Вылет с двумя гражданствами

vito
Airbus A340
Повідомлень: 980
З нами з: 08 січня 2013, 17:50
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення vito »

keymaker писав: 20 липня 2020, 00:48 Смотрят паспорт два или три раза при вылете из Украины (зависит от аеропорта), работники а также таможенная будка. Понятно что работникам можно в принципе показать два паспорта(им до тебя помоему нет дела, но поидее нужно показать паспорт на который куплен билет), а вот таможенной будке, если вдруг спросят как ты собрался вьехать в страну призначения ведь у тебя даже безвиза нету и визы нету?
в таможенной будке паспорта не смотрят.
таможенная будка следит только за товарами, перемещаемыми через границу.
паспорта смотрят в пограничной будке.
keymaker писав: 20 липня 2020, 00:48 Также знакомый с похожей ситуацией специально выезжал в Молдавию(ближе просто) и через пол часа заезжал как иностранец по польскому паспорту, чтобы потом вылетать как поляк. Говорит якобы нельзя чтоб иностранец вдруг появился в Украине и выезжал. Типа не может в стране появится поляк если он не вьехал в нее значит при выезде автоматом тебя на допрос - откуда ты здесь взялся. Но мне это тоже не нравится так как если вьезжать в Украину как поляк и не давать укр паспорт то много историй о том как тебя раскручивают на всякие незаконные пересечения и тд
manjeroke писав: 20 липня 2020, 03:00 1. В этот момент Ваш знакомый нарушил закон.
2. Мне кажется это не совсем компетенция пограничников узнавать есть ли у Вас право въехать в страну назначения. vito думаю может сказать точно ответ по этому вопросу.
v_volf писав: 20 липня 2020, 06:58 Це не логічно, але відсутність документів для в'їзду до країни призначення є підставою для відмови громадянину України у перетині державного кордону (ЗУ "Про Прикордонний контроль", розділ II, стаття 14, параграф 1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text ). Таким чином, ДПСУ має право перевіряти документи для в'їзду /транзиту до / через іноземну країну.
С 06.04.2011 (т.е., со дня, когда в законе о пересечении границы появился пункт о наличии виз) украинских пограничников уже интересуют визы третьих стран в украинском паспорте (на выезд), т.о. и наличие виз у граждан Украины ныне входит в компенетцию пограничников:

см. ЗАКОН УКРАЇНИ “ Про прикордонний контроль”
Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України
1. громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови.
{ Частина перша статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2753-VI ( 2753-17 ) від 02.12.2010 }

P.S.
Эта поправка была принята в пакете законов по противодействию торговле людьми:
Фраза "або у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування" - была добавлена на основании Закона N 2753-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності перевізників, які здійснюють міжнародні пасажирські перевезення" (Принято 02.12.2010, вступило в силу 06.04.2011)
п. 6. Частину першу статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" доповнити словами "відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або".
v_volf писав: 20 липня 2020, 06:58 Тут у мене питання: чи бачать у ДПСУ квиток подорожувальника?
В случае RyanAir:
в бумажном посадочном талоне видно гражданство пассажира;
в мобильном посадочном (в мобильном приложении) - нет;
В пограничной БД "Гарт" при вылете из Укрины - хз.
В Украине законодательно с 21.05.2012 пограничники и таможенники имеют доступ к базам данных авикомпаний на прилет в Украину :

НАКАЗ № 291/506/228 (27.04.2012)
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
"Про затвердження Порядку подання авіаперевізниками або уповноваженими ними особами попередньої інформації про пасажирів, імпортні та транзитні вантажі, які перевозяться повітряними суднами, органам охорони державного кордону та митним органам"

Історія документа:
27.04.2012 Прийняття
21.05.2012 Набрання чинності

"2.1. Авіаперевізник або уповноважена ним особа одразу після відправлення рейсу з аеропорту вильоту, але не пізніше ніж за 30 хвилин до посадки повітряного судна в аеропорту України, подає попередню інформацію про пасажирів, імпортні та транзитні вантажі, які перевозяться повітряними суднами (далі - інформація), Окремому контрольно-пропускному пункту „Київ” Державної прикордонної служби України та Державній митній службі України.

2.2. Інформація надається по кожному міжнародному рейсу, на якому здійснюється перевезення пасажирів, вантажів та який виконується до аеропортів України.

2.3. Інформація подається шляхом передавання стандартного повідомлення ІАТА з аеропорту вильоту на адресу SITA KBPBRXH без застосування електронного цифрового підпису.

2.4. Інформація повинна включати такі дані:

2.4.1.Загальна інформація про рейс:
номер рейсу;
код перевізника;
час та дата вильоту повітряного судна.

2.4.2. Під час перевезення пасажирів:
прізвище, ім’я пасажира;
стать;
громадянство;
дата, місяць, рік народження;
серія, номер паспортного документа.


2.5. Інформація, зазначена у пункті 2.4 цього розділу, подається Окремому контрольно-пропускному пункту „Київ” Державної прикордонної служби України та Державній митній службі України на безоплатній основі.

2.7. Інформація, зазначена у підпункті 2.4.2 пункту 2.4 цього розділу, вноситься до бази даних осіб, які перетнули державний кордон, та обробляється відповідно до Положення про базу даних „Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України”, затвердженого наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 25.06.2007 № 472"

P.S.
T.o., осуществляется получение информации о прилетающих пассажирах (подключение/залив/внесение информации о прилетающих пассажирах из базы данных авиакомпаний в базу данных пограничников).

имеют ли пограничники доступ к базам данных авикомпаний при вылете из Украины? достоверно пока не известно:
в НАКАЗ № 291/506/228 речь идеть только о "прилетных" списках на прибытие в Украину.
keymaker писав: 20 липня 2020, 00:48 2. В Британии нету безвиза, а укр паспорт у меня даже не биометрический, соответственно мне нужно доказать что меня пустят в Британию, итого мне нужно светить второй паспорт в аеропорту, с этим же много вопросов, т.к. есть какие-то законы противоречащие друг-другу, при которых этого делать вроде как нельзя и можно получить какие-то допросы и штрафы\суды.
v_volf писав: 20 липня 2020, 06:58 У 2016 у мене в HRK офіцерка ДПСУ намагалася перевірити шенгенську візу, але заплуталася у вже недійсних, яких був повний паспорт, та просто сказала: "У Вас постійне проживання?". Я не зрозумів, про яку країну вона питає, і спросив: "Де?", ну вона мене і відпустила на тому. Більше ніхто не перевіряв (напевно, через безвіз). З України я завжди до Шенгенської зони літав.
Peter84 писав: 20 липня 2020, 07:02 Ніхто закон не порушив, головне виїжати з країни по паспорту на якому в’їхав. Робив багато раз так, ніяких проблем небуло.
Два громадянства не «кримінал»
v_volf писав: 20 липня 2020, 07:11 Ніт, порушив. Стаття 2 ЗУ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України":

