальме прямо на станции электрички можно было взять за 50-70 евро.
Аватар користувача
Igoresha
A380
Повідомлень: 5434
З нами з: 05 лютого 2013, 10:43
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Igoresha »

Sentry писав: 03 липня 2020, 12:51
Igoresha писав: 03 липня 2020, 12:48 Так себе экономия, с учётом стоимости проезда на поезде в Копенгаген
Если жить не в хостеле, то даже с учетом проезда нормальная там экономия. В Копенгагене нормальная гостиница с завтраком на мои даты стартовала от 150 евро\ночь (не в центре!), в Мальме прямо на станции электрички можно было взять за 50-70 евро.
Ну тогда мой вам совет - мониторить цены на гостиницы сети Wakeup (на их официальном сайте). По опыту скажу, что они одни из самых дешёвых. Комнаты аскетичны, но для короткой поездки мне абсолютно хватало.
Тот, что в центре уже немного потёрт показался. А вот те, что недалеко от ж/д вокзала поновее.
Ostap
Airbus A340
Повідомлень: 916
З нами з: 10 липня 2017, 19:37
Звідки: LCJ
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Ostap »

Avalon писав: 03 липня 2020, 12:21 я был в Осло 2 раза по неделе в командировке (считай бесплатно). Могу сказать так, за свой счет там делать нечего)) особенно после 8 вечера все закрыто) Есть 5 отелей там с ужинами, в которых жил, круто когда хочешь сэкономить на питании. Вообщем на 1-2 дня и все. Все прелести Норвегии вне столицы.
Был 3 дня в Стокгольме (тоже командировка) - все успел посмотреть (тоже показался депресивным)
Возможно такие впечатления, потому что был зимой)) Единственное, что я увидел в Осло это Полярные стратосферные облака
Не знаю що там зачинено після восьмої, хіба що музеї. Паби, клуби відкриті, хоча й небагато їх (або я не знав де вони, хоча й не цікавився). Як на мене, то картинна галерея з Мунком і опера - достатні причини, щоб відвідати Осло.
Ну і Холменколлен для любителів зимових видів спорту
Аватар користувача
asu
Airbus A340
Повідомлень: 742
З нами з: 19 березня 2013, 15:03
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення asu »

В Норвегії варто брати машину і кататись через гори з Осло в Берген/Тронхейм/Ставангер і назад. Не є шанувальником туризму з наметами, але в Норвегії був з наметами двічі, і жодного разу не жалкував. Якщо бронювати готелі, то краще брати з кухнею (у тому ж Бергені таких варіантів повно), бо з їжею в ресторанах\кафе в Норвегії ситуація досить сумна - усе несмачно й дорого.

Берген набагато веселіший за Осло. В Осло буде важко знайти розваги навіть на один день. У Бергені ж можна пожити дня три-чотири, робити вилазки в гори, на фйорди і просто гуляти по місту й у навколишніх парках .

Стокгольм та Копенгаген десь однакові для мене. Шикарна архітектура, активне вуличне життя, можна знайти непогані бари, є цікаві музеї. Головним недоліком Копенгагену назвав би зависоку вартість готелів. Ну і в Копенгагені варто бути дуже уважним, адже вулична злочинність там на досить високому рівні. У Копенгагені однохначно варто брати морські тури по каналах, а у Стокгольмі можна покататись по морю та островах на рейсових катерах.

Мальме дуже сподобався. Невеличке містечко, набагато дешевше за Копенгаген\Стокгольм, відкриті щирі люди, є непогані кафешки з дуже крутою їжею. На день\два цілком вистачить.

Якщо хочеться подивитись на зовсім спокійну нудну статечну Скандинавію, то можна проїхатись по данському Ютланду (Сількеборг, Орхус, Ольборг).
Аватар користувача
v_volf
A380
Повідомлень: 1311
З нами з: 02 червня 2012, 12:09
Звідки: HRK / YVR
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення v_volf »

Bagach писав: 03 липня 2020, 11:34 В Скандинавии еще не был.
Вообще, есть географические нюансы, по которым Финляндия не относится к Скандинавии, а Исландия - относится.
Здесь же, безо всяких нюансов, можно обсуждать и Финляндию, и Исландию, и даже Фареры с Гренландией.
Первым наметил Копенгаген. Потом другие столицы. Еще потом - не столицы. Мальмё, Тронхейм, например.

Кто что может сказать о городах Скандинавии? Прежде всего о городах, хотя горы, фьорды, ледники и т.д. тоже при определенных обстоятельствах могут быть интересны. Как выезд на пару часов из города и назад.

Копенгаген, Хельсинки, Стокгольм у меня в списке "Must see". Осло и Рейкьявик - в списке "Экзотика".
Якщо Ви є прихильником чи з дітьми - Лего Ленд тематичний парк та 23х метрова будівля Лего Хаус у Пілоуні. Звідти можна до Гамбурга, або навпаки.
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Bagach »

asu писав: 03 липня 2020, 16:02 Головним недоліком Копенгагену назвав би зависоку вартість готелів.
Ну от якраз я забронював економ-варіант під назвою D'Angleterre. :)
asu писав: 03 липня 2020, 16:02 Ну і в Копенгагені варто бути дуже уважним, адже вулична злочинність там на досить високому рівні.
А ось це цікаво. І хто ж цим займається? Данці? Мігранти? І чому поліція допускає це?
v_pe
Airbus A318
Повідомлень: 30
З нами з: 14 червня 2020, 18:22
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення v_pe »

asu писав: 03 липня 2020, 16:02 Стокгольм та Копенгаген десь однакові для мене. Шикарна архітектура, активне вуличне життя, можна знайти непогані бари, є цікаві музеї.
Был в обоих городах. Копенгаген ощущается как более бедный и грязный город. Увидеть битое стекло и мусор после отдыха молодежи в Копенгагене - норма.
В Стокгольме и близко не наблюдал подобного.

