Суд запустив процедуру банкрутства авіакомпанії МАУ

Господарський суд Києва запустив процедуру банкрутства авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) бізнесмена Ігоря Коломойського. Відповідне рішення ухвалено 22 листопада та опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 24 листопада.

До початку російського вторгнення в Україну МАУ була найбільшим авіаперевізником України.

Ініціатором банкрутства авіакомпанії виступив державний «Укрексімбанк», якому МАУ заборгувала 39,4 млн грн.

Суд запровадив мораторій на задоволення вимог кредиторів із 22 листопада та призначив розпорядником майна МАУ Тетяну Носенко.

До 30 січня 2024 року вона має зібрати перелік вимог кредиторів, а до 22 січня 2024 року провести інвентаризацію майна авіакомпанії.

У рамках справи про банкрутство суд також заборонив МАУ та власнику майна авіакомпанії відчужувати активи.

Однак до запуску банкрутства авіакомпанії на аукціонах державного підприємства «СЕТАМ» уже встигли продати одні з головних активів — торгові марки з назвою та логотипом МАУ, а також частки у дочірніх підприємствах.

З молотка пішли частка 99% у компанії з технічного обслуговування літаків «МАУТЕХНІК», частка 62,43% у хендлінговій компанії «Інтеравіа», яка реєструвала пасажирів та подавала трапи до літаків в аеропортах України, а також приміщення авіакас у центрі Києва.

Усі виставлені на аукціон торгові марки МАУ викупило ТОВ «Океалос Компані», створене 29 липня 2022 року. Ця ж компанія купила найдорожчий лот — частку 62,43% у хендлінгової компанії «Інтеравіа» за 38,9 млн грн.

Авіакаси в центрі Києва пішли з молотка Костянтину Герасименко за 6,7 млн. грн. 99% частку у «МАУТЕХНІКУ» за 195 грн викупив Олег Ткачук.

Детальніше:

Кінець історії?

МАУ припинила всі польоти восени 2022 року на тлі тривалого конфлікту акціонерів Ігоря Коломойського та Арона Майберга. Обидва були акціонерами іншої найбільшої авіакомпанії України «АероСвіт», яка збанкрутувала у 2013 році. Публічна історія їхнього протистояння в МАУ розпочалася ще у 2021 році.

Після російського вторгнення в Україну МАУ декілька місяців літала на трьох літаках, котрі на момент вторгнення були за кордоном. У 2023 році їх було переоформлено на авіакомпанію «Роза Вітрів», яку ЗМІ пов’язують з Ігорем Коломойським.

Усі авіалайнери у флоті МАУ перебували у лізингу, тобто не належали авіаперевізнику. Єдиний літак, що був у власності МАУ, авіакомпанія продала декілька років тому.

У жовтні Арон Майберг заявив Forbes Україна, що вийшов із МАУ остаточно, не купує майно авіакомпанії та не має інтересу у його придбанні.

МАУ було створено у 1992 році як спільне підприємство України та західних інвесторів для польотів з Києва до країн Європи на іноземних літаках. У 2011 році держава продала свою частку МАУ 61,58% приватним особам.

Серед нових власників значився екс-власник збанкрутілої авіакомпанії «АероСвіт» Арон Майберг. Пізніше газета «Комерсант Україна» опублікувала інформацію про те, що серед акціонерів МАУ після її приватизації були Борис Колесніков (міністр інфраструктури) та Михайло Табачник (брат міністра освіти та науки Дмитра Табачника).

Свою присутність серед акціонерів Колесніков тоді заперечував. У 2015 році Ігор Коломойський визнав свою участь у капіталі МАУ. Журналістам він повідомив, що купив акції авіакомпанії у Бориса Колесникова.

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

За темою

Цікаво!