Параграф 2 Правил Перетинання Державного Кордону Громадянами України:

Два громадянства не заборонені, а от перетинання кордону не за укр. ППТом - так.
manjeroke писав: 20 липня 2020, 14:19 Не было проблем и не нарушил закон разные вещи, не находите?
manjeroke писав: 20 липня 2020, 16:17
65329 писав: 20 липня 2020, 15:52 Нет закона запрещающего въезд по паспорту др государства при наличии Укр паспорта.
Другой вопрос что в Украине законы трактуются по разному...что может привести к потери времени и кеша...
Есть закон, устанавливающий документы, которые могут использовать граждане Украины для пересечения границы. В перечисленных там документах нет и никогда не было паспортов иностранных государств. Безусловно многие люди постоянно ездят по паспорту другого государства, однако для чего искать лишнюю головную боль? Если у Вас два или несколько гражданств, есть золотое правило: пользоваться гражданством страны пребывания если имеется, пользоваться ОДНИМ любым гражданством в третьих странах. Мне кажется все предельно ясно.
П.с. вероятно есть закон обязывающий гражданина Польши быть гражданином Польши в других странах ЕС и Шенгена
Peter84 писав: 20 липня 2020, 07:33 Моя дружина перетинала кордон у Львові два дні тому. Показала паспорт США, сказали що потрібно страховку. Сказала що має Український паспорт(українцям непотрібно страховий поліс),взяли поставили штамп, і сказали щоб по українському виїхала
NightRider писав: 20 липня 2020, 08:05 В До-Ковидні часи я досить багато разів вилітав в ЕС по не біометричному УКР паспорту.
Один раз (з десяти) укр погранці спитали "а як вас туда впустять?" - показав іноземний паспорт.
Але як правило нічого не питали, навіть до безвізу.
(Все - Бориспіль)

Як зараз - не знаю.
keymaker писав: 20 липня 2020, 00:48 Может кто помочь отделить мух от котлет?
Итак:
гражданин Украины должен пересекать границу Украины по только национальному/украинскому паспорту:

за использование иностр. паспорта на Украинской границе - могут вменить админ. статью 204-1 КоАП (т.е., штраф 100-200 НМДГ (1,700-3,400 грн)):
см.: "Кодекс України про адміністративні правопорушення"

"Стаття 204-1. Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України

Перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади -
тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб."

Обоснование:
* гражданин Украины (согласно ст.2 закона "Про громадянство України") - вне зависимости от наличия других гражданств - в отношениях с Украиной признается только гражданином Украины (до тех пор пока не вышел указ президента о прекращении его укр.гражданства) - со всеми правами и обязанностями укр.гражданина (ст.20) - см. ст.2 и ст.20 ЗАКОН УКРАЇНИ "Про громадянство України";

** посему обязанность пересекать укр. границу согласно закона "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" (т.е. только по укр. загр.паспорту) - никакие другие документы, на входящие в тот список, не являются соответствующими документами для пересечения укр.границы - см. ст.2 ЗАКОН УКРАЇНИ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України"
(Стаття 2. Документами, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами, є: паспорт громадянина України для виїзду за кордон;)

*** потому любая попытка пересечь укр. границу НЕ по укр. загр.паспорту (а, например, по паспорту другой страны) - может быть квалифицирована (если поймают) как "спроба перетинання державного кордону України без відповідних документів" - см. статью 204-1 КоАП (штраф 100-200 НМДГ, или до 15 суток).

--------------------------------------------------------
ранее СМИ сообщали о случаях/прецедентах применения этого закона на практике:
см. http://www.ua-reporter.com/novosti/133772
http://rus.newsru.ua/ukraine/10apr2013/4op.html

keymaker писав: 20 липня 2020, 00:48 На слуху много информации и тяжело отличить правду от сказок, а также понять практику.
Живу в Польше. Имею гражданства Украины и Польши. В Польше нахожусь сейчас на машине Укр регистрации. Еду в Украину на ней. Буду показывать польский паспорт полякам, украинцам украинский, вроде все как положено. Но теперь вопрос следующий. Хочу полететь в Великобританию с Украины. Итого 2 вопроса:
1. На какой паспорт покупать билет? ФИО одинаковы но ведь серии паспортов то разные, а также гражданства(если задается при покупке уже не помню). Слышал что могут быть проблемы при прилете потому что вылетал один человек, а проходит контроль уже другой.
Peter84 писав: 20 липня 2020, 07:10 Купіть білет на польський, зачекінтеся на польський. Пройдіть кордон по українському і welcome to UK

Колись мав старий не біометричний паспорт, перетинав кордон і greencard ніхто не питав. На Гейті провіряли чи маю документи, а штамп ніхто не звіряв
Peter84 писав: 20 липня 2020, 07:27 Тож він в’їде і виїде по українському паспорті
Peter84 писав: 20 липня 2020, 07:29 Авіакомпанія несе відповідальність щоб документи були в порядку, от і їм він покаже що все ОК з документами, а кордон це святе, по якому in по такому out
v_volf писав: 20 липня 2020, 02:10 В Україні нема прямої заборони мати ще одне/два/сто громадянств. Купівля квитка, зазвичай, не потребує внесення паспортних даних, а якщо і так - треба вносити паспорта, за яким будете перетинати державний кордон країни призначення.
Покроковий план:
1. На реєстрації на рейс до ЮК треба показати польського паспорта.
2. Перетин українського кордону: показати укр. паспорта; якщо зажадають побачити документи на в'їзд до ЮК - показати польського ппта.
3. Перетин кордону ЮК: показати польського ППТа.
Для повернення до України тим самим маршрутом: показати українського ППТа на усіх етапах. (ЮК не має паспортного контролю на виїзді - інформація отримується від а/к). Рекомендую зберегти посадковий талон на маловірогідний випадок, коли прикордонна служба ЮК буде питати про виїзд.

П.С. Перетинати український кордон громадянину України дозволено лише за українськими документами.
+100%
Законодавство України містить норми, що регулюють правовідносини подвійного громадянства.

Статтею 2 Закону України "Про громадянство України" передбачено: "Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України".

Разом з тим, добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, згідно ч.1 ст. 19 цього Закону, є підставою для припинення громадянства України. Проте НЕ слід це розцінювати як заборону подвійного громадянства, оскільки втрата громадянства України відбувається не автоматично з набуттям громадянства іншої держави, а виключно з дня видачі Указу Президента України про припинення громадянства щодо певної особи.

Таким чином, твердження про заборону подвійного громадянства в Україні є помилковим.