Не хочу сказать что Копенгаген плохой, но при такой цене жизни ожидаешь другого.
sashkin

Re: Скандинавские города

Повідомлення sashkin »

Igoresha писав: 03 липня 2020, 11:44 Из списка был в Копенгагене, Мальмё. Не из списка - Хиллерёд, Хелсингёр, Хельсингбор.
Копенгаген - куча путеводителей есть, не буду повторять. Посоветую при нормальной погоде покататься каналами (вариант подешевле - на "водном автобусе", вариант подороже - туристические, они же заплывают в инетерсные раенчики). Из Копенгагена на city train можно поехать в Хиллерёд - там красивый замок и парк вокруг.
Если есть желание и возможность, можно поехать севернее, в Хельсингёр-Хельсингборг. Там поромная переправа занимает всего 20 минут, можно побывать в двух городах. Хотя Хельсингборг не такой интересный, разве только ратуша.
Согласен с Вашим отзывом. Как по мне Копен - шикарен, чист, уютен. Если летом, то вообще сказка - день длинный, темнеет около 11 вечера. Погодка теплая, не жаркая. Хиллерёд и Хелсингёр станут прекрасным дополнением. Вы только посмотрите какие замки там!
Рекомендую купить карту https://copenhagencard.com/ , когда ее начнут продавать. Очень экономит средства. Проезд дорогой, музеи дорогие, частные экскурсии дорогие. А в эту карту включено все - и две частных экскурсии от разных компаний (я обе взял, че добру пропадать) и почти все музеи и замки (в тч и в Хиллерёде и Хелсингёре), проезд до этих городков тоже включен. Без нее мне бы все вышло в 2 раза дороже. Забрать можно сразу в аэропорту.
Был еще в Карлскруне, Швеция )) Но это так, уютная Швеция, город 33 тыс населения на 33 островах. Ничего прямо мега такого, но там гармония с природой - олени пересекают частные дворы. Больше поехал туда, чтобы обкатать паром Гдыня - Карлскруна.
Аватар користувача
asu
Airbus A340
Повідомлень: 742
З нами з: 19 березня 2013, 15:03
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення asu »

Bagach писав: 03 липня 2020, 22:02
asu писав: 03 липня 2020, 16:02 Ну і в Копенгагені варто бути дуже уважним, адже вулична злочинність там на досить високому рівні.
А ось це цікаво. І хто ж цим займається? Данці? Мігранти? І чому поліція допускає це?
Займаються скоріш за все мігранти. Ще під час першого візиту звернув увагу на те, що місцеві дуже щільно прикривать PIN, коли розраховуються картками. На жаль під час однієї з насутпних подорожей, колега не прикрила PIN, коли купувала квитки на поїзд в аеропорт на центральному вокзалі. У підсумку в аеропорт приїхада без гаманця та грошей на рахунку.
Взагалі на вокзалі вештається досить стрьомна публіка.

Із ще цікавіших історій, одного разу ввечорі не змогли потрапити в готель, адже в ньому сталося збройне пограбування, і поліція проводила слідчі дії.

Одним словом, в Копенгагені варто бути уважним і слідкувати за кишенями та гаманцем.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення mischko »

asu писав: 09 липня 2020, 13:39 Із ще цікавіших історій, одного разу ввечорі не змогли потрапити в готель, адже в ньому сталося збройне пограбування, і поліція проводила слідчі дії.

Одним словом, в Копенгагені варто бути уважним і слідкувати за кишенями та гаманцем.
В будь-якому великому європейському місті слід бути уважним. У лоу-костів і Шенгену є один суттєвий сайд-ефект - бандюки із однієї країни швидко і дешево гастролюють по містам іншої не встигаючи потрапити на радар місцевої поліції.
sashkin

Re: Скандинавские города

Повідомлення sashkin »

А я думал, что в Копене только велики воруют. Провел там 4 дня беспечно, насколько житель Украины может быть беспечен, все-таки чувство, что где-то намахают, не оставляет нашего человека, пока он не оселится и не расслабится где-то по ту сторону
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Bagach »

sashkin писав: 09 липня 2020, 20:32 А я думал, что в Копене только велики воруют. Провел там 4 дня беспечно, насколько житель Украины может быть беспечен, все-таки чувство, что где-то намахают, не оставляет нашего человека, пока он не оселится и не расслабится где-то по ту сторону
Вот как раз в ЕС, думал, этого всего нет, как, например, в Латинской Америке. А оно, оказывается, есть.
Сам-то не стыкался с этим в Европе. Наверное потому, что по стремным местам не ходил.
Ostap
Airbus A340
Повідомлень: 916
З нами з: 10 липня 2017, 19:37
Звідки: LCJ
Контактна інформація:

Re: Скандинавские города

Повідомлення Ostap »

Bagach писав: 09 липня 2020, 22:25
sashkin писав: 09 липня 2020, 20:32 А я думал, что в Копене только велики воруют. Провел там 4 дня беспечно, насколько житель Украины может быть беспечен, все-таки чувство, что где-то намахают, не оставляет нашего человека, пока он не оселится и не расслабится где-то по ту сторону
Вот как раз в ЕС, думал, этого всего нет, как, например, в Латинской Америке. А оно, оказывается, есть.
Сам-то не стыкался с этим в Европе. Наверное потому, что по стремным местам не ходил.
Там не треба ходити по стрьомних місцях. Барселона, наприклад, вважалася (може й досі теж) столицею кишенькових крадіїв. Думаю, ґуґл підкаже, якщо вписати щось типу travel+pickpocket+eu
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей