Відновлення рейсів найбільшого європейського лоукостера Ryanair в Україну до кінця 2023 року є неможливим. Фактично так прокоментував заяви голови авіаперевізника в ефірі національного телемарафону речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Важко зрозуміти, як в стані війни можна проводити польоти. Бачите, ми мали зерновий коридор, з якого Росія вийшла одноосібно. Вони (Ryanair,- прим.) будуть домовлятися з Росією, щоб вона не обстрілювала гуманітарні авіаційні коридори?», — сказав Ігнат.
За словами речника, у будь якій точці України можуть з’явитися ворожі ракети та дрони.
«Питання страховки випливає саме по собі. Як у воюючій державі будуть страхувати борти чи життя громадян, там де над головою літають ракети», — зазначив Ігнат.
Речник також звернув увагу на те, що аеропорт з цивільними літаками може стати ціллю для росіян, які після обстрілу заявлять, що там була західна техніка.
Приклад Ізраїлю, де, незважаючи на можливі ракетні обстріли, літають літаки цивільної авіації, Ігнат фактично назвав недоречним для України.
«Ізраїль — це країна, яка може себе повністю прикрити, вона невелика за територією. У нас дуже велика територія, ракети летять звідусіль, різних типів. Противник потужний, який має технологічну зброю», — пояснив речник командування Повітряних сил ЗСУ.
За його словами, хочеться, щоб в Україні запрацювала цивільна авіація, але поки повітряний простір над Україною перекритий станом на зараз. Ігнат вважає, що відкриють його не скоро.
- Ryanair розкрив план щодо стрімкого відновлення рейсів з України
- Ryanair інвестує $3 млрд в Україну. Що не так із цією заявою?
Які плани задекларував Ryanair щодо України?
Ryanair може відновили невелику кількість рейсів з України до кінця 2023 року ще до завершення війни, заявив голова лоукостера Майкл ОЛ’ірі в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
Для цього, за словами ОЛ’ірі, українська влада має переконати Європейське агентство з безпеки авіації (EASA) та страхові компанії у тому, що літаки можуть безпечно виконувати обмежену кількість рейсів з Києва та Львова.
Ryanair має амбіційний план повернення в Україну. Після завершення бойових дій авіакомпанія хоче запустити 50 маршрутів з Києва, 25 маршрутів зі Львова та Одеси, а також протягом декількох років розмістити в аеропортах України 30 літаків Boeing 737 MAX.