--------------------------------------------------------------
Т.о., законодательство Украины никак НЕ запрещает иметь несколько гражданств:

* Законом явно признатся право на получение иностранного гражданства - см.Ст.2
"Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України."

** По закону - укр. гражданство НЕ утрачивается автоматически (а только после соотв. указа Президента) - см.Ст.2 и см.Ст.20
"Громадянин України, який подав заяву про вихід з громадянства України або щодо якого оформляється втрата громадянства, до видання указу Президента України про припинення громадянства України користується всіма правами і несе всі обов'язки громадянина України."

*** Закон НЕ обязывает гражданина отказываться от укр. гражданства; но гражданин имеет право сделать это, только если сам того захочет: см.Ст.18

**** пока ни один закон НЕ запрещает иметь несколько гражданств и НЕ обязывает гражданина извещать власти о своих других гражданствах и НЕ штрафует за это.


P.S.
множественное гражданство "не поощряется" законом/властями:
укр. власти имеют основание/право инициировать процедуру утраты гражданства, если у них будет документальное подтверждение добровольного/неавтоматического получения иностранного гражданства (натурализации) - см.Ст. 19
Чтоб инициировать этот процесс, властям необходимо иметь на руках (см.п.87 ) "документ, що підтверджує добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави"
Согласно сайта президента Украины практика свидетельствует, что получить доказательства добровольного получения иностранного гражданства очень сложно: компетентные органы иностранных государств никакой информации касательно обстоятельств получения гражданства НЕ предоставляют, т.к. это защищено гарантиями приватной жизни лица и законами о защите личных данных.

Официальные пояснения на інформаційному блозі Департаменту Консульської служби Міністерства закордонних справ України «СonsWeb»
https://roadsweb.wordpress.com/%D0%BF%D ... BE-%D0%BF/

Чи втрачається громадянство України автоматично при набутті громадянства іншої держави?

Ні. Законодавством України не передбачена автоматична втрата громадянства України при будь-якій формі набутті громадянства іншої держави.


Хто може порушити клопотання щодо виходу з громадянства України?

Клопотання щодо виходу з громадянства України можуть порушити громадяни України, які отримали дозвіл компетентних органів України на постійне проживання за кордоном (в паспорті громадянина України для виїзду за кордон є дозвільний штам «Постійне проживання») та набули громадянство іншої держави, або мають гарантію того, що у разі припинення громадянства України, їм буде надано громадянство цієї держави.
Peter84
Airbus A318
Повідомлень: 34
З нами з: 20 липня 2020, 06:52
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення Peter84 »

Итак:
гражданин Украины должен пересекать границу Украины по только национальному/украинскому паспорту:

за использование иностр. паспорта на Украинской границе - могут вменить админ. статью 204-1 КоАП (т.е., штраф 100-200 НМДГ (1,700-3,400 грн)):




Получається якщо я перетну кордон по US паспорту то мене оштрафують)))
Хто писав ці закони (положення) 🤷‍♂️
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення Sentry »

Peter84 писав: 21 липня 2020, 22:03 Итак:
гражданин Украины должен пересекать границу Украины по только национальному/украинскому паспорту:

за использование иностр. паспорта на Украинской границе - могут вменить админ. статью 204-1 КоАП (т.е., штраф 100-200 НМДГ (1,700-3,400 грн)):




Получається якщо я перетну кордон по US паспорту то мене оштрафують)))
Хто писав ці закони (положення) 🤷‍♂️
Все верно. Это стандартная мировая практика. В чем проблема?
UnaUnso
Airbus A319
Повідомлень: 245
З нами з: 05 липня 2012, 22:48
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення UnaUnso »

Вельми дякую за розгорнуте пояснення, vito!

Можна ще коротке практичне питання:
Громадянин України з декільками громадянствами вилітає з України в
1) безвізову Європу (Польщу) і показує на українському кордоні не-біометричний український паспорт без візи
2) візову країну (Великобританія) і показує на українському кордоні біометричний український паспорт без візи
Прикордонники дивляться на цей український закордонний паспорт, не знаходять там візу і запитують - А як ви в'їдете у країну призначення?
Громадянин дістає з кишені ще один паспорт (Ізраільский або наприклад Швецький - бо Швеція не вимагає відмовлятись від інших громадянств і дає своє 'в навісок') і відповідає - А ось по цьому!

Це порушення чи ні?
Востаннє редагувалось 21 липня 2020, 23:32 користувачем UnaUnso, всього редагувалось 1 раз.
Peter84
Airbus A318
Повідомлень: 34
З нами з: 20 липня 2020, 06:52
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення Peter84 »

Моя думка така:
Прикордонник повинний випустити з України якщо ваш український паспорт є дійсний, а куди ви зібралися це вже не їхні проблеми.
Авіакомпанія повинна переконатися що ваші документи дозволяють в’їзд в країну в яку ви прямуєте.
mmyykkoollaa
A380
Повідомлень: 1149
З нами з: 07 вересня 2016, 05:38
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення mmyykkoollaa »

UnaUnso писав: 21 липня 2020, 22:45 Вельми дякую за розгорнуте пояснення, vito!

Можна ще коротке практичне питання:
Громадянин України з декільками громадянствами вилітає з України в
1) безвізову Європу (Польщу) і показує на українському кордоні не-біометричний український паспорт без візи
2) візову країну (Великобританія) і показує на українському кордоні біометричний український паспорт без візи
Прикордонники дивляться на цей український закордонний паспорт, не знаходять там візу і запитують - А як ви в'їдете у країну призначення?
Громадянин дістає з кишені ще один паспорт (Ізраільский або наприклад Швецький - бо Швеція не вимагає відмовлятись від інших громадянств і дає своє 'в навісок') і відповідає - А ось по цьому!

Це порушення чи ні?
Насколько я понимаю, никаких санкций за наличие 2го гр-ва нет. Оно может дать возможность властям лишить человека украинского гр-ва, но, судя по практике, такое маловероятно (если, конечно, у вас нет проблем с Коломойскими или, тем более, самим Аваковьім. Т.е. при большой необходимости 2й паспорт можно показьівать

Я пару раз летал в ЮК райаном, у них при посадке в самолет стоит пограничник!!! И он требовал визу, которой у меня не бьіло, пришлось показьівать паспорт.
Я не вижу в єтом никаких нарушений,да и у пограничника вопросов не бьіло.

