6 правил авіації минулого, які дуже здивують сучасних пасажирів

Цивільна авіація минулого століття була повільною, з малими літаками та правилами, які сучасні пасажири сприйняли би за жарт.

avianews.com вивчив історичну інструкцію для пасажирів акціонерного товариства «Укрповітряшлях» (Укрповітрошлях, Укрвоздухпуть), видану 100 років тому. Ця організація, заснована в Харкові в 1923 році, забезпечувала перші пасажирські перевезення в Україні, а далі стала частиною радянського «Аерофлоту».

Ні поштовим голубам

Пасажирам заборонялось перевозити літаками поштових голубів без отримання на те дозволу. За це була передбачена кримінальна відповідальність. Заборона також стосувалась фотоапаратів, радіоприймачів та передавачів.

Тримай двері закритими

Оскільки перші повітряні судна не мали герметизованої кабіни та літали на невеликій висоті, двері літака можна було відкрити навіть у польоті. Через це правила забороняли пасажирам під час перебування у небі відкривати двері, люки та викидати через них сміття чи інші речі — вони могли травмувати людей на землі.

Не відволікай пілота

Кабіни перших літаків не мали броньованих дверей, які відділяли пілотів від пасажирів. Більше того, дверей взагалі могло не бути. Відповідно правила «Укрповітряшлях» забороняли пасажирам без нагальної потреби розмовляти з пілотом. Хоча до перших захоплень літаків залишалось ще декілька десятків років, уже в 1920-х роках у правилах вже була прописана заборона вимагати зміни маршруту перельоту або посадки у непередбаченому маршрутом місці.

Не чіпай троси управління

Коли цивільна авіація тільки з’явилась, команди пілотів зі штурвалу на рулі висоти та напрямку літака передавалися за допомогою тросів. У деяких місцях ці троси знаходились у відкритому стані. Через це пасажирам забороняли чіпати ті троси під час користування вбиральнею або проходити у багажний відсік, оскільки це могло призвести до катастрофи.

Пильнуй колеса

Втрата шасі не була чимось дивним для літаків 100 років назад. Тогочасні правила говорили: «після зльоту потрібно пильнувати колеса, і якщо колесо залишилось на землі або впало, потрібно довести це до відома льотчика».

Пересадка на залізницю

Перші правила авіації містили не лише вимоги, а також і забезпечували пасажирів турботою. Якщо літак здійснював вимушену посадку та не міг продовжити політ, то до кінцевого пункту призначення мандрівників доставляли залізницею. Для цього пасажири мали прослідувати до найближчої залізничної станції разом з пілотом, де він купував всім залізничні квитки.


Сподобався матеріал? Ви можете підтримати avianews.com та автора, щоб нові матеріали з’являлись і надалі. Оберіть зручний для вас спосіб:

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

По теме

Новое на avianews

Интересно!