Chargeback - последняя надежда путешественника

Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Bagach »

antey718 писав: 28 травня 2020, 12:51
Bagach писав: 28 травня 2020, 12:36
antey718 писав: 28 травня 2020, 12:30

В общем случае это дата перелета, но если перевозчик уже отменил перелет и официально известил об отмене и отказе в возврате средств, то нет особого смысла ждать даты рейса чтобы подавать на чарджбек, можно и даже нужно подаваться сразу, а то можно дождаться банкротства перевозчика и не получить ничего.
Вот как раз с Латамом имею похожую проблему. Рейс на конец августа, отмененный в начале марта. С тех пор пудрят мне мозги.
Если перевозчик не отказывается от возврата средств, то вы должны дать им 15 дней на возврат средств, через 15 дней можно подаваться на чарджбек. Я так получил чарджбек за отель, смотрите секцию Credit Not Processed – Dispute Time Limit.
То то они и говорят, что не отказываются, но за положенные 20 дней живых денег не вернули. После этого уже 2 месяца обещают ваучер, но даже и его не выписывают. Хотя чего тут сложного...
На днях вот подали они то ли на банкротство, то ли на "защиту от банкроства". Радости от этого мало.
Inguri

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Inguri »

Inguri писав: 28 травня 2020, 11:01 Знову подаю заявку на чарджбек, цього разу в Приватбанк.
Квиток куплений у квітні 2019р, переліт мав відбутися у лютому 2020р.

Підтримка ПБ відмовляє у прийнятті заявки, бо:

"Подача заявки на оскарження операції доступна протягом до 120 днів з моменту оплати.
Процедура регламентована Міжнародною Платіжною Системою (IPS) і правила єдині для всіх можливих банків-заявників.
Щоб не упустити відведені терміни для подачі заявки рекомендуємо Вам повідомити про намір заздалегідь, до 115 днів з дня оплати."

Знайшов у просторах інтернета:
"Если вы оплачивали услугу, которая должна была предоставляться в долгосрочном порядке, то максимальный срок составляет 540 дней, в которые входят 120 дней на осознание того что вам услуга не будет оказана."

Питання: чи знає хтось як знайти це формулювання саме на платіжній системі Visa? Причому в українській версії правил, бо чув, що для різних країн різні версії.
Отакої!
ПБ відмовився прийняти заявку, бо VISA встановила правило - для відкладених послуг, в т.ч. авіаквитків, чарджбек не діє, треба домовлятися про дату переносу послуги з авіакомпанією.
Десь вже читав про таке, хз.
Це справді так?
Doctor.mig
Airbus A318
Повідомлень: 12
З нами з: 16 вересня 2017, 00:44
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Doctor.mig »

Я скриншот правила про 540 дней в переписке с приватбанком кинул , прокомментировал и дальше процесс обработки заявки пошел.. в июле 2019 брал билет на май 2020 и они тоже пытались съехать , причем говорили про 115 дней🤨🤨 так что пожёстче и поуверенней с ними будьте😉
Inguri

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Inguri »

Та ні, тут інше :VISA встановила правило - для відкладених послуг, в т.ч. авіаквитків, чарджбек не діє. З їх слів. Хотілося б дізнатися чи це дійсно так.
mmyykkoollaa
A380
Повідомлень: 1149
З нами з: 07 вересня 2016, 05:38
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення mmyykkoollaa »

Inguri писав: 01 червня 2020, 11:31 Отакої!
ПБ відмовився прийняти заявку, бо VISA встановила правило - для відкладених послуг, в т.ч. авіаквитків, чарджбек не діє, треба домовлятися про дату переносу послуги з авіакомпанією.
Десь вже читав про таке, хз.
Це справді так?
а о какой услуге идет речь? что такое "отложеная услуга" и кто ее отложил?

Если вы купили билет на определенную дату, но рейс отменили, то это значит, то, что услуга не предоставлена и контора должна вернуть деньги за билет. То, что форс-мажор, значит только то, что коменсация вам не положена, т.к. контора не виновата. Если контора пытается впарить вам ваучер, тоэто не "отложеная услуга", а "навязаная услуга" :grin:

Если бы это дошло до суда, то, имхо, у конторы бы не было шансов. Проблема с чарджбэком в том, что этот механизм, насколько я понимаю, не является statutory, он не прописан в законе, это просто внутренняя схема у платежных систем и они сами устанавливают правила. Т.е. заставить банк или платежную систему делать чарджбэк нереально.

А какая авиакомпания? Если украинская, может попробовать подать на них в суд, если деньги существенные?
Inguri

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Inguri »

МАУ. Гроші не дуже суттєві, але і втрачати не хочу.
ПБ мав на увазі, що відкладена послуга - це послуга, яка надається не миттєво, а потім, згодом, через деякий час.
Тобто, якщо авіакомпанія не може її надати у певний час, треба домовлятися з нею(а\к) про інший.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Sentry »

Inguri писав: 01 червня 2020, 12:13 МАУ. Гроші не дуже суттєві, але і втрачати не хочу.
ПБ мав на увазі, що відкладена послуга - це послуга, яка надається не миттєво, а потім, згодом, через деякий час.
Тобто, якщо авіакомпанія не може її надати у певний час, треба домовлятися з нею(а\к) про інший.
Просите у них документ, на основании которого они сделали такой вывод. Время авиаперелета - существенная часть услуги, и отказ предоставить авиаперелет в обозначенное время является отказом в предоставлении услуги, а не "отложенной услугой". Я не исключаю, что Виза под давление большого количества мерчантов могла ввести нечто подобное, но это точно что-то новое, и нужно понимать, что конкретно изменилось.
Аватар користувача
Sirko Production
Airbus A319
Повідомлень: 290
З нами з: 04 березня 2020, 14:59
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Sirko Production »

Inguri писав: 01 червня 2020, 11:31 Отакої!
ПБ відмовився прийняти заявку, бо VISA встановила правило - для відкладених послуг, в т.ч. авіаквитків, чарджбек не діє, треба домовлятися про дату переносу послуги з авіакомпанією.
Десь вже читав про таке, хз.
Це справді так?
Тут дуже цікава ситуація виходить.
У мене подруга теж отримала відмову від Альфа банку, і вони додали наступний "документ-пояснення":
VISA.jpg
Але у мене одразу декілька питань:
1) чи можна відмовляти, якщо клієнт намагається повернути кошти не тому що не хоче чекати 90 днів на повернення коштів (як обіцяє МАУ), а тому що, МАУ відмовила в законному поверненні коштів (на момент подачі заяви, МАУ не дозволяла повертати кошти навіть за 90 днів)?
2) чи адекватним є пояснення банку, "вам же ж запропонували ваучер або змінити дати" - мовляв радуйтесь тому що є, тобто, якого біса банк захищає авіакомпанію?; чому всі раптом забули що згідно авіаційних правил авіакомпанія має, в т.ч., повертати кошти?

Тому зараз ми плануємо не погоджуватись з такою відповіддю, і спробуємо дотиснути банк.
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Bagach »

Sirko Production писав: 01 червня 2020, 13:15
Inguri писав: 01 червня 2020, 11:31 Отакої!
ПБ відмовився прийняти заявку, бо VISA встановила правило - для відкладених послуг, в т.ч. авіаквитків, чарджбек не діє, треба домовлятися про дату переносу послуги з авіакомпанією.
Десь вже читав про таке, хз.
Це справді так?
Тут дуже цікава ситуація виходить.
У мене подруга теж отримала відмову від Альфа банку, і вони додали наступний "документ-пояснення":
VISA.jpg
Я також подав на чарджбек у Альфа Банк, і також по карті Visa. Але LATAM скасував мій рейс не через коронавірус, і ще до того, як всі країни почали масово закриватись. Вже потім вони почали ліпити горбатого, що у них криза через вірус і все таке. Ну і в моєму випадку я постійно пробую домовитись з Латамом, а вони навіть ваучер не хочуть виписати. Так що, якщо буде відмова від банку, буду йти до юристів чи зв'язуватись з посередниками на зразок Compensair.
Востаннє редагувалось 01 червня 2020, 13:32 користувачем Bagach, всього редагувалось 1 раз.
Inguri

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Inguri »

Sirko Production писав: 01 червня 2020, 13:15 2) чи адекватним є пояснення банку, "вам же ж запропонували ваучер або змінити дати" - мовляв радуйтесь тому що є, тобто, якого біса банк захищає авіакомпанію?; чому всі раптом забули що згідно авіаційних правил авіакомпанія має, в т.ч., повертати кошти?
аналогічне і мені торочать.
Але у мене рейс мав бути 17 лютого, доепідемічний, тоді жодних обмежень не було, рейс у Прагу.

Другий квиток МАУ в ПРагу, тільки на 16 квітня і оплата Моно МС - успішний чарджбек.
Аватар користувача
Sirko Production
Airbus A319
Повідомлень: 290
З нами з: 04 березня 2020, 14:59
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Sirko Production »

Inguri писав: 01 червня 2020, 13:29
Sirko Production писав: 01 червня 2020, 13:15 2) чи адекватним є пояснення банку, "вам же ж запропонували ваучер або змінити дати" - мовляв радуйтесь тому що є, тобто, якого біса банк захищає авіакомпанію?; чому всі раптом забули що згідно авіаційних правил авіакомпанія має, в т.ч., повертати кошти?
аналогічне і мені торочать.
Але у мене рейс мав бути 17 лютого, доепідемічний, тоді жодних обмежень не було, рейс у Прагу.

Другий квиток МАУ в ПРагу, тільки на 16 квітня і оплата Моно МС - успішний чарджбек.
У нас теж рейс був скасований до офіційного оголошення обмежень через коронавірус, але МАУ посилається саме на карантинні обмеження.
Тому написали в Державіаслужбу з проханням офіційно повідомити дату скасування рейсу та причину, і з їх відповіддю будемо знову говорити з банком
mmyykkoollaa
A380
Повідомлень: 1149
З нами з: 07 вересня 2016, 05:38
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення mmyykkoollaa »

Inguri писав: 01 червня 2020, 12:13 ПБ мав на увазі, що відкладена послуга - це послуга, яка надається не миттєво, а потім, згодом, через деякий час.
Тобто, якщо авіакомпанія не може її надати у певний час, треба домовлятися з нею(а\к) про інший.
Да, тут либо банк, либо система явно пытаются минимизировать кол-во чарджбэков. По британским законам, например, такая логика правильна только если время доставки товара (или предоставление услуги) НЕ оговорено при заключении контракта.

А что вы сказали банку, когда подавали? Вы им сказали про возможность ваучера, возможность переноса рейса, причину отмены, аргументы компании итп? С чарджбэками и претензиями, имхо, очень важно излагать четко и не давать лишней информации. Т.е. если рейс отменен, вы потребовали вернуть деньги и авиакомпания не отдает деньги, то нужно сказать только об этих трех вещах. Не нужно говорить об опциях, рекомендуемых компанией или кем то еще, коронавирусе, ваших планах итд итп. Банк или система могут мис-интерпретировать эти вещи, случайно или специально.
Inguri

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Inguri »

Звісно, ні. Про "домовитися посередині", ваучери і т.д. вперше прозвучало з боку банка.
Після скріну Сірко я зрозумів, чому вони так роблять - автоматом застосовують норму щодо Ковід-19.
Тепер проблема, як їм донести їх помилку, адже послуга не була надана ще до епідемії.
Як мені сказали у підтримці, мій кейс закритий, повторно подати неможливо, бо кейс вже вирішений.