У меня, правда, вопрос - с какойр радости райанейр использует пограничников?
vito
Airbus A340
Повідомлень: 980
З нами з: 08 січня 2013, 17:50
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення vito »

Peter84 писав: 21 липня 2020, 22:03 Итак:
гражданин Украины должен пересекать границу Украины по только национальному/украинскому паспорту:

за использование иностр. паспорта на Украинской границе - могут вменить админ. статью 204-1 КоАП (т.е., штраф 100-200 НМДГ (1,700-3,400 грн)):

Получається якщо я перетну кордон по US паспорту то мене оштрафують)))
Хто писав ці закони (положення) 🤷‍♂️
Якщо питання не риторичне - то ось хто писав ці закони:

"Кодекс України про адміністративні правопорушення" http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/807 ... 7664018105
Заступник Голови Президії Верховної Ради Української РСР В.ШЕВЧЕНКО
7 грудня 1984 року № 8073-X

Кодекс доповнено статтею 204-1 згідно із Законом № 2247-III від 18.01.2001 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2247-14#Text
"Стаття 204-1. Незаконне перетинання державного кордону України
Перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без встановлених документів чи дозволу відповідних органів державної влади -
тягне за собою накладення штрафу від 40 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб..."
Президент України Л.КУЧМА
18 січня 2001 року N 2247-III
Поіменне голосування про проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо боротьби з нелегальною міграцією" http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09 ... 03&n_skl=3
Фракція Комуністичної партії України Кількість депутатів: 111
За:95 Проти:2 Утрималися:0 Не голосували:9 Відсутні:5
Фракція партії "Трудова Україна" Кількість депутатів: 48
За:42 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:4 Відсутні:2
Не входять до складу фракцій Кількість депутатів: 45
За:14 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:30
Група "Відродження регіонів" Кількість депутатів: 35
За:15 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:8 Відсутні:12
Фракція Соціал-демократичної партії України (о) Кількість депутатів: 33
За:21 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:11 Відсутні:1
Фракція "Батьківщина" Кількість депутатів: 32
За:25 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:5 Відсутні:2
Фракція партії "Солідарність" Кількість депутатів: 23
За:13 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:2 Відсутні:8
Фракція Українського Народного Руху Кількість депутатів: 23
За:21 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:2
Фракція Народно Демократичної партії Кількість депутатів: 20
За:16 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:2 Відсутні:2
Фракція партії Зелених України Кількість депутатів: 17
За:11 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:2 Відсутні:4
Фракція Народного Руху України Кількість депутатів: 17
За:16 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:1
Фракція Соціалістичної партії України Кількість депутатів: 16
За:8 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:8 Відсутні:0
Фракція партії"Реформи і порядок"-Реформи-конгрес Кількість депутатів: 15
За:9 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:5
Фракція "Яблуко" Кількість депутатів: 14
За:12 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:2

в редакції Закону № 1723-IV від 18.05.2004 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1723-15#Text
"Стаття 204-1. Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України
Перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади -
тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб..."
Президент України Л.КУЧМА
18 травня 2004 року N 1723-IV
Поіменне голосування про проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону) http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09 ... 04&n_skl=4
Фракція Наша Україна Кількість депутатів: 100
За:64 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:33 Відсутні:3
Фракція Регіони України Кількість депутатів: 63
За:56 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:5 Відсутні:2
Фракція комуністів Кількість депутатів: 59
За:50 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:8 Відсутні:1
Фракція Соціал-демократичної партії України (о) Кількість депутатів: 38
За:29 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:8 Відсутні:1
Група Демократичні ініціативи Народовладдя Кількість депутатів: 30
За:18 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:10 Відсутні:2
Фракція політичної партії Трудова Україна Кількість депутатів: 29
За:28 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:0
Позафракційні Кількість депутатів: 23
За:9 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:13
Фракція Соціалістичної партії України Кількість депутатів: 20
За:5 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:15 Відсутні:0
Група Центр Кількість депутатів: 19
За:18 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:1
Фракція Блоку Юлії Тимошенко Кількість депутатів: 19
За:11 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:8 Відсутні:0
Фракція НДП та ПППУ Кількість депутатів: 17
За:14 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:2 Відсутні:1
Фракція Аграрної партії України Кількість депутатів: 16
За:14 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:2 Відсутні:0
Група Народний вибір Кількість депутатів: 15
За:14

із змінами, внесеними згідно із Законами № 3186-VI від 05.04.2011 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3186-17#Text
у статті 204-1:
в абзаці другому частини першої слова "від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити словами "від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", а слова "або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку" виключити;
Президент України В.ЯНУКОВИЧ
5 квітня 2011 року N 3186-VI
Поіменне голосування про Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань міграції" http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09 ... 06&n_skl=6
Фракція Партії регіонів у Верховній Раді України Кількість депутатів: 189
За:181
Фракція “Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина" Кількість депутатів: 105
За:36
Фракція Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона” Кількість депутатів: 68
За:14
Фракція Комуністичної партії України Кількість депутатів: 25
За:23
Позафракційні Кількість депутатів: 23
За:7
Фракція Народної Партії Кількість депутатів: 20
За:20
Група "Реформи заради майбутнього" Кількість депутатів: 20
За:20

№ 2293-VIII від 27.02.2018 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2293-19#n26
у статті 204-1:
у частині першій:
абзац другий викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ";
Президент України П.ПОРОШЕНКО
27 лютого 2018 року № 2293-VIII
Поіменне голосування про проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09 ... 08&n_skl=8
Фракція ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" Кількість депутатів: 136
За:92
Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" Кількість депутатів: 81
За:63
Позафракційні Кількість депутатів: 54
За:30
Фракція Політичної партії "Опозиційний блок" Кількість депутатів: 43
За:0
Фракція Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ" Кількість депутатів: 25
За:22
Група "Партія "Відродження" Кількість депутатів: 25
За:9
Фракція Радикальної партії Олега Ляшка Кількість депутатів: 21
За:19
Фракція політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" Кількість депутатів: 20
За:12
Група "Воля народу" Кількість депутатів: 18
За:4

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/3857-12
Президент України Л.КРАВЧУК
21 січня 1994 року № 3857-XII

