Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення Tetris »

UnaUnso писав: 20 січня 2022, 01:09 Ну доплатити то ще не самий гірший варіант.
Набагато сумніше коли після оренди авто з таким "випадково невірним місцем проживання" в когось на трасі в'їжджає в лобову п"яний далекобійник Іван з Білорусі, автівка в мотлох, людина в реанімації - а родичам повідомляють що страховка не збирається нічого відшкодовувати і треба за все платити самому, бо страхова компанія знайшла невідповідність фактичного місця проживання і тому договір оренди і страховки є недійсним (а вони це знайдуть - бо ніхто не любить відшкодовувати, усі перевіряють як би зіскочити).

Так що я краще завжди буду правильний адрес та правильну країну вказувати, без очікування що може хтось потім змінить на стійці...
Ціна це важливий компонент договору оренди, і договір з ціною на яку людина не мала права може вважатись недійсним.
Звісно, що при отриманні авто я вказав правильну адресу проживання.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення mischko »

Сьогодні катнув на орендованій тачці (Goldcar) у 🇪🇸 Лібію
Це 🇪🇸 ексклав оточений з усіх боків 🇫🇷. Останній населений європейський ексклав, який я ще не відвідував.

У Goldcar є правило - додатково страхувати авто, якщо збираєшся їздити на ньому за межі 🇪🇸. Мене питали, чи збираюся їздити за кордон і я відповів негативно.
Але ж там всього 2-3км 🇫🇷 і основною метою поїздки була таки 🇪🇸.
Чи можуть вони якось це з'ясувати, що я 2-3хв на авто залишав територію 🇪🇸?
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення Sentry »

mischko писав: 03 травня 2022, 22:51 Сьогодні катнув на орендованій тачці (Goldcar) у 🇪🇸 Лібію
Це 🇪🇸 ексклав оточений з усіх боків 🇫🇷. Останній населений європейський ексклав, який я ще не відвідував.

У Goldcar є правило - додатково страхувати авто, якщо збираєшся їздити на ньому за межі 🇪🇸. Мене питали, чи збираюся їздити за кордон і я відповів негативно.
Але ж там всього 2-3км 🇫🇷 і основною метою поїздки була таки 🇪🇸.
Чи можуть вони якось це з'ясувати, що я 2-3хв на авто залишав територію 🇪🇸?
Во всех прокатных авто есть жпс трекеры. Теоретически, нет ничего сложного в том, чтоб настроить нотификации в случае если авто, забронированное только под Испанию, выезжает в другую страну. Но как я понимаю, это не грозит ничем, кроме потери страховки. Так что если нет страхового случая, то наверное все ок.

При этом страховка может аннулироваться на все время аренды, а не только на время за пределами Испании.
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення mischko »

Ці трекери постійно моніторяться, чи лише, коли щось пішло не так: угон, загубив десь, прострочив оренду?
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення Sentry »

mischko писав: 03 травня 2022, 23:06 Ці трекери постійно моніторяться, чи лише, коли щось пішло не так: угон, загубив десь, прострочив оренду?
Не знаю. Опять-таки, если единственная санкция - обнуление страховки, то смысл мониторить (и нагружать персонал), если нет страхового случая?
Аватар користувача
Tetris
A380
Повідомлень: 1526
З нами з: 28 березня 2014, 22:18
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення Tetris »

Трекери є двох видів:
1) Моніторинг - "прокидається" на мить раз в заданий проміжок часу (якправило вночі) і передає координати. Потім, якщо треба знайти машину, просто береш карту точок і там шукаєш. Такі трекери, як правило встановлюються скрито і не під'єднуються до авто.
2) Встановлюється в авто. Тут функціонал широкий. Аж до вимкнення двигуна кліком миші.
mmyykkoollaa
A380
Повідомлень: 1149
З нами з: 07 вересня 2016, 05:38
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення mmyykkoollaa »

mischko писав: 03 травня 2022, 23:06 Ці трекери постійно моніторяться, чи лише, коли щось пішло не так: угон, загубив десь, прострочив оренду?
Якщо про наявність постійно працюючого трекера в орендованій машині не сказано прямо в договорі, то в ЕЮ ітп це буде порушенням GDPR.

Згідно з GDPR про збір інформації має бути сказано, вкл цілі і як зберігається
Аватар користувача
mischko
A380
Повідомлень: 11281
З нами з: 15 листопада 2013, 14:12
Звідки: AMS
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення mischko »

denya24 писав: 20 грудня 2022, 04:23 Сьогодні прилетів до Марокко по новій є-візі. Вартість 60£, анкета проста. Потрібно лише підгрузити фото всіх сторінок паспорта, заповнити свої дані та відповісти на кілька питань. Весь процес зайняв близько 15 хвилин. Готова одноразова віза на 6 місяців надійшла на пошту за 3 дні (це з вихідними).

На кордоні лише запитали перший готель, в якому залишуся. Перші враження про країну позитивні - дуже чисто та цивільно, гарно облаштовані набережна та пляж в Агадірі, не гірше Тель-Авіву. Присутні міжнародні бренди. Щоправда без ложки дьогтю не обійшлося: депозит для оренди авто із картки Visa Infinite Монобанку блокуватися не захотів, довелося на місці бронювати в іншій конторі без депозиту за дурні гроші. Вперше стикаюся із подібною проблемою.
Цікавлять твої враження від дорожньої культури в Марокко, наскільки там безпечно їздити, чи є відповідна дорожня інфраструктура, пункти перепочинку і т.д.
Аватар користувача
Niko
Airbus A321
Повідомлень: 485
З нами з: 21 травня 2017, 12:47
Звідки: AKL
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення Niko »

denya24 писав: 20 грудня 2022, 04:23 депозит для оренди авто із картки Visa Infinite Монобанку блокуватися не захотів... Вперше стикаюся із подібною проблемою.
А загальна сума блокування більша 100к грн? Чи може з усіма попередніми оплатами цього місяця більше 100к?
Аватар користувача
denya24
A380
Повідомлень: 1116
З нами з: 27 березня 2019, 17:27
Звідки: HRK, IEV, LCY
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення denya24 »

mischko писав: 20 грудня 2022, 10:29
Цікавлять твої враження від дорожньої культури в Марокко, наскільки там безпечно їздити, чи є відповідна дорожня інфраструктура, пункти перепочинку і т.д.
Щойно повернувся з Марокко, тому можу вже сформувати повні враження. За 11 днів наїздив 2400 км. Відстані між містами дуже великі, тому часом доводилося проводити 5-7 годин за кермом.

Маршрут був таким: Агадір - Марракеш - Дадес (Атлаські гори) - Мерзуга (Сахара) - Фес - Шефшауен - Касабланка - Агадір.

На відрізку Агадір - Марракеш - Касабланка - Рабат є хороший платний автобан. Обмеження 120 км/год. Вартість проїзду між Касабланкою та Агадіром приблизно 15€ і воно того вартує, економія часу і нервів значна (хоча деякі ділянки ремонтувались і було звуження до 1 полоси). Пункти відпочинку є, але інколи відстань між ними може бути 50-70 км.

Що стосується дороги між Марракешем, пустелею, Фесом та Шефшауеном - то це лютий треш. Траса роздовбана, багато відрізків ремонтується і їдеш по бездоріжжю.

Культура водіння відсутня як в селищах, так і у великих містах. Хто як хоче, так і їздить: підрізають, не користуються поворотниками (або вмикають в протилежну сторону), проїзджають на червоний - всі правила порушуються, на дорогах хаос, особливо на нерегульованих перехрестях.

Окрема тема - скутери, велосипеди, ослита пішоходи. На регіональних трасах без освітлення в темний час доби спокійно ходять пішоходи, їздять велосипедисти без жодних габаритів або світловідбивачів, часто по зустрічній смузі.

Поліція в Марокко теж кадри цікаві, чимось нагадують наших гаїшників у минулому. Стоять на перехрестях або роблять засади в кущах, вимірюють швидкість з радарами. Одного такого помітив на автобані. Сів на стілець за відбійником та спостерігає). Радарів швидкості також досить багато. Я зловив один штраф від копів за перевищення швидкості на 9 км 80 > 89 км/год) заплатив 14€. Після цього встановив Waze і в халепи не потрапляв.

Паливо коштує +/-, як в Україні (50-55 грн/літр).

В містах я звик їздити вже під кінець, перші дні було стресово.

Також готуйтеся, що багато де вас будуть намагатися розвести на гроші. В Марракеші біля Медини захотіли 20€ за 2 дні паркінгу, тоді як в Фесі і інших містах в 5-10 разів дешевше. Після сдачі авто до прокатної контори, хотіли розвести на 100€, кажучи, що є кілька штрафів. Ніяких доказів надати не змогли. Довелося звертатися до поліції в аеропорту, просто пощастило, що попался свідомі копи і допомогли розібратися із шахраєм.


Взагалі, країна чудова, але деякі моменти дуже зіпсували
Аватар користувача
denya24
A380
Повідомлень: 1116
З нами з: 27 березня 2019, 17:27
Звідки: HRK, IEV, LCY
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення denya24 »

Niko писав: 22 грудня 2022, 10:50
denya24 писав: 20 грудня 2022, 04:23 депозит для оренди авто із картки Visa Infinite Монобанку блокуватися не захотів... Вперше стикаюся із подібною проблемою.
А загальна сума блокування більша 100к грн? Чи може з усіма попередніми оплатами цього місяця більше 100к?
800€ - всіх лімітів вистачало із головою
Аватар користувача
Dr. K
Airbus A330
Повідомлень: 549
З нами з: 03 липня 2012, 17:53
Звідки: HRK
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення Dr. K »

denya24 писав: 31 грудня 2022, 01:55 Після сдачі авто до прокатної контори, хотіли розвести на 100€, кажучи, що є кілька штрафів. Ніяких доказів надати не змогли. Довелося звертатися до поліції в аеропорту, просто пощастило, що попался свідомі копи і допомогли розібратися із шахраєм.
А прокатна контора була мережевою чи якісь місцеві ноунейми?

В цілому ж по опису дуже нагадує Йорданію, там така сама дичина на дорогах :) Хіба що може шахраї не так часто зустрічаються, але це вже може просто така вдача.
Аватар користувача
denya24
A380
Повідомлень: 1116
З нами з: 27 березня 2019, 17:27
Звідки: HRK, IEV, LCY
Контактна інформація:

Re: Единая тема про аренду авто. Информация, опыт, секреты, скидки, страховка, чп.

Повідомлення denya24 »

Dr. K писав: 03 січня 2023, 18:32 А прокатна контора була мережевою чи якісь місцеві ноунейми?

В цілому ж по опису дуже нагадує Йорданію, там така сама дичина на дорогах :) Хіба що може шахраї не так часто зустрічаються, але це вже може просто така вдача.
Контора місцева, як я писав раніше, моя картка Visa Infinite від моно не спрацювала, тому довелося домовлятися з місцевими за кеш)

В Йорданії я був роки 3 назад, також з орендованому авто і ситуація на дорогах здалася мені цивілізованішою (щоправда я не був в Аммані), дороги були хороші та безкоштовні, а гаїшників в кустах не зустрічав - тільки кілька КПП на трасах). Також не бачив, щоб по трасам та місту їздили повозки з віслюками)
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей