Візи та все про них...

Inguri

Re: Візи та все про них...

Повідомлення Inguri »

Наступного разу можуть спитати, що ти там робив 6 місяців.
Звірять з тим, що говорив на співбесіді, і якщо там "мені тільки с̶п̶и̶т̶а̶т̶и подивитися на Великий Каньон", то будуть проблеми.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення Sentry »

mischko писав: 19 листопада 2021, 19:55 Чому ні? При в'їзді прикордонник проставляє в штампіку до якого числа ти повинен виїхати. Як правило це 6 місяців. Можна зимувати! Ти ж нічого не порушуєш, якщо виїдеш до цієї дати. Ось мої останні штампіки, при чому це одноденний транзит був в обидва боки. Прилетів 3 лютого - дозволили перебувати до 2 серпня.
Не нарушаешь только если все эти 6 месяцев не получаешь никаких доходов. А вот работать (вернее получать любой доход, будучи на территории США) виза В1 запрещает. Классическая айти зимовка подразумевает именно удаленную работу, так что это прямое нарушение правил США. В прочем, также и правил большинства других стран для туристов :)
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення mischko »

Я не можу отримувати на картку гроші за оренду квартири?
Inguri

Re: Візи та все про них...

Повідомлення Inguri »

Можеш. Можеш навіть за винаходи в галузі ІТ, але будь готовий швидко і переконливо це пояснити у JFK.
І найголовніше - щоб воно збігалося з тим, що говорив в консульстві у Києві.
Inguri

Re: Візи та все про них...

Повідомлення Inguri »

mischko писав: 19 листопада 2021, 20:12 Я не можу отримувати на картку гроші за оренду квартири?
Схоже, це прокол Штирліца - хіба орендна платня за київську квартиру покриє оренду квартири у Флориді плюс інші витрати на життя у Маямі?
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення mischko »

Та ну, я в 2017му їздив туристом по візі відкритій в 2012 по роботі. Там же одночасно дають B1/B2.

Ну і в мене нема квартири в Києві.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення Sentry »

mischko писав: 19 листопада 2021, 20:12 Я не можу отримувати на картку гроші за оренду квартири?
Если ты заключил договор до выезда в США - можешь. Иначе - сомневаюсь. Но за такое ловить за руку не будут. А вот за работу на американских заказчиков будучи в США - очень будут. Даже если по факту ты их ни разу не увидишь и удаленная работа ничем не будет отличаться от работы из Украины.
Inguri

Re: Візи та все про них...

Повідомлення Inguri »

mischko писав: 19 листопада 2021, 20:25 Ну і в мене нема квартири в Києві.
ну, тоді точніше пиши, що в Нідерландах(?, в Жмеринці?). Бо особливі ситуації треба деталізувати.
6 місяців, наскільки знаю, ставлять автоматом.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення mischko »

За американських замовників зрозуміло, тут питань нема. Але ж українські ІТвці не лише на американців працюють? Та й у американців часто є європейська юрособа (Нідерландське B. V.)
Тобто я не бачу принципово чому український ІТвець, який працює на європейський проект не може кодити з США, а у вільний час їсти крабовий суп на пляжі в Кліарвотер?
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення mischko »

Inguri писав: 19 листопада 2021, 20:33 ну, тоді точніше пиши, що в Нідерландах(?, в Жмеринці?). Бо особливі ситуації треба деталізувати.
Я не збираюся зимувати у Флоріді, в мене сім'я і діти в школі в країні, де обов'язкове навчання і штрафи за пропуски. Мене здивувала категоричність твердження: "ніззя зимувати".
Якщо дають на 6 місяців право перебування і ти не заробляєш на американцях - в чому проблема.

Матеріальне забезпечення поїздки взагалі не питання.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення Sentry »

mischko писав: 19 листопада 2021, 20:36 Тобто я не бачу принципово чому український ІТвець, який працює на європейський проект не може кодити з США, а у вільний час їсти крабовий суп на пляжі в Кліарвотер?
Визу айтишник получил какую? Туризм. В крайнем случае туризм\деловые встречи. А занимается чем? Работает! Ну т.е. явное нарушение цели поездки.