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про громадянство України" http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2235-14
Президент України Л.КУЧМА
18 січня 2001 року № 2235-III
Поіменне голосування про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09 ... 03&n_skl=3
Фракція Комуністичної партії України Кількість депутатів: 111
За:105 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:5 Відсутні:1
Фракція партії "Трудова Україна" Кількість депутатів: 48
За:23 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:22 Відсутні:3
Не входять до складу фракцій Кількість депутатів: 45
За:16 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:11 Відсутні:18
Група "Відродження регіонів" Кількість депутатів: 35
За:24 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:5 Відсутні:6
Фракція Соціал-демократичної партії України (о) Кількість депутатів: 33
За:9 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:22 Відсутні:2
Фракція "Батьківщина" Кількість депутатів: 32
За:8 Проти:0 Утрималися:1 Не голосували:20 Відсутні:3
Фракція партії "Солідарність" Кількість депутатів: 23
За:6 Проти:0 Утрималися:1 Не голосували:12 Відсутні:4
Фракція Українського Народного Руху Кількість депутатів: 23
За:19 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:3 Відсутні:1
Фракція Народно Демократичної партії Кількість депутатів: 20
За:9 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:8 Відсутні:3
Фракція партії Зелених України Кількість депутатів: 17
За:12 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:4 Відсутні:1
Фракція Народного Руху України Кількість депутатів: 17
За:16 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:1
Фракція Соціалістичної партії України Кількість депутатів: 16
За:10 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:6 Відсутні:0
Фракція партії"Реформи і порядок"-Реформи-конгрес Кількість депутатів: 15
За:13 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:2 Відсутні:0
Фракція "Яблуко" Кількість депутатів: 14
За:11 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:3 Відсутні:0
Sentry писав: 21 липня 2020, 22:15 Все верно. Это стандартная мировая практика. В чем проблема?
Да. Это стандартная мировая практика в большинстве стран:

https://immigrationbarrister.co.uk/mult ... tizenship/
citizens of a country may not be permitted to use another country's passport or travel documents to enter or leave the country.
Multiple citizens who travel to a country that claims them as a citizen may be required to enter or leave the country on that country's passport.

закон требует от американских граждан использовать паспорт США для въезда и выезда из Соединенных Штатов:
U.S. citizens are required by federal law to identify themselves with a U.S. passport, not with any other foreign passport, when entering or leaving the United States.
a United States Department of State web page on dual nationality contains the information that most US citizens, including dual nationals, must use a US passport to enter and leave the United States.
https://travel.state.gov/content/travel ... ality.html
U.S. nationals, including dual nationals, must use a U.S. passport to enter and leave the United States

Under the terms of the South African Citizenship Act, it is an offence for someone aged at least 18 with South African citizenship and another citizenship to enter or depart the Republic of South Africa using the passport of another country.

Poland: penalties do exist for exercising foreign citizenship, such as identifying oneself to Polish authorities using a foreign identification document. Dual citizens are usually not exempted from their duties as Polish citizens such as entering/leaving Poland using Polish passport or Polish ID card.

In accordance with the European Travel Information and Authorisation System (ETIAS), the EU citizens who have multiple nationalities will be obliged to use the passport issued by an EU Member State for entering the Schengen area.
https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2019/817/oj
...
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення manjeroke »

vito писав: 22 липня 2020, 12:46 In accordance with the European Travel Information and Authorisation System (ETIAS), the EU citizens who have multiple nationalities will be obliged to use the passport issued by an EU Member State for entering the Schengen area.
https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2019/817/oj
...
Спасибо vito! То что я и говорил...
Аватар користувача
v_volf
A380
Повідомлень: 1311
З нами з: 02 червня 2012, 12:09
Звідки: HRK / YVR
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення v_volf »

vito писав: 22 липня 2020, 12:46
Да. Это стандартная мировая практика в большинстве стран:


...
Теж саме в Канаді. https://travel.gc.ca/travelling/documen ... itizenship
Dual Canadian citizens need a valid Canadian passport to board a flight to or transit through Canada by air.

If your other country of citizenship needs you to enter and exit that country using a passport issued by its government, you will still need a valid Canadian passport to board your flight to Canada. Make sure you carry both passports when you travel. Find out more about why you need to travel or transit through Canada with a valid Canadian passport to avoid delays and/or possible missed flights.

Exception: If you are an American-Canadian dual citizen with a valid U.S. passport, you don’t need a Canadian passport to fly to Canada. However, you still need to carry proper identification and meet the basic requirements to enter Canada.

If you do not have a valid Canadian passport and are at an airport or flying to Canada in a few days, you may be able to apply for a Special Authorization.
Элла
Airbus A318
Повідомлень: 2
З нами з: 28 липня 2020, 10:43
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення Элла »

Добрый день хочу получить гражданство Израиля уменя биометрический паспорт увидят ли в аэропорту Украины наличие паспорта Израиля по которому я куплю билет чтобы прилитеть в Украину
Элла
Airbus A318
Повідомлень: 2
З нами з: 28 липня 2020, 10:43
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення Элла »

Как правильно сделать чтобы в аэропорту Украины не увидели гражданство Израиля при этом спокойно прилететь и улететь
Аватар користувача
converj
A380
Повідомлень: 2948
З нами з: 05 листопада 2015, 14:14
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення converj »

Не показывать документ, подтверждающий гражданство Израиля
vito
Airbus A340
Повідомлень: 980
З нами з: 08 січня 2013, 17:50
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення vito »

Элла писав: 28 липня 2020, 10:50 Добрый день хочу получить гражданство Израиля уменя биометрический паспорт увидят ли в аэропорту Украины наличие паспорта Израиля по которому я куплю билет чтобы прилитеть в Украину
Элла писав: 28 липня 2020, 10:52 Как правильно сделать чтобы в аэропорту Украины не увидели гражданство Израиля при этом спокойно прилететь и улететь
converj писав: 28 липня 2020, 11:25 Не показывать документ, подтверждающий гражданство Израиля
уже обсуждалось выше в этой ветке:
ответ - см.:
v_volf писав: 20 липня 2020, 02:10 По суті питання. В Україні нема прямої заборони мати ще одне/два/сто громадянств. Купівля квитка, зазвичай, не потребує внесення паспортних даних, а якщо і так - треба вносити паспорта, за яким будете перетинати державний кордон країни призначення.
Покроковий план:
1. На реєстрації на рейс до ЮК треба показати польського паспорта.
2. Перетин українського кордону: показати укр. паспорта; якщо зажадають побачити документи на в'їзд до ЮК - показати польського ппта.
3. Перетин кордону ЮК: показати польського ППТа.
Для повернення до України тим самим маршрутом: показати українського ППТа на усіх етапах.

П.С. Перетинати український кордон громадянину України дозволено лише за українськими документами.
UnaUnso писав: 21 липня 2020, 22:45 Громадянин України з декільками громадянствами вилітає з України в
безвізову Європу... і показує на українському кордоні... український паспорт
vito писав: 21 липня 2020, 18:07 В Украине законодательно с 21.05.2012 пограничники и таможенники имеют доступ к базам данных авикомпаний на прилет в Украину :

НАКАЗ № 291/506/228 (27.04.2012)
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
"Про затвердження Порядку подання авіаперевізниками або уповноваженими ними особами попередньої інформації про пасажирів, імпортні та транзитні вантажі, які перевозяться повітряними суднами, органам охорони державного кордону та митним органам"

Історія документа:
27.04.2012 Прийняття
21.05.2012 Набрання чинності

"2.1. Авіаперевізник або уповноважена ним особа одразу після відправлення рейсу з аеропорту вильоту, але не пізніше ніж за 30 хвилин до посадки повітряного судна в аеропорту України, подає попередню інформацію про пасажирів, імпортні та транзитні вантажі, які перевозяться повітряними суднами (далі - інформація), Окремому контрольно-пропускному пункту „Київ” Державної прикордонної служби України та Державній митній службі України.