Інша річ, що у скрінах переписки з МАУ видно, що вони пропонували переніс рейсу на 4,5 години.
mmyykkoollaa
A380
Повідомлень: 1149
З нами з: 07 вересня 2016, 05:38
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення mmyykkoollaa »

Inguri писав: 01 червня 2020, 14:49 Звісно, ні. Про "домовитися посередині", ваучери і т.д. вперше прозвучало з боку банка.
Після скріну Сірко я зрозумів, чому вони так роблять - автоматом застосовують норму щодо Ковід-19.
Тепер проблема, як їм донести їх помилку, адже послуга не була надана ще до епідемії.
Як мені сказали у підтримці, мій кейс закритий, повторно подати неможливо, бо кейс вже вирішений.
Це дивно, звідки вон можуть знати про ваучери і таке інше, якщо ви їм про це не казали?

Взагалі, я не спеціаліст, і це треба читати контракт з банком, але, як я розумію, юридично натиснути на банк чи на сстему з приводу чарджбеку практично неможливо. А чи не має сенс подати позов в суд (це, звичайно, коштуватиме біля тисячі)
Inguri писав: 01 червня 2020, 14:49 Інша річ, що у скрінах переписки з МАУ видно, що вони пропонували переніс рейсу на 4,5 години.
Це може міняти діло. Знову ж таки, проблеме, що чарджбек - не право, а лише можливість, запроваджена системою, це не судовий розгляд, порушення контракту, або навіть закону мерчантом не обов"язково призводить до повернення коштів

Я не можу нічого радити, але особисто спробував би
- поскаржитися в "захист споживачів" ітп
- написав би мау letter before action - листа з попередженням, що збираюся подати позов в суд (особливо, якщо "захист споживачів" ітп скаже, що ваша вимога є законною)
- якщо мова йде про десятки тис грн, реально подав би позов
Inguri

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Inguri »

mmyykkoollaa писав: 01 червня 2020, 15:20 Це дивно, звідки вон можуть знати про ваучери і таке інше, якщо ви їм про це не казали?
Мій випадок не перший, МАУ масово скасувала рейси.
В тому ж то і проблема, що вони мій випадок підганяють під Managing Disputes Through COVID-19.
А квиток мій ще докоронавірусний.
mmyykkoollaa писав: 01 червня 2020, 15:20 чарджбек - не право, а лише можливість, запроваджена системою, це не судовий розгляд, порушення контракту, або навіть закону мерчантом не обов"язково призводить до повернення коштів
Але право подати на чарджбек я маю, навіть ціною в 19 доларів? Чи на розсуд банка?
Аватар користувача
antey718
Airbus A319
Повідомлень: 259
З нами з: 20 січня 2016, 17:29
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення antey718 »

Да уж по сути в данной ситуации Visa практически безоговорочно стала на сторону мерчантов и самоустранилась, а Mastercard - наоборот принимает скорее сторону покупателя, но делает оговорку на локальное законодательство.
Вот ссылки на разъяснения от платежных систем
Visa https://usa.visa.com/dam/VCOM/global/su ... vid-19.pdf
Mastercard https://www.mastercard.com/content/dam/ ... 1.2020.pdf

Вот наиболее интересные абзацы в контексте данной темы
Visa
Question 2: The cardholder purchased goods/services and the merchant cancels the good or service due to
a government prohibition. For example, an airline cancels a flight because the government closed the
border or a gym closes operations because of a government mandate to cease operations. Does an issuer
have disputes rights?

Answer: No, if the merchant has not provided the service due to a government-imposed prohibition, the
cardholder does not have a dispute right. Government regulation and/or law supersedes Visa rules on dispute
rights. The cardholder should work directly with the merchant to resolve.

Question 3: A cardholder has tickets for an event such as a sports match, a concert or a theater
performance that was cancelled and rescheduled; however, the cardholder does not want to attend the
event on the alternate date chosen by the merchant. Does an issuer have dispute rights?

Answer: Yes. The merchant is responsible for providing the purchased service on the agreed upon date and the
cardholder is not required to accept an alternate date. However, if the reason for the cancellation of the event
was due to a government-imposed prohibition on proceeding with the event as originally scheduled, then the
cardholder would not have a right to dispute the transaction. Government regulation and/or law supersedes Visa
rules on dispute rights. The cardholder should work directly with the merchant to resolve.
Mastercard
Question: The cardholder prepaid for services (e.g. flight or hotel reservation) and the
cardholder was notified that the merchant will not be able to provide the services. No
refund has been processed. Does an issuer have chargeback rights?

Answer: Yes. There is a chargeback right when services are not provided, including when
they are cancelled by a merchant due to government restrictions, insolvency or other
exceptional circumstances, unless the merchant has a right to provide the cardholder
with reasonable alternatives based on the terms and conditions properly disclosed to the
cardholder at the time purchase, or based on applicable government legislation or
regulation.
For example, there may not be a chargeback right, if the merchant is required by the
government to impose a voucher or other reasonable alternative on the cardholder in lieu
of a refund.

Question: The merchant has cancelled services and offered the cardholder a reasonable
alternative for future service. The cardholder does not want this reasonable alternative
but the merchant refuses to process a refund citing legislation or government regulation.
Does an issuer have chargeback rights?

Answer: Mastercard will review and factor in relevant and applicable legislation or
government regulation aimed at addressing COVID-19 disputes. For example, the
cardholder may need to accept a voucher in lieu of a refund if a government issues
legislation or regulation that requires a merchant to provide a voucher in lieu of a refund.
Похоже в следующий раз при оплате услуг лучше воспользоваться именно картой мастеркард как более лояльной платежной системой.
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Bagach »

Government regulation and/or law supersedes Visa
rules on dispute rights. The cardholder should work directly with the merchant to resolve.
Мне кажется, что все сначала пытаются to work directly with the merchant to resolve, и за чарджбеком обращаются, когда понимают, что working directly with the merchant to resolve - как горохом об стену. У меня с Латамом примерно так.
mmyykkoollaa
A380
Повідомлень: 1149
З нами з: 07 вересня 2016, 05:38
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення mmyykkoollaa »

Inguri писав: 01 червня 2020, 16:05 Але право подати на чарджбек я маю, навіть ціною в 19 доларів? Чи на розсуд банка?
Закон права на чарджбэк не предусмаривает. Наверное, что то сказано в вашем контракте с банком или с платежной системой, но я думаю, что там же будет сказано, что их решение окончательно
Аватар користувача
Ferrari
A380
Повідомлень: 4662
З нами з: 01 квітня 2020, 09:45
Звідки: HRK
Контактна інформація:

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Ferrari »

Немножко не по теме, но все же. 28 мая формил возврат (не чарджбек) у American Airlines за 10 билетов по США в июне-июле (рейсы были отменены). Сегодня, 2 июня, деньги в полном объеме вернулись на карту. А от всех европейских авиакомпаний за 2,5 месяца не получил ничего, кроме обещаний и просьб понять и простить.
Inguri

Re: Chargeback - последняя надежда путешственника

Повідомлення Inguri »

Ще таке відшукав корисне у VISA:
Question 5: A cardholder is unable to take a scheduled flight due to travel restrictions on the cardholder.
For example, a cardholder may not be permitted to board a scheduled flight due to their nationality (as a
result of government travel restrictions) or medical symptoms, or the cardholder cannot reach a hotel stay
due to border closures. Does an issuer have dispute rights?
Answer: No. The issuer does not have disputes rights if a cardholder cannot use or access services made available
by a merchant as long as the merchant and has properly disclosed its terms and conditions. This also applies to
non-airline merchants, such as hotels and other venues that kept their obligations to deliver services. The
cardholder should work directly with the merchant to resolve.

В принципі, логічно. Саме таку політику зараз проводить Букінг.
От тільки як з таким планувати подорожі? Обмеження щодо в'їзду змінюються ледь не щодня. Тільки розраховувати на лояльність а/к.
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Amazon [Bot], Google [Bot] і 13 гостей