Український лоукостер SkyUp допоміг відновити рейси з Молдови

Boeing 737-800 SkyUp
Boeing 737-800 SkyUp. Фото: avianews.com

Український лоукостер SkyUp допоміг найбільшій авіакомпанії Молдови Air Moldova відновити рейси з аеропорту Кишинева.

На фоні інформації щодо можливого захоплення військовими Росії аеропорту в Кишиневі Air Moldova залишилася без двох літаків при наявному флоті в три авіалайнери. Третій авіалайнер припинив польоти 9 березня, через що всі рейси Air Moldova 10 березня були скасовані.

Щоб відновити частину рейсів, молдовська авіакомпанія орендувала літаки у інших авіакомпаній. 11 березня на допомогу прибув літак SkyUp Boeing 737-800 з номером UR-SQM. Він виконував рейси Air Moldova з Кишинева протягом трьох днів.

З 13 березня цей борт замінив інший літак SkyUp – Boeing 737-800 з номером UR-SQG. Наразі він виконує по шість рейсів в день зі столиці Молдови.

Air Moldova орендує літак SkyUp на умовах мокрого лізингу, повідомили avianews.com в прес-службі українського авіаперевізника.

Мокрий лізинг – це коли одна авіакомпанія тимчасово орендує у іншого авіаперевізника літак разом з екіпажем.

“Між авіакомпаніями SkyUp та Air Moldova діє рамкова угода щодо мокрому лізингу. За її умовами SkyUp може надавати молдовській авіакомпанії борти у випадку необхідності, наявності вільних потужностей та з урахуванням діючих обмежень. У зв’язку з цим поточний об’єм співпраці не є чітко формалізованим та значним чином залежить від потреб партнерів. Наразі в рамках цієї угоди задіяний один літак авіакомпанії SkyUp”, – додали в прес-службі SkyUp в коментарі avianews.com.

Після закриття повітряного простору України через російське вторгнення SkyUp був змушений змінити модель роботи. Наразі авіакомпанія надає в мокрий лізинг 10 своїх літаків. Два з них літають в Судані, вісім – виконують рейси з міст Європи, переважно на курортні напрямки.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.