2.2. Інформація надається по кожному міжнародному рейсу, на якому здійснюється перевезення пасажирів, вантажів та який виконується до аеропортів України.

2.3. Інформація подається шляхом передавання стандартного повідомлення ІАТА з аеропорту вильоту на адресу SITA KBPBRXH без застосування електронного цифрового підпису.

2.4. Інформація повинна включати такі дані:

2.4.1.Загальна інформація про рейс:
номер рейсу;
код перевізника;
час та дата вильоту повітряного судна.

2.4.2. Під час перевезення пасажирів:
прізвище, ім’я пасажира;
стать;
громадянство;
дата, місяць, рік народження;
серія, номер паспортного документа.


2.5. Інформація, зазначена у пункті 2.4 цього розділу, подається Окремому контрольно-пропускному пункту „Київ” Державної прикордонної служби України та Державній митній службі України на безоплатній основі.

2.7. Інформація, зазначена у підпункті 2.4.2 пункту 2.4 цього розділу, вноситься до бази даних осіб, які перетнули державний кордон, та обробляється відповідно до Положення про базу даних „Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України”, затвердженого наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 25.06.2007 № 472"

P.S.
T.o., осуществляется получение информации о прилетающих пассажирах (подключение/залив/внесение информации о прилетающих пассажирах из базы данных авиакомпаний в базу данных пограничников).

имеют ли пограничники доступ к базам данных авикомпаний при вылете из Украины? достоверно пока не известно:
в НАКАЗ № 291/506/228 речь идеть только о "прилетных" списках на прибытие в Украину.
mmyykkoollaa
A380
Повідомлень: 1149
З нами з: 07 вересня 2016, 05:38
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення mmyykkoollaa »

По-моему, все просто - проходить пограничньій контроль в Украине гр-не Украиньі должньі по украинскому паспорту (в обоих направлениях). Прохождение по иностранному паспорту - административное правонарушение.

Все остальное - наличие второго гр-ва, регистрация на рейс по иностранному паспорту, наличие иностранного поспорта - не являются админ или уголовньіми правонарушениями, нет таких статей в соотв кодексах. Единственно, наличие второго гр-ва может стать основанием для лишения украинского гр-ва, но я про такие случаи с обьічньіми людьми я не сльішал. (Скорее наоборот: отказаться от украинского гр-ва стоит денег и мороки.)

Есть у меня один друг.. гм.. которьій всегда покупает билети делает чекин с иностранньім паспортом, границу проходит с украинским, пару раз приходилось показьівать иностранньій псспорт (вместо визьі) украинским пограничникам. Вопросов не бьіло
NightRider
Airbus A318
Повідомлень: 76
З нами з: 19 травня 2019, 08:30
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення NightRider »

mmyykkoollaa писав: 29 липня 2020, 00:30 По-моему, все просто - проходить пограничньій контроль в Украине гр-не Украиньі должньі по украинскому паспорту (в обоих направлениях). Прохождение по иностранному паспорту - административное правонарушение.

Все остальное - наличие второго гр-ва, регистрация на рейс по иностранному паспорту, наличие иностранного поспорта - не являются админ или уголовньіми правонарушениями, нет таких статей в соотв кодексах. Единственно, наличие второго гр-ва может стать основанием для лишения украинского гр-ва, но я про такие случаи с обьічньіми людьми я не сльішал. (Скорее наоборот: отказаться от украинского гр-ва стоит денег и мороки.)

Есть у меня один друг.. гм.. которьій всегда покупает билети делает чекин с иностранньім паспортом, границу проходит с украинским, пару раз приходилось показьівать иностранньій псспорт (вместо визьі) украинским пограничникам. Вопросов не бьіло
+1
За 10+ лет вылета из Украины (борисполь) в страну, которую меня не должны были пустить по моему не-биометрическому укр паспорту (без виз) , пограничники аж один раз поинтересовались "а что у вас там?".
Ответ "паспорт" удовлетворил.
Даже показать не просили.
Зачем нарушать закон, если можно не нарушать.
Просто, многие после получения 2-го гражданства не хотят заниматься продлением украинского паспорта, и используют либеральность погран службы.
Я не поддерживаю, но понимаю, - лень время тратить. ( Но это вполне может прекратиться в один прекрасный момент. Вас предупреждали :) )
Но если есть действительный укр паспорт, то вообще не понятно в чем проблема.
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення manjeroke »

mmyykkoollaa писав: 29 липня 2020, 00:30 Единственно, наличие второго гр-ва может стать основанием для лишения украинского гр-ва, но я про такие случаи с обьічньіми людьми я не сльішал. (Скорее наоборот: отказаться от украинского гр-ва стоит денег и мороки.)
Если украинец получил другое гражданство, то это крайне редко может привести к лишению гражданства Украины. Если же иностранный гражданин получает гражданство, то его могут забрать если гражданство получено обманным путем или если в течении двух лет не была начата процедура выхода из гражданства. При этом в ДМС при выдаче справки о восстановлении гражданства мне сказали отправить заявление в свободной форме и паспорта заказным письмом в посольство. Это не является процедурой выхода из гражданства и по сути такой человек все ещё является гражданином другой страны. Без бумаги из посольства, что заявление для выхода из гражданства принято (или бумаги из почты что ты отправил паспорта в конверте), не выдают гражданский паспорт и соответственно заграничный паспорт тоже
keymaker
Airbus A318
Повідомлень: 3
З нами з: 19 липня 2020, 23:54
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення keymaker »

v_volf писав: 20 липня 2020, 02:10 По суті питання. В Україні нема прямої заборони мати ще одне/два/сто громадянств. Купівля квитка, зазвичай, не потребує внесення паспортних даних, а якщо і так - треба вносити паспорта, за яким будете перетинати державний кордон країни призначення.
Покроковий план:
1. На реєстрації на рейс до ЮК треба показати польського паспорта.
2. Перетин українського кордону: показати укр. паспорта; якщо зажадають побачити документи на в'їзд до ЮК - показати польського ппта.
3. Перетин кордону ЮК: показати польського ППТа.
Для повернення до України тим самим маршрутом: показати українського ППТа на усіх етапах.

П.С. Перетинати український кордон громадянину України дозволено лише за українськими документами.
чому для повернення наприклад з УК до Укр я мушу показати укр паспорт на всiх этапах? що скажуть в УК де по сутi не було громадянина Укр i немає вiзи чи чогось. В моєму розумiннi треба так само вилiтати як поляк як i прилiтав. Чи нi?
Аватар користувача
v_volf
A380
Повідомлень: 1311
З нами з: 02 червня 2012, 12:09
Звідки: HRK / YVR
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення v_volf »

keymaker писав: 29 липня 2020, 19:44 чому для повернення наприклад з УК до Укр я мушу показати укр паспорт на всiх этапах? що скажуть в УК де по сутi не було громадянина Укр i немає вiзи чи чогось. В моєму розумiннi треба так само вилiтати як поляк як i прилiтав. Чи нi?
Перегляньте цей мій пост в оригіналі. Там є таке:
Для повернення до України тим самим маршрутом: показати українського ППТа на усіх етапах. (ЮК не має паспортного контролю на виїзді - інформація отримується від а/к). Рекомендую зберегти посадковий талон на маловірогідний випадок, коли прикордонна служба ЮК буде питати про виїзд.

П.С. Перетинати український кордон громадянину України дозволено лише за українськими документами.
Треба показувати укр. ППТа бо:
vito писав:В Украине законодательно с 21.05.2012 пограничники и таможенники имеют доступ к базам данных авикомпаний на прилет в Украину
Взагалі, нема правила у законодавстві щодо необхідності пред'явлення того самого паспорту а/к під час реєстрації на рейс та ДПСУ під час прикордонного контролю, але розбіжність може бути джерелом додаткових питань. Як я написав вище, це стосується як іноземну прикордонну службу, так і ДПСУ. Я не маю однозначної відповіді, як краще робити, але я би обрав саме той алгоритм, який я вказав.
vito
Airbus A340
Повідомлень: 980
З нами з: 08 січня 2013, 17:50
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення vito »

mmyykkoollaa писав: 26 травня 2021, 20:32
vito писав: 26 травня 2021, 18:54 Стаття 19. Підстави для втрати громадянства України
Підставами для втрати громадянства України є:
1) добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.
Як це можна трактувати, окрім як незаконність другого громадянства, набутого добровільно?
Це можна трактувати, таким же самим чином як:

* податок на розкіш (квартири >60 кв.м. на особу)
Це незаконно набути та володіти квартирами >60 кв.м. на особу?
Ні, це цілком законно.
Але держава вважає це за розкіш, тому забирає частину матеріальніх ресурсів (грошей) особи.

* розкуркулювання в 1920-1930-х (коли віднімали майно (землю, скотину) в тих селян, в кого було "дуже багато" майна (землі, скотини))
Це незаконно було нажити та володіти великою кількістю майна (землі, скотини)?
Ні, це було цілком законно - селяни важкою, законною, чесною та сумлінною працею нажили своє майно.
Але держава стала вважати це за розкіш, тому забрала частину (або 100%) майна (землі, скотини) в тих, в кого вважала, що мають "дуже багато"

* ліквідація НЕПу в 1920-х (коли ліквідували малий бізнес в НЕПманів)
Це незаконно було заснувати та вести малий бізнес та бути НЕПманом?
Ні, це було цілком законно - ведення малого бізнесу згідно з Новою Економічною Політикою.
Але держава стала вважати це за розкіш, тому ліквідувала малий бізнес, та відібрала бізнес-майно НЕПманів

* "продрозверстки" в 1920-х (коли віднімали "надлишок" врожаю - вище за кількість, щоб сім'я не попухнула з голоду)
Це незаконно було мати "надлишок" врожаю?
Ні, це було цілком законно - зібрати та мати стільки врожаю, скільки виростив важкою працею та мозолями - та розпоряджатися їм за власним россудом.
Але держава вважала це за розкіш, тому віднімала "надлишок" врожаю, та позбавила селян права розпоряджатися своїм врожаєїм за власним россудом.

* виїзні візи та віднімання закордонних паспортів державою до 1991р (щоб поїхати за кордон, потрібно було отримати виїзну візу; до того ж держава віднімала закордонні паспорти відразу після повернення з-за кордону)
Це незаконно було мати свій власний закордонний паспорт та поїхати за кордон?
Ні, це було цілком законно - закордонний паспорт був дійсний 5 років, гіпотетично особа могла поїхати за кордон.
Але держава вважала це за розкіш (щоб ніхто не здумав зненацька поїхати закордон, коли заманеться - з "процвітающего" соціалізму до "загнівающего" капіталізму), тому віднімала закордонні паспорти відразу після повернення з тур.поїздки (з країн соц.блоку в складі організованних тур.груп в супроводі КДБ-шного стукача)
(P.S. був відомий один випадок, коли один чоловік відмовився здати закордонний паспорт - казав "закордонний паспорт дійсний 5 років, не буду здавати"; його ще довго тягали на всіляких ...комах, де "пропісочували" та "виносили мозок" як "ідеологічно неблагонадійного")

Тобто, узагальнюючи ці приклади за методом індукції:
особа володіє якимось певними ресурсами (матеріальними чи нематеріальними)
Це цілком законно - набути ці ресурси володіти цими ресурсами
Але держава вважає це за розкіш, тому віднімає частину ресурсів в цієї особи

Аналогіним чином - ситуація з двома чи декількома громадянствами:
особа володіє декількома громадянствами (в т.ч. набутимми добровільно)
Це цілком законно - володіти декількома громадянствами (в т.ч. іноземними громадянствами, набутимми добровільно - Закони України є обов'язковими до виконання лише на території України): згідно законодавства України - див. Ст.2 Закону України "Про громадянство України", де прямим текстом написано, що законом цілком припускаєтся наявність в особи двох та більше громадянств:
"Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України".
Але держава вважає це за розкіш - володіння декількома громадянствами - тому залишає за собою законодавчу можливість відняти в цієї особи одне з громадянств (тобто єдине громадянство, яке може відняти; бо інші громадянства держава просто не має можливості відняти - Закони України є обов'язковими до виконання лише на території України)
mmyykkoollaa писав: 26 травня 2021, 20:32
vito писав: 26 травня 2021, 18:54 P.S.
Чтоб инициировать этот процесс, властям необходимо иметь на руках (см.п.87 ) "документ, що підтверджує добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави"
По-перше, це технічний аспект, який на цьому форумі вже багато обговорювали.

По-друге, щодо "добровільності", я не думаю що це серйозний критерій якщо говорити про людей із паспортами Штатів, чи країн ЕС
особа може набути громадянство (підданство) іншої держави таким чином:
I. добровільно (внаслідок натуралізації)
II. автоматично - у таких випадках:
1) за шлюбом (в декяких країнах)
2) за народженням:
a) за принципом jus soli (принцип права ґрунту або ж права землі) — принцип набуття особою громадянства за місцем народження (майже всі країни обох Америк, а також в декяких інших країнах)
b) за принципом jus sanguinis (принцип права крові ) — набуття особою при народженні, незалежно від місця її народження, громадянства тієї держави, громадянами якої є її батьки (а в деяких випадках - бабусі та дідусі: наприклад, в Rep. of Ireland)
NB Як правило, принцип права крові застосовується в поєднанні з принципом права ґрунту.

серйозність критерію щодо "добровільності" полягає в тому, що (чи то про людей із паспортами Штатів, ЕС, чи будь-яких інших країн):

* згідно Ст.62-63 Конституції України:
Особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку;
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість;
Обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів

* проблема доведення щодо "добровільності" полягає в такому:
- або ж довести законному порядку, що особа набула іноземне громадянство добровільно (внаслідок натуралізації) - для цього потрібне документальне підтвердження від іноземної держави;
- або ж довести законному порядку, що особа? яка має іноземне громадянство НЕ набула його автоматично: НІ автоматично за шлюбом, НІ автоматично за народженням за принципом jus soli, НІ автоматично за народженням за принципом jus sanguinis (тобто що ніхто з батьків-бабусь-дідусів не мав іноземного громадянства), при цьому це доведення не може ґрунтуватися на припущеннях, особа не зобов'язана нічого доводити, особа може відмовитися давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів; усі сумніви тлумачаться на користь особи.
vito
Airbus A340
Повідомлень: 980
З нами з: 08 січня 2013, 17:50
Контактна інформація:

Re: Вылет с двумя гражданствами

Повідомлення vito »

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39391
Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Закону України "Про правовий режим воєнного стану" щодо встановлення відповідальності за невиконання вимог закону щодо повернення в Україну після введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях

Номер, дата реєстрації: 7265 від 08.04.2022

08.04.2022 Одержано Верховною Радою
08.04.2022 Передано на розгляд керівництву
09.04.2022 Направлено на розгляд Комітету
11.04.2022 Надано для ознайомлення

Текст: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1255581
"І. Розділ XIV Особливої частини Кримінального кодексу України... доповнити статтею такого змісту:
«Стаття 337-1. Невиконання вимог закону щодо повернення в Україну після введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях
1. Невиконання вимог закону щодо повернення в Україну без поважних причин після введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях особою, яка згідно з законом підлягає призову на військову службу під час мобілізації, іншої особи, яка відповідно до закону зобов’язана повернутись в
Україну із-за кордону, - карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

II. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
2. У Законі України «Про правовий режим воєнного стану» внести такі зміни:

3) доповнити статтею 10-1 такого змісту:
«Стаття 10-1. Забезпечення функціонування сил оборони України, органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану
1. У разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану особи, які згідно з законом підлягають призову на військову службу під час мобілізації, а також члени Кабінету Міністрів України, керівники органів державної влади та їх заступники, народні депутати України, сільські, селищні, міські голови, працівники правоохоронних органів України, судді, судді Конституційного Суду України, прокурори, які перебувають за межами України, за відсутності поважних причин, передбачених частиною другою цієї статті, зобов’язані повернутися в Україну.

2. Поважними причинами у випадку, передбаченому у частині першій цієї статті, є заборона на виїзд з країни перебування, стихійні лиха, катастрофи,
аварії, відрядження, перебування на стаціонарному лікуванні чи інші обставини, які перешкоджають виїзду з країни перебування.

3. Строк повернення осіб, зазначених у частині першій цієї статті, становить 15 днів з дня введення воєнного стану в Україні або в
окремих її місцевостях, якщо в указі Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях не визначено інший строк»;

4) статтю 28 доповнити пунктом 2-2 такого змісту:
«2-2. Під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року No 64 «Про введення воєнного стану в Україні», особи,
зазначені у статті 10-1, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше, ніж через 15 днів з дня набрання чинності Законом


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S.
Науково-експертний висновок (Перше читання) (10.04.2022) https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1256701

АПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Головне науково-експертне управління
ВИСНОВОК на проект Закону


"Законопроект на момент підготовки висновку не включений до Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2022 рік,
...
2. до уваги варто взяти й можливі віддалені негативні наслідки запропонованого проектом рішення. Запровадження кримінальної відповідальності за невиконання вимог закону щодо повернення в Україну після введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях для всіх військовозобов’язаних, які нині працюють за кордоном (а їх кількість обчислюється мільйонами), стимулюватиме цих осіб отримати іноземне громадянство, перевезти за кордон сім’ї і взагалі не повертатись більше в Україну. Також це рішення в перспективі може істотно вплинути на розмір валютних переказів, які надходять в Україну із-за кордону.

Не варто забувати й того, що у деяких із військовозобов’язаних, які перебувають за кордоном, стан здоров’я може викликати сумніви щодо їх придатності до військової служби (наприклад, наявність інвалідності, невиліковних(смертельних) хвороб тощо), а інші мають вік, близький до граничного віку, після настання якого особа не підлягає призову по мобілізації (наприклад, коли до досягнення граничного віку залишається один місяць).

На нашу думку, потенційні негативні наслідки пропонованого рішення можуть виявитись надзвичайно серйозними для країни. З огляду на це вважаємо, що запровадження для всіх військовозобов’язаних кримінальної відповідальності за невиконання ними вимог закону щодо повернення в Україну після введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях потребує серйозного дослідження цього питання і на даному етапі від нього краще відмовитись."
...
Керівник Головного управління С. Тихонюк

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.P.S.
Отбой:

https://meta.ua/uk/news/society/44367-u ... za-kordon/
У "Слузі народу" не підтримали законопроєкт про покарання чоловіків, які втекли за кордон

Фракція "Слуга народу" не голосуватиме за введення відповідальності для чоловіків призовного віку, які виїхали з України та не повернулися під час воєнного стану.
Про це заявив голова фракції у Верховній Раді Давид Арахамія.

Деталі

Арахамія розповів, що "Слуга народу" не голосуватиме за законопроєкт №7265. Голова фракції у своєму Telegram каналі повідомив:
Фракція політичної партії "Слуга Народу" не буде підтримувати ухвалення законодавчої норми про відповідальність чоловіків призовного віку, які виїхали з України та не повернулися у встановлений законом термін під час воєнного стану. Зокрема, мова йде про законопроєкт 7265

Політик зазначив, що ухвалення цього законопроєкту небезпечне для оборони України у воєнний час і зашкодить її відновленню у майбутньому. Арахамія розповів, що багато українців працюють за кордоном та пересилають в Україну гроші – як допомогу сім'ям або як пожертвування у фонди оборони країни.

У "Слузі народу" наголосили, що покарання має торкнутися лише чиновників та депутатів, які втекли з України під час війни.
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей