Air Astana зафіксувала рекорд перевезень, незважаючи на втрату маршрутів в Росію

Посадка Airbus A321 Air Astana
Посадка Airbus A321 Air Astana. Фото: Air Astana

Найбільша авіакомпанія Казахстану Air Astana повідомила про рекордні показники роботи в 2022 році, незважаючи на втрату маршрутів в Росію.

Після російського вторгнення в Україну авіаперевізник не став обходити західні санкції, та припинив польоту в Росію та транзитом над територією Росії.

Втрату цих рейсів він компенсував розвитком мережі в міста Азії, Індії, Європи, Перської затоки та Кавказу, повідомив президент Air Astana Пітер Фостер.

За даними авіаперевізника, минулого року він перевіз 7,35 млн пасажирів, що є найбільшим результатом за всю 20-річну історію авіакомпанії.

Кількість пасажирів за 2022 рік виявився на 11% більше, ніж за 2021 рік та на 44% більше, ніж за доковідний 2019 рік.

Безпосередньо Air Astana перевезла 4,1 млн пасажирів, ще 3,25 млн – дочірній лоукостер Flyarystan. Його авіакомпанія створила в 2019 році після закликів влади Казахстану зробити авіаквитки більш доступними.

Така стратегія дозволила Air Astana наростити кількість пасажирів за рахунок клієнтів, які до цього взагалі не літали.

Наразі найбільший авіаперевізник Казахстану на 51% належить державі через фонд “Самрук-Казина” та на 49% британській компанії BAE Systems.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.