То, что он работает удаленно на украинскую товку (формально) или европейскую корпорацию (реально) - никого особо не интересует. Если при этом айтишник еще и зп получает прямым свифтом из Европы - то ой, все свифты проходят через США. Если гривневым переводом от товки, то чуть лучше.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення mischko »

Якщо програміст взяв на відпочинок ноут і періодично виконує якісь речі по роботі, а решту часу займається тим, чим українські програмісти займаються в Таїланді чи де там - він працює, чи відпочиває? Якщо в нього фотки з пляжу на телефоні за кожен день? Свіфт бельгійський до речі.
Аватар користувача
artml
A380
Повідомлень: 1124
З нами з: 04 листопада 2015, 15:07
Звідки: ORD / HRK
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення artml »

mischko писав: 19 листопада 2021, 20:36 Тобто я не бачу принципово чому український ІТвець, який працює на європейський проект не може кодити з США
Тому що кейс «працювати в Штатах на закордонного роботодавця» дуже нетиповий, потребує особливого підтипу візи B-1 і має спеціальну процедуру розгляду. Див. https://fam.state.gov/FAM/09FAM/09FAM040202.html, виділення мої.
9 FAM 402.2-5(F) (U) Applicants Normally Classifiable H1 or H3
(CT:VISA-1288; 05-21-2021)

a. (U) There are cases in which applicants who qualify for H1 or H3 visas may more appropriately be classified as B-1 visa applicants in certain circumstances, e.g., a qualified H1 or H3 visa applicant coming to the United States to perform H1 services or to participate in a training program. In such a case, the applicant must not receive any salary or other remuneration from a U.S. source other than an expense allowance or other reimbursement for expenses incidental to the applicant’s temporary stay. For purposes of this Section, it is essential that the remuneration or source of income for services performed in the United States continue to be provided by the business entity located abroad, and that the applicant meets the following criteria:

(1) (U) With regard to foreign-sourced remuneration for services performed by applicants admitted under the provisions of INA 101(a)(15)(B), the Department has maintained that where a U.S. business enterprise or entity has a separate business enterprise abroad, the salary paid by such foreign entity should not be considered as coming from a “U.S. source;”

(2) (U) In order for an employer to be considered a “foreign firm” the entity must have an office abroad and its payroll must be disbursed abroad. To qualify for a B-1 visa, the employee must customarily be employed by the foreign firm, the employing entity must pay the employee’s salary, and the source of the employee’s salary must be abroad; and

(3) (U) An applicant classifiable H-2 must be classified as such notwithstanding the fact that the salary or other remuneration is being paid by a source outside the United States, or the fact that the applicant is working without compensation (other than a voluntary service worker classifiable B-1 in accordance with 9 FAM 402.2-5(C) above). A nonimmigrant visa petition accompanied by an approved labor certification must be filed on behalf of the applicant.

b. (U) B-1 visas issued in accordance with the guidance in this section must be annotated as such. The annotation should read:

"B-1 IN LIEU OF H, PER 9 FAM 402.2-5(F)"
Бачите оце речення в третій секції — accompanied by an approved labor certification? Це такий спеціальний папірець який видає тобі Department of Labor. Отримати його коштує кілька тисяч доларів і десь півроку часу.

Тобто так, теоретично ви можете отримати неімміграційну візу з якою можна буде кодити на користь європейської фірми. Чи зможете ви в реальному житті переконати консула видати вам таку візу, а потім ще пояснити мету візиту офіцерам CBP на кордоні? Іт депендс.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення mischko »

О, artml мене розм'ютив! Хоч якась користь з цих балачок.

Як провести грань між приїхав працювати і приїхав відпочити, але час від часу вирішує робочі моменти свого ФОП? Бо так виходить, що український ФОП взагалі на робочі email не може відповідати, поки в штатах.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення Sentry »

mischko писав: 19 листопада 2021, 21:27 О, artml мене розм'ютив! Хоч якась користь з цих балачок.

Як провести грань між приїхав працювати і приїхав відпочити, але час від часу вирішує робочі моменти свого ФОП? Бо так виходить, що український ФОП взагалі на робочі email не може відповідати, поки в штатах.
Ну примерно так оно и есть. Я бы предположил, что может отвечать на организационные моменты, и даже помогать кому-то советом, но именно пилить фичи программист явно не может, но это только моя трактовка.

Не думаю, что это кто-то будет явно проверять, кроме какого-то кейса, где будут следить заранее в чьих-то интересах. Главное самому не спалиться на паспортном с ответом на вопрос о цели поездки.
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення manjeroke »

mischko писав: 19 листопада 2021, 11:04
grzegorz писав: 19 листопада 2021, 10:12 ( без дітей, ок, це єдиний мінус)
Я завжди наводжу приклад моєї дружини.

Взимку 2017-го піймав дешеву пакетну Флоріду з перельотом на Дрімлайнері і тижневим проживанням в Девенпорті в будинку з басейном за € 1.103,50 на двох.
В мене віза була, а в жінки ні. Глядіти дітей приїхала теща. Жодної нерухомості в Нідерландах тоді ще не було, житло винаймали. Дозволи - тимчасові.
В жінки роботи теж не було, але її просто спитали хто буде сидіти з дітьми і дали візу на 10 років.

А брату, який має трикімнатну квартиру в Харкові і роботу з якою їздить на конференції в Європу - кілька років тому відмовили, бо холостяк, без дітей, а шенгенські штампіки їм до сраки.
Почти такая же история. Только детей не было, как раз на роды ехали. Единственное история была в Тайване жена получила визу на год, потому что у нее гражданство Азербайджана.
Аватар користувача
artml
A380
Повідомлень: 1124
З нами з: 04 листопада 2015, 15:07
Звідки: ORD / HRK
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення artml »

mischko писав: 19 листопада 2021, 21:27Як провести грань між приїхав працювати і приїхав відпочити, але час від часу вирішує робочі моменти свого ФОП? Бо так виходить, що український ФОП взагалі на робочі email не може відповідати, поки в штатах.
Грань проводить виключно офіцер який вирішує чи давати тобі візу / чи впускати тебе в країну, виключно на власний офіцерський розсуд. Рішення є остаточним і апеляції не підлягає, це тобі не м‘ют на форумі.

З власного досвіду: ще в 2015 році офіцер у LAX дуже прискіпливо розпитував мене, що саме я буду робити під час візиту до нашого хед-офіса. Не дослівно, але шось типу «відповідати на мейли будеш?» теж прозвучало.

Упд: ось ще думка професійної адвокатки з цього ж питання https://logofilka.livejournal.com/495099.html. В коментарях саме такий кейс «зимування» розбирають детальніше.
Аватар користувача
АндрейМ
A380
Повідомлень: 1705
З нами з: 18 липня 2012, 10:05
Звідки: KBP
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення АндрейМ »

mischko писав: 19 листопада 2021, 20:48 Якщо дають на 6 місяців право перебування і ти не заробляєш на американцях - в чому проблема.
Це формально дають. А далі виникає питання: "А як людина може залишити свій дім, роботу на півроку?" Та сама прив'язка до Батьківщини. Якщо людина отримає візу на перебування 6 місяців (дуже мало імовірно), то питань не буде, але більшість отримують візу на 2-3 тижні, а потім залишаються на місяці, і в такому випадку будуть проблеми.

З канадцями немає проблем, бо є взаємні домовленості, і плюс американці знають, що на фіг їм непотрібні ці Флориди.
makor
модератор
Повідомлень: 4937
З нами з: 11 січня 2014, 17:37
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення makor »

6 месяцев дают на случай непредвиденных обстоятельств - ну там в больницу попал, и тд. Все это время человек будет иметь легальный статус. А вот после выезда... Начнутся вопросы, от допроса на следующем вьезде до аннуляции визы посольством. Ведь если вы можете жиль полгода в штатах, то где привязка к родине. Даже если вы не работали ( что весьма сложно доказать )

Да, если это бизнесмен с пассивным доходом и домом в маями, но который не хочет или не может получить гринкарту, то его пустят на все полгода зимовать.

Но утверждение что айтишникам нереально получить визу преувеличение, получал с тайскими трех-четырехмесячными штампами.
Аватар користувача
SergeyL
A380
Повідомлень: 1073
З нами з: 08 березня 2017, 16:51
Звідки: Kyiv
Контактна інформація:

Re: Візи та все про них...

Повідомлення SergeyL »

Задумался по своей ситуации. Я не ойтишнег, но деньги зарабатываю в т.ч. и на американских налогоплательщиках (имеется магазин на Амазоне). Притом, деньги оттуда проходят через американский пайонир. Виза имеется. Это получается, меня в любой момент могут взять за одно место и устроить проблемы? Пока я ем крабов в Сан Франциско с заявленным въездом по В2, там автоматически идут продажи и мне капают американские деньги, где тут грань между туризмом и удаленной работой? Или такое работает, только если понаехал на длительное время